Fiyonk trendinin yükselişi

80’lerin fiyonk detayları 2018 İlkbahar/Yaz sezonuna damgasını vurmaya hazırlanıyor.

  • 6PAYLAŞIM
  • 963OKUMA

Biraz bohem biraz romantik ama hep nostaljik olan fiyonk detaylar, 2018 yaz modasının dikkat çekici trendleri arasında yer alıyor.

Farklı stillere kolayca uyum sağlayan fiyonk trendi, 2018 yazında nostaljiyi, özellikle de 70’ler ve 80’leri çok seven biraz bohem, biraz romantik ve kesinlikle çok eksantrik kadınların vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Fiyonk trendinin yükselişi

Aslında hazır giyimde fiyonk detaylarının yükselişi, kadınların iş hayatında daha çok yer almaya başladığı 80’lere denk geliyor. O dönemde kadınların ceketlerinin içine giydikleri fiyonklu bluzları, erkek egemen iş dünyasında bir nevi kravat görevi üstleniyordu.

Yeni sezonda da aksesuarlardan çantalara, ayakkabılardan kıyafetlere kadar her detayda karşımıza çıkan fiyonklar, yaz sezonunun olmazsa olmazları arasında.

Kullanım alanı önemli

Büyük göğüslere sahipsen, fiyonk detayını yaka yerine aksesuarlarda kullanabilirsin. İnce bir belin yoksa beline, geniş basenlere sahipsen basen kısımlarında kullanmamaya özen göstermelisin. Aksi halde olduğundan daha geniş görünebilirsin.

Pembe parçaları kombinlemenin en iyi 4 yolu

Sonbahar geldi diye pembe tonlarından uzaklaşacağını sanıyorsan, yanılıyorsan. Yazın cıvıl cıvıl renkleri sonbahar/kış sezonunda da tüm enerjisiyle içimizi ısıtmaya devam edecek.

1621

Trend alarmı: Fitilli kadife

Fitilli kadife akımı önce pantolonları kuşatıyor ardından ayakkabılara kadar iniyor. Tepeden tırnağa bizi bekleyen bu yeni trend yeni sezonun en cool tasarımlarında şekilleniyor.

1215

Loafer modası

Bir sonbahar klasiği olan loaferları pek çok farklı stilde ve kombinde rahatlıkla kullanabilirsin.

1957

Sezonun yükselen trendi: Tüvit ceketler

Bu sezon ceketler hiç olmadığı kadar ön planda... Ama klasik olan tüvit ceketler yeni sezonda rafa kalktı; yeni trend modern kesim ceketler! Renkli, ekoseli, kırçıllı, balıksırtı, mikro desenlerle raf

1967