Yaz aylarında serinleten 4 sağlıklı yiyecek

“Esmiyor!” dediğini duyar gibiyiz; evet esmiyor fakat ferahlamak için başka yollar da var. Bugünlerde serinlik veren yiyeceklerden faydalanmanın tam zamanı.

  • 123PAYLAŞIM
  • 20591OKUMA

Sıcak hava elbette hepimizin zor anlar yaşamasına neden oluyor. Ancak serinleten sağlıklı yiyecekler tüketerek sıcak havalardan çok daha az etkilenebilirsin.

Karpuz

Yaz aylarında en çok tüketilen meyvelerin başında karpuz geliyor. Potasyum ve posa yönünden zengin olan karpuz, sindirim sistemi ve kalp sağlığı için de oldukça faydalı. Aynı zamanda sıcak havalarda yüksek su içeriği sayesinde ferahlık veriyor.

Çilek

C vitamini, folik asit ve antioksidan içeriği ile dikkat çeken bir meyve olan çilek, yüksek su oranı sayesinde de serinlemeye yardımcı oluyor. Yaz aylarında meyve tercihini çilekten yana kullanabilirsin.

Nane

Nane sindirim sistemini düzenleyen bir bitki olmasının yanı sıra yaz aylarında ferahlamaya da yardımcı oluyor. Buz ve nane eklenmiş bir bardak ayran serinlemenizi sağlayacak en ideal içeceklerden biri.

Salatalık

Yüksek posa ve su içeriği nedeniyle 4 mevsim sofralarda bulunması gereken salatalığın özellikle sıcak havalarda önemi daha da artıyor. Posalı olması nedeniyle tokluk sağlıyor, içeriğinde su barındırmasıyla da susuzluk hissinin önüne geçiyor. Bu nedenle yaz aylarında öğünlerine mutlaka salatalığı eklemelisin.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

26789

Sıcak havalarda sağlığını koruyacak 5 öneri

Sıcak hava hareketsizliği ve halsizliği de beraberinde getiriyor. Sıcak havalarda yapacağın bir kaç öneri ile hareketsiz yaşam tarzına veda edebilirsin.

8810

Yaz için ruj önerileri

Dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi sonunda tüm enerjisiyle geldi. Makyajını yaz mevsimine uyarlarken ruj seçimine de dikkat etmelisin.

22572

Yazın makyajın akmaması için 5 öneri

Yazın makyajının akıp akmadığını düşünüp endişelenmek istemiyorsan, işte sana yaz makyajının akmasına engel olacak tüyolar…

14802