Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2975OKUMA

Antioksidan özelliği olan greyfurt, cildin kolajen sentezini artırması ve yapısını kuvvetlendirmesi nedeniyle akne tedavisinin etkili silahlarından biri. Greyfurt, içeriğindeki C vitamini nedeniyle, akne oluşumunu azaltıyor ve mevcut izlerin gerilemesine de yardımcı oluyor. Cilt tarafından emildiğinde, 72 saat kadar uzun bir süre ciltte kalabilen greyfurtun en önemli avantajı ise etkinliğinin uzun sürmesi.

Cilt beyazlatan greyfurt maskesi

Yarım greyfurt, bir mandalina ve yarım portakalı kabukları ile birlikte blendırdan geçir ve biraz su ilave ederek hamur kıvamına getir. Elde edilen karışımı yüzüne uygula ve 15 dakika kadar beklet. Ardından ılık su ile temizleyebilirsin.

Greyfurt ile sivilce maskesi

Yarım greyfurt ve yarım kap doğal yoğurdu karşıtır. Daha önceden temizlediğin yüzüne uygula ve 10 dakika beklet. Ilık su ile ovarak temizledikten sonra, günlük nemlendirici bakımını yapabilirsin. Bu işlemi haftada bir tekrarlayabilirsin.

Yoğurdun içerisindeki probiyotikler akne oluşumunu ve renk bozulmalarını engeller. Aynı zamanda greyfurtun içerisindeki retinol de cildindeki hasarları giderir; çiziklerle ve renk bozulmalarıyla savaşır.

Ölü derilere karşı greyfurt maskesi

Yarım greyfurt, 1 kase şeker, 3 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağını bir kap içerisinde karıştır. Daha sonra elde ettiğin karışımı bir fırça yardımıyla tüm vücuduna uygulayabilirsin. Özellikle diz ve dirsek bölgelerinde, greyfurtun içerisindeki salistik asit mucizeler yaratır.

Yağlı ciltler için greyfurt maskesi

Yarım greyfurt, 1 çorba kaşığı bal, yarım kase mısır ununu bir kapta karıştır. Karışımı yüzüne uyguladıktan sonra 10 dakika kadar beklet ve ılık su ile durula. Gözeneklerin tıkalıysa bu maskeyi mutlaka denemelisin.

Yaşlılık karşıtı greyfurt maskesi

Bir çorba kaşığı greyfurt suyu, 1 tatlı kaşığı ozon yağı, aynı oranda menekşe yağı, 1 çorba kaşığı yulaf unu ve yoğurdu tahta kaşık yardımıyla karıştır. Ardından daha önce temizlediğin cildine sürüp 15 dakika beklet. Bekleme süresinin ardından ılık su ile maskeyi temzileyebilirsin. Lekeleri de temizleme özelliği olan bu maske bir aylık düzenli kullanımdan sonra 10 yaş genç hissetirecek.

Cil tipine göre yüz temizleme önerileri

Cildine ne kadar iyi bakarsan, o da seni o kadar iyi ödüllendirir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için derinlemesine temizlik şart elbette. Ancak bu uygulamayı cilt tipine uygun olan ürünleri kullanar

1064

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

385

Kendi bakım ürünlerini kendin yap

Parıldayan bir cilt, yumuşacık dudaklar için evde hazırlayacağın kolay tariflerle bakım ürünlerini kendin yapabilirsin.

532

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

1103