Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

  • 113PAYLAŞIM
  • 18851OKUMA

Çiller, yaz mevsiminde daha çok çoğalır ve güneş ışınlarının etkisiyle renkleri koyulaşır. Böylece aynaya baktığın zaman gözüne daha fazla çarpar hale gelir. Şu sıralar yüzündeki çiller iyice çoğaldıysa, cildini daha fazla yıpratmadan aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Üzüm maskesi

Taze siyah üzümü ikiye böl ve çilli bölgeye uygula. 10 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsin. Üzüm maskesini 15 gün boyunca her gün tekrarlayabilirsin.

Barbunya maskesi

Bir bardak kadar kuru barbunyayı geceden ıslat. Ertesi gün 1 litre suda pişir. Suyunu süzüp soğuttuktan sonra yüzüne sürebilirsin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünü yıkayabilirsin. Kalan barbunyayı buzdolabında muhafaza ederek 2 hafta boyunca her gün bu kürü uygulayabilirsin.

Keten tohumu maskesi

İki yemek kaşığı keten tohumunu 250 gram kaynar suya ekle ve karıştır. Soğuduktan sonra süzüp yüzüne sürebilirsin. 1 ay boyunca her gün tekrarlayabilirsin.

Bal maskesi

Bir yemek kaşığı bal, 5 dal maydanoz ve yarım limonu blendırdan geçir. Elde ettiğin suyu çilli bölgeye uygula. Maske yüzünde iyice kuruduktan sonra yıkayabilirsin. Limon asitli olduğundan, her gün uygularsan cildini kurutabilir. Bu kürü iki günde bir uygulamaya, uyguladığın günlerde de yüzünü yıkadıktan sonra nemlendirmeye özen göstermelisin.

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

392

Gözeneklerin sıkılaşması için 3 doğal yöntem

Geniş gözenekler cildini kusurlu, donuk ve pürüzlü gösterir. Gözenekler genetik olsa da bu görünümü azaltmak mümkün.

1915

Cilt güzelliği için tarçın maskeleri

Tarçın maskelerini cilt bakım rutinine ekleyerek mükemmel bir cilt görünümü elde edebilirsin.

2786

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

2982