Türk Sinemasından Bir Yıldız Daha Kaydı

Yıllarca ABD ’de sinema oyunculuğu yapan 2 çocuk babası usta oyuncunun ölümü sanat camiasını yasa boğdu. ABD ve Türkiye ’de çok sayıda filmde rol alan Erdoğan Vatansever, dün gece İskele Mahallesi ’ndeki evinde, bir süredir tedavi gördüğü, pankreas kanserinden öldü. 2 aydan bu yana tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi ’ndeki tedavisi ardından 5 gün […]

Yıllarca ABD ’de sinema oyunculuğu yapan 2 çocuk babası usta oyuncunun ölümü sanat camiasını yasa boğdu. ABD ve Türkiye ’de çok sayıda filmde rol alan Erdoğan Vatansever, dün gece İskele Mahallesi ’ndeki evinde, bir süredir tedavi gördüğü, pankreas kanserinden öldü. 2 aydan bu yana tedavi gördüğü Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi ’ndeki tedavisi ardından 5 gün önce Burhanilye ’deki evine döndüğü belirtilen Erdo Vatan ’ın, ölüm haberini alan yakınları evine akın etti. Yaşamının son dönemlerinde boşandığı eşinden olan 10 yaşındaki kızı Doğa Vatansever ile yaşayan usta oyuncunun cenazesinin bugün Burhaniye Koca Cami ’de öğlen kılınacak namazın ardından Geriş Mezarlığı ’nda toprağa verileceği bildirildi.

UNIVERSAL STÜDYOLARINDA EĞİTİM GÖRMÜŞTÜ

Dünya sinemasının merkezi sayılan Universal Stüdyoları ’nda eğitim görüp, Mickey Rooney ve Alfred Hitchcock ’un verdiği derslere katılan Erdo Vatan, Türkiye ’ye döndükten sonra da boş durmayıp, sinema ve televizyon alanındaki çalışmalarını sürdürdü. Senaryo yazan, aynı zamanda caz müzik sanatçısı olan Erdo Vatan, Burhaniye ve Ayvalık ’ta açtığı sinema ve oyunculuk atölyesinde geleceğin sinema oyuncularını yetiştiriyordu. Belediye Gençlik Merkezi ’nde gençlere, diksiyon ve drama dersleri de veren Vatansever ’in ölümü yakınları sinema ve televizyon camiası ve öğrencilerini yasa boğdu.

SON FİLMİNİ TAMAMLAYAMADI

Erdo Vatan ’ın son olarak Havran ’ın İnönü Köyü ’nden Halil ’in hayatını yazdığını anlatan yakın dostu, Kültür Tarihi Araştırmacısı Erdoğan Gazioğlu, “Erdoğan ağabey, çok çalışkandı. Rahatsızlığına rağmen hiç boş durmuyor, Durmadan senaryo yazıyordu. Havranlı Halil ’in senaryosunu yazmak için gidip torunlarıyla görüştü, uzun araştırma yaptı. Onun filmini çekmeye hazırlanıyordu. Ancak, ömrü yetmedi. Çok üzüldük. Allah rahmet eylesin” dedi.

Ünlü Manken Hayatını Kaybetti

Moda dünyası genç yaşta hayatını kaybeden ünlü manken ve oyuncu için ağlıyor. Ünlü sanatçı Onur Akay’ın duyurduğu ölüm haberi ile moda sektörü şok oldu. Onur Akay, ‘Acımız büyük! Oyuncu ve manke

1508