Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

  • 114PAYLAŞIM
  • 19103OKUMA

Çiller, yaz mevsiminde daha çok çoğalır ve güneş ışınlarının etkisiyle renkleri koyulaşır. Böylece aynaya baktığın zaman gözüne daha fazla çarpar hale gelir. Şu sıralar yüzündeki çiller iyice çoğaldıysa, cildini daha fazla yıpratmadan aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Üzüm maskesi

Taze siyah üzümü ikiye böl ve çilli bölgeye uygula. 10 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsin. Üzüm maskesini 15 gün boyunca her gün tekrarlayabilirsin.

Barbunya maskesi

Bir bardak kadar kuru barbunyayı geceden ıslat. Ertesi gün 1 litre suda pişir. Suyunu süzüp soğuttuktan sonra yüzüne sürebilirsin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünü yıkayabilirsin. Kalan barbunyayı buzdolabında muhafaza ederek 2 hafta boyunca her gün bu kürü uygulayabilirsin.

Keten tohumu maskesi

İki yemek kaşığı keten tohumunu 250 gram kaynar suya ekle ve karıştır. Soğuduktan sonra süzüp yüzüne sürebilirsin. 1 ay boyunca her gün tekrarlayabilirsin.

Bal maskesi

Bir yemek kaşığı bal, 5 dal maydanoz ve yarım limonu blendırdan geçir. Elde ettiğin suyu çilli bölgeye uygula. Maske yüzünde iyice kuruduktan sonra yıkayabilirsin. Limon asitli olduğundan, her gün uygularsan cildini kurutabilir. Bu kürü iki günde bir uygulamaya, uyguladığın günlerde de yüzünü yıkadıktan sonra nemlendirmeye özen göstermelisin.

Saç maskesi tarifleri

Saç bakımı için pahalı kozmetik malzemelerine başvurmak yerine, evde yapabileceğin saç maskesi tarifleri ile hem bütçeni koruyabilir, hem de daha etkili bir saç bakımı yapabilirsin.

10794

Multi masking nedir? Multi masking nasıl uygulanır?

Pürüzsüz bir cilt için maske tarifi arıyorsan, multimasking, bir diğer adıyla çoklu maskeyi deneyebilirsin.

9590

Cildi tazeleyen maske tarifleri

Çevresel etkenlerden dolayı elastikiyetini kaybeden cilt, canlılığını korumak için yoğun neme ihtiyaç duyuyor. Cildinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak için yüz maskelerinden yardım alabilirsin.

3948

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Yağlı ciltler için evde yapabileceğin maske tarifleri ile parlak ve geniş gözenekli cilt görünümden kurtulabilirsin.

5719