Yulafın cilde 5 önemli faydası

Günlük cilt bakımı için yulaf aklına gelmeyebilir, ancak yulafın cilde olan faydalarını okuyunca güzellik seanslarının vazgeçilmezi olabilir.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3122OKUMA

Cildi temizler

Yulafın içerisinde bulunan saponin maddesi doğal temizleyici özelliği taşır. Bu madde, cildindeki kiri ve yağı arındırmaya yardımcı olur. Uygulama için; bir bardak yulafı suda birkaç saat bekleterek faydalı ve basit bir yulaf sütü hazırlayabilirsin. Yulaf tanelerini süzdükten sonra, gece uyumadan önce bu sütü yüzüne uygulayarak güne temiz ve nemli bir ciltle başlayabilirsin.

Sivilceleri kontrol altına alır

Bir bardak yulafı, bir buçuk bardak su ile pişirerek bir yüz maskesi hazırlayabilirsin. Yulaf soğuduktan sonra bu maskeyi yüzüne uygula ve 15 dakika kadar beklet. Daha sonra bol su ile yüzünü durula. Bu maske, yüzündeki fazla yağı ve bakterileri emerek sivilcelerinin azalmasına yardımcı olur.

Ölü derilerden arındırır

Yulaf sert yapıda olmasına rağmen peeling olarak uyguladığında cildine zarar vermez. Bir çay bardağı kadar yulafı iki yemek kaşığı ılık su ile karıştırarak vücut ve yüzün için mükemmel bir peeling hazırlayabilirsin. Peelingi cildine hafifçe masaj yaparak uygula ve 15-20 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Cildini nemlendirir

Yulaf maskesini avokado ile kombine ettiğinde, içindeki beta-glukanlar sayesinde cildin hem nemlenir hem de sağlıklı bir aydınlığa kavuşur. Bir çay bardağı kadar yulafı çatalla ezerek püre haline getir. Ardından püre haline getirdiğin bir adet avokadoyu da ekle. Temizlediğin cildine uygula ve 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durula.

Kepeği önler

Saç derin kaşınıp pul pul dökülüyorsa; toz haline gelene kadar öğüttüğün bir çay bardağı yulafı şampuanının içerisine ekleyebilirsin. Böylelikle kepek probleminden kurtulmuş olursun.

Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

347

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

455

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

511

Cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Kış yaklaşırken cilt bakım rutinini de oluşturma zamanı geldi. Günlük, haftalık ya da aylık cilt bakım rutinini çok basit adımlarla oluşturabilirsin.

1019