Vazgeçmen gereken moda kuralları

Hızla güncellenen moda trendleri, geçmişte sıkça kullandığımız moda kurallarını yerle bir ediyor. İşte bir zamanlar bayıla bayıla kullandığımız ve artık geçerliliğini kaybeden moda kuralları...

  • 5PAYLAŞIM
  • 763OKUMA

Desenli parçalar birlikte giyilmez

Bu moda kuralı tarihin derinliklerine gömüleli çok oldu. Günümüzde farklı desenleri artık birbirine karıştırıyoruz, birlikte kombinliyoruz. Zıtlıklardan ahenk yakalıyoruz.

Ayakkabı ve çanta takım olmalı

İşte, çok fena gümleyen bir tabu daha! Artık ayakkabı ve çantaların eş olması rüküş sayılıyor. Farklı renklerdeki ve tarzlardaki çanta ve ayakkabıları birbirleriyle kombinlemek çok moda.

Açık ayakkabıların içine çorap giyilmez

Kim demiş giyilmez diye. Açık burunlu ayakkabılar içerisine giyilen kalın çoraplar ile trendy bir görünüm yakalayabilirsin. Böyle bir kombinasyon çok cesur ve sivri görünebilir ama farklılıktan hoşlanıyorsan kesinlikle denemelisin.

Giysilerin üzerinden iç çamaşırı görünmemeli

Eskiden giysilerin üzerinden iç çamaşırların görünmesi hatta izlerinin bile belli olması ayıp sayılırdı. Şimdi ise şeffaf gömlekler, bluzlar, tişörtler çok moda. Bu transparan üstlerin içine şık sütyenler de kullanabilirsin.

Kışın beyaz giyilmez

Beyaz bu kışın en trend renklerinden bir tanesi. Tepeden tırnağa beyaz bir kombin yaparak çok şık görünebilirsin.

Takım elbise ofiste giyilir

Kırmızı halıdan tutun sokak stiline kadar her yerde tercih edilebilir. Sadece kombinlediğin parçalara dikkat etmelisin.

Pembe parçaları kombinlemenin en iyi 4 yolu

Sonbahar geldi diye pembe tonlarından uzaklaşacağını sanıyorsan, yanılıyorsan. Yazın cıvıl cıvıl renkleri sonbahar/kış sezonunda da tüm enerjisiyle içimizi ısıtmaya devam edecek.

1621

Trend alarmı: Fitilli kadife

Fitilli kadife akımı önce pantolonları kuşatıyor ardından ayakkabılara kadar iniyor. Tepeden tırnağa bizi bekleyen bu yeni trend yeni sezonun en cool tasarımlarında şekilleniyor.

1215

Loafer modası

Bir sonbahar klasiği olan loaferları pek çok farklı stilde ve kombinde rahatlıkla kullanabilirsin.

1957

Sezonun yükselen trendi: Tüvit ceketler

Bu sezon ceketler hiç olmadığı kadar ön planda... Ama klasik olan tüvit ceketler yeni sezonda rafa kalktı; yeni trend modern kesim ceketler! Renkli, ekoseli, kırçıllı, balıksırtı, mikro desenlerle raf

1967