Fiyonk trendinin yükselişi

80’lerin fiyonk detayları 2018 İlkbahar/Yaz sezonuna damgasını vurmaya hazırlanıyor.

  • 4PAYLAŞIM
  • 588OKUMA

Biraz bohem biraz romantik ama hep nostaljik olan fiyonk detaylar, 2018 yaz modasının dikkat çekici trendleri arasında yer alıyor.

Farklı stillere kolayca uyum sağlayan fiyonk trendi, 2018 yazında nostaljiyi, özellikle de 70’ler ve 80’leri çok seven biraz bohem, biraz romantik ve kesinlikle çok eksantrik kadınların vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Fiyonk trendinin yükselişi

Aslında hazır giyimde fiyonk detaylarının yükselişi, kadınların iş hayatında daha çok yer almaya başladığı 80’lere denk geliyor. O dönemde kadınların ceketlerinin içine giydikleri fiyonklu bluzları, erkek egemen iş dünyasında bir nevi kravat görevi üstleniyordu.

Yeni sezonda da aksesuarlardan çantalara, ayakkabılardan kıyafetlere kadar her detayda karşımıza çıkan fiyonklar, yaz sezonunun olmazsa olmazları arasında.

Kullanım alanı önemli

Büyük göğüslere sahipsen, fiyonk detayını yaka yerine aksesuarlarda kullanabilirsin. İnce bir belin yoksa beline, geniş basenlere sahipsen basen kısımlarında kullanmamaya özen göstermelisin. Aksi halde olduğundan daha geniş görünebilirsin.

80’ler modası

80'li yıllarda dünya modasına damgasını vuran trendler kendini yeniden göstermeye başladı. İşte güncellenerek günümüzde tekrar trend haline gelen 80'ler modası...

1383

Trend alarmı: Payet

Yeni yıl yaklaşıyor. 2018'i payetli, pullu, ışıl ışıl kıyafetlerle karşılamaya ne dersin?

980

Stil görünmeni sağlayacak 9 moda önerisi

Moda önerileri ile her daim stil ve trendy bir görünüm oluşturabilirsin.

1120

Sokak stiline ilham veren sarı renk

2018 yılında sokak modası renklerle flörtleşiyor ve içimizi ısıtan birbirinden şık görüntüler ortaya çıkıyor.

266