Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

  • 110PAYLAŞIM
  • 18396OKUMA

Çiller, yaz mevsiminde daha çok çoğalır ve güneş ışınlarının etkisiyle renkleri koyulaşır. Böylece aynaya baktığın zaman gözüne daha fazla çarpar hale gelir. Şu sıralar yüzündeki çiller iyice çoğaldıysa, cildini daha fazla yıpratmadan aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Üzüm maskesi

Taze siyah üzümü ikiye böl ve çilli bölgeye uygula. 10 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsin. Üzüm maskesini 15 gün boyunca her gün tekrarlayabilirsin.

Barbunya maskesi

Bir bardak kadar kuru barbunyayı geceden ıslat. Ertesi gün 1 litre suda pişir. Suyunu süzüp soğuttuktan sonra yüzüne sürebilirsin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünü yıkayabilirsin. Kalan barbunyayı buzdolabında muhafaza ederek 2 hafta boyunca her gün bu kürü uygulayabilirsin.

Keten tohumu maskesi

İki yemek kaşığı keten tohumunu 250 gram kaynar suya ekle ve karıştır. Soğuduktan sonra süzüp yüzüne sürebilirsin. 1 ay boyunca her gün tekrarlayabilirsin.

Bal maskesi

Bir yemek kaşığı bal, 5 dal maydanoz ve yarım limonu blendırdan geçir. Elde ettiğin suyu çilli bölgeye uygula. Maske yüzünde iyice kuruduktan sonra yıkayabilirsin. Limon asitli olduğundan, her gün uygularsan cildini kurutabilir. Bu kürü iki günde bir uygulamaya, uyguladığın günlerde de yüzünü yıkadıktan sonra nemlendirmeye özen göstermelisin.

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

368

En iyi 10 yüz maskesi

Cilt tipine en uygun yüz maskelerini keşfetmek için seçtiğimiz yüz maskesi markalarına göz atabilirsin.

543

Cildi tazeleyen maske tarifleri

Çevresel etkenlerden dolayı elastikiyetini kaybeden cilt, canlılığını korumak için yoğun neme ihtiyaç duyuyor. Cildinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak için yüz maskelerinden yardım alabilirsin.

1120

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Yağlı ciltler için evde yapabileceğin maske tarifleri ile parlak ve geniş gözenekli cilt görünümden kurtulabilirsin.

1999