Fiyonk trendinin yükselişi

80’lerin fiyonk detayları yeni sezona damgasını vurmaya hazırlanıyor.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1348OKUMA

Biraz bohem biraz romantik ama hep nostaljik olan fiyonk detaylar, 2018 yaz modasının dikkat çekici trendleri arasında yer alıyor.

Farklı stillere kolayca uyum sağlayan fiyonk trendi, 2018 yazında nostaljiyi, özellikle de 70’ler ve 80’leri çok seven biraz bohem, biraz romantik ve kesinlikle çok eksantrik kadınların vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Fiyonk trendinin yükselişi

Aslında hazır giyimde fiyonk detaylarının yükselişi, kadınların iş hayatında daha çok yer almaya başladığı 80’lere denk geliyor. O dönemde kadınların ceketlerinin içine giydikleri fiyonklu bluzları, erkek egemen iş dünyasında bir nevi kravat görevi üstleniyordu.

Yeni sezonda da aksesuarlardan çantalara, ayakkabılardan kıyafetlere kadar her detayda karşımıza çıkan fiyonklar, yaz sezonunun olmazsa olmazları arasında.

Kullanım alanı önemli

Büyük göğüslere sahipsen, fiyonk detayını yaka yerine aksesuarlarda kullanabilirsin. İnce bir belin yoksa beline, geniş basenlere sahipsen basen kısımlarında kullanmamaya özen göstermelisin. Aksi halde olduğundan daha geniş görünebilirsin.

Mor renk modası

Moda haftalarında sıkça yer alan mor rengini, sen de günlük stiline uyarlamak istersen modavemoda.com 'un önerilerine göz atabilirsin.

1477

Sonbaharda öne çıkan 11 trend parça

Yeni koleksiyonlar sezona giriş yapmışken maskülen ve feminen parçalar bir araya geliyor. Eski trendlerin yeni bir yorumla karşımıza çıktığı sonbahar mevsiminde öne çıkan parçaları senin için listeled

2562

Elbiselerine stil kazandırmanın 4 yolu

Sıradan günlük bir elbiseni farklı aksesuarlar kullanarak gösterişli hale getirebilirsin. Nasıl mı? Detaylar içeriğimizde..

1334

Sonbaharda gardırobuna eklemen gereken 5 trend parça

Yaz günlerinin sonuna yaklaşırken, sonbahar gardırobu için hazırlık yapma vakti de geldi. Yeni sezon ürünler mağazalarda yerini almışken, sonbaharda gardırobuna eklemen gereken en trend parçaları seni

16527