80’ler modası

80'li yıllarda dünya modasına damgasını vuran trendler kendini yeniden göstermeye başladı. İşte güncellenerek günümüzde tekrar trend haline gelen 80'ler modası...

  • 3PAYLAŞIM
  • 459OKUMA

Pul-payet

80’lerin en popüler parçalarından biri şüphesiz parlak, payetli, işlemeli elbiseler ve eteklerdi. Gece hayatının vazgeçilmezleri olan bu parçaları, yeni sezonda ayakkabılardan çantalara elbiselerden pantolonlara kadar her yerde göreceğiz. Artık sadece gece değil payetli ve ışıltı kombinler yeni sezonda sokak modasına da damga vuruyor.

Pofuduk montlar

Soğuk havalarda üzerimizden çıkarmadığımız o pofuduk, kaz tüyü montlar 80’lerden günümüze gelen trendlerden… 80’lerde bu montlar daha çok dar kesim kalem eteklerle tercih ediliyordu.

Geniş kesimli kazaklar

Kışın bizi sıcacık tutan geniş kesimli kazaklar, 80’ler modasının en güzel parçalarından. Omuz çizgisi düşük geniş kesim kazakları skinny bir jean ile kombinleyebilirsin.

Vatka modası

80’li yılların modası vatkalar evrim geçirerek geri döndü. Ufak omuzları daha geniş ve bel ile bacakların daha ince görünmesini sağlayan vatka trendini blazer ceketlerinde kullanabilirsin.

Karpuz kol

Karpuz kol, zamana ayak uyduran tavrıyla yeni sezonun favori parçaları arasında yer alıyor. Karpuz kollu kısa kazaklar çokta günümüze uyarlandı bile. Yükselişe geçen bu trende sen de bir şans verebilirsin.

Mom jean

Yüksel bel mom jeanler yeni sezonda da yerini koruyor. İlk 80’lerde trend olan mom jean, yüksek beli ve konforlu formuyla bugünlerde sokakların yeni söz sahibi.

Vazgeçmen gereken moda kuralları

Hızla güncellenen moda trendleri, geçmişte sıkça kullandığımız moda kurallarını yerle bir ediyor. İşte bir zamanlar bayıla bayıla kullandığımız ve artık geçerliliğini kaybeden moda kuralları...

63

Çorapların ayakkabından görünsün!

Açık ayakkabılar ile çorap bu sezonun en ilginç trendi...

95

Fiyonk trendinin yükselişi

80’lerin fiyonk detayları 2018 İlkbahar/Yaz sezonuna damgasını vurmaya hazırlanıyor.

235

Trend alarmı: İncinin zarafeti

1950'lerin ikonik aksesuarı inci; 2018 yılında kıyafetten ayakkabıya, çantalardan gözlüklere kadar sokak modasını etkisi altına alıyor.

179