4 adımda yoga ile zayıflayın!

Yoga iç dünyanı aydınlatmakla kalmayıp fit bir görünüme kavuşmanı da sağlıyor.

  • 626PAYLAŞIM
  • 65640OKUMA

Son yılların vazgeçilmezi yoga ile hem ruhunu hem de bedenini dizginleyebilirsin.

Down Dog Split: Kalçanı kaldır ve bacaklarını düz tutmaya çalış. Daha sonra topuklarına baskı yaparak baş aşağı pozisyonuna geç (A). Sağ bacağını düz olarak arkaya doğru yukarı kaldır, sağ ayağını da tam olarak flex yap (B). Ayağını arkandaki bir duvara dayıyormuş gibi düşünebilirsin.

Half Crow Lift: Baş aşağı pozisyonundayken sağ bacağını yerden kaldır ve dizini göğsüne doğru çekerek sağ kolunun yanına getir. Aynı anda göğsünü kaldırarak ağırlığını da ileriye doğru vermelisin. Bu hareketi yavaş ve kontrollü bir şekilde yapmalısın.

Knee to Forehead: Baş aşağı pozisyonundayken yavaşça sağ ayağını yerden kaldır ve aynı anda karnını ve kalçanı kaldırıp sırtını yuvarla. Parmak ucunu point yapıp karın kaslarını sıkarak, dizini alnına doğru yaklaştır. Çeneni göğsüne doğru çek ve üst sırtını omuzlarına doğru itmeye çalış.

Warrior Three: Baş aşağı pozisyonundayken sağ ayağını ellerinin arasına getir. Kollarını yerden kaldır ve sol bacağını kaldırırken ağırlığını sağ ayağına vermeye çalış. Aynı anda, gövdeni yere paralel oluncaya kadar ileriye uzat; kollarınla da ileriye doğru uzan. Parmak uçlarını yeri gösterecek şekilde sol ayağını flex yap.

Gerçeği bulmaya giden yolda 8 basamak

Yüce hedefin ‘aydınlanma’ ya da ‘kendini bilmek’ olduğu kadim yoga biliminde, Maharisi Patancali’nin salık verdiği uygulamaların temelinde aklın sakinleştirilmesini sağlayan davranış erdemleri ve aklı

2993