Bademin faydaları

Badem inanılmaz bir besin profili çiziyor ve besleyici değeri en yüksek olan kuruyemişler arasında yer alıyor. Uzmanlar bu besini mutluluk kaynağı olarak gösteriyor.

  • 6PAYLAŞIM
  • 994OKUMA

Günde bir avuç badem yemek; E vitamini, protein, demir, fosfor, lif ve magnezyum gibi temel besinleri içeriyor ve gün boyu besleyici bir enerji sağlıyor.

Kan şekerini dengeler

Kan şekerin düştüğünde sinir krizi geçiriyor ve ellerin titriyorsa, ağzına birkaç tane badem atmayı deneyebilirsin.

Kalp sağlığını düzenler

E vitamini ve antioksidan yönünden zengin olan badem, kalp krizi riskini de azaltan bir besin. Özellikle yüksek kolesterolü olanlar için ideal.

Kemikleri güçlendirir

Diğer kabuklu yiyeceklere oranla bademin daha yüksek kalsiyum içerdiğini biliyor muydun? Sadece bu kadar da değil; bademin içeriğindeki muazzam orandaki magnezyum ve fosfor kalsiyumla bir araya geldiğinde kemik erimesine karşı mücadele ediyor.

Sindirim sistemini temizler

Badem lif yönünden son derece yüksek bir besin olması sebebiyle sindirim sistemi üzerinde temizleyici bir etkisi bulunuyor.

Vücut yağını düşürür

Karın bölgendeki yağlardan kurtulmak istiyorsan, badem gizli silahın olabilir. Sabahları bir avuç badem atıştırarak lif, protein ve iyi yağ dengeni koruyabilir ve gün boyu enerjik kalmanı sağlayabilirsin.

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

36225

Güzelliğin 7 şifresi

Pürüzsüz ve pamuk gibi bir cilde sahip olmak ne kadar güzel olurdu öyle değil mi?

29421

Uzun ve sağlıklı ömrün 8 sırrı

Sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmek istiyorsan, günlük hayatındaki basit alışkanlıklarını değiştirerek başlayabilirsin.

23986

Genç kalmanı sağlayacak 7 yiyecek

Genç kalmanın en ucuz ve sağlıklı yolu doğru besinleri tüketmekten geçiyor.

26912