Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

  • 10PAYLAŞIM
  • 1530OKUMA

Saçlarımız bazen çok boyatmaktan bazen de ısı ve güneşe maruz kalmaktan yıpranıyor. Modavemoda.com’un birkaç önerisi ile saçlarını ipeksi ve sağlıklı görünen eski hallerine dönüştürebilirsin.

Saçlarını güçlendir

Boyama işlemi saçlarının zayıflamasına neden olur. Saçlarını boyatmaya devam ederken bir çok kozmetik markasının onarıcı şampuan ve saç kremlerini tercih edebilirsin. Böylece saçlarındaki kopmaları bir nebze de olsa engelleyebilir ve saç renginin keyfini daha uzun süre sürebilirsin.

Saç bakımı

Saçlarının gücünü tekrar kazanması için haftada bir ya ada iki kez maske uygulamalısın. Saç bakım maskeleri, saç tellerini derinlemesine onarır ve saçının gücünü kazanmasına yardımcı olur.

Doğal yağlar

Saç bakım rutinine mutlaka doğal yağları da eklemelisin. Doğal yağlar hem saçlarını besler hem de elektirklenmeyi kontrol altına alır.

Saç için 10 doğal yağ

Saçlarını ısıya karşı koru

Saçlarına ısıyla şekil verirken maşanın, düzleştiricinin ya da saç kurutma makinesinin neden olacağı hasarları önlemek için koruyucu bir saç bakım kremi kullanmalısın.

Sudaki kireç miktarı

Yaptığın tüm saç bakımlarına rağmen saçların hala bakımsız görünüyorsa sudaki kireç miktarının etkisi olabilir. Bu durumda evinde kireç arıtma sistemi kullanman gerekiyor olabilir.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

18540

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8817

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

2342

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

1712