Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

  • 7PAYLAŞIM
  • 1029OKUMA

Saçlarımız bazen çok boyatmaktan bazen de ısı ve güneşe maruz kalmaktan yıpranıyor. Modavemoda.com’un birkaç önerisi ile saçlarını ipeksi ve sağlıklı görünen eski hallerine dönüştürebilirsin.

Saçlarını güçlendir

Boyama işlemi saçlarının zayıflamasına neden olur. Saçlarını boyatmaya devam ederken bir çok kozmetik markasının onarıcı şampuan ve saç kremlerini tercih edebilirsin. Böylece saçlarındaki kopmaları bir nebze de olsa engelleyebilir ve saç renginin keyfini daha uzun süre sürebilirsin.

Saç bakımı

Saçlarının gücünü tekrar kazanması için haftada bir ya ada iki kez maske uygulamalısın. Saç bakım maskeleri, saç tellerini derinlemesine onarır ve saçının gücünü kazanmasına yardımcı olur.

Doğal yağlar

Saç bakım rutinine mutlaka doğal yağları da eklemelisin. Doğal yağlar hem saçlarını besler hem de elektirklenmeyi kontrol altına alır.

Saç için 10 doğal yağ

Saçlarını ısıya karşı koru

Saçlarına ısıyla şekil verirken maşanın, düzleştiricinin ya da saç kurutma makinesinin neden olacağı hasarları önlemek için koruyucu bir saç bakım kremi kullanmalısın.

Sudaki kireç miktarı

Yaptığın tüm saç bakımlarına rağmen saçların hala bakımsız görünüyorsa sudaki kireç miktarının etkisi olabilir. Bu durumda evinde kireç arıtma sistemi kullanman gerekiyor olabilir.

Yağlı saçlar için bakım önerileri

Doğru bakım önerileri ile yağlı saç probleminin üstesinden gelebilirsin.

8285

Pratik saç şekillendirme yöntemleri

İşe, toplantıya ya da herhangi bir davete yetişmeye çalıştığımız günlerde, bir türlü şekil almayan saçlarımız kabusumuz olur. İşte bu şanssız günleri pratik saç şekillendirme yöntemleri ile avantaja ç

10014

3 adımda şampuansız saç yıkama

Şampuansız şaç yıkama yani no-poo akımından yoksa sen hala haberdar değil misin?

9692

Saç maskesi tarifleri

Saç bakımı için pahalı kozmetik malzemelerine başvurmak yerine, evde yapabileceğin saç maskesi tarifleri ile hem bütçeni koruyabilir, hem de daha etkili bir saç bakımı yapabilirsin.

10780