Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

  • 2PAYLAŞIM
  • 336OKUMA

Önce cilt temizliği

Makyaja başlamadan önce mutlaka cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin. Böylelikle kusursuz bir ten makyajı elde edebilirsin.

Fondöten seçimi

Ten makyajı için cilt tonundan bir ton açık fondöten tercih etmelisin. Fondöteni cildine eşit şekilde uygulamalı ve boyun ile yüzünün arasında renk farkı oluşmamasına dikkat etmelisin. Krem bir allıkla yüzüne sağlıklı bir görüntü kazandırabilirsin.

Göz makyajı

Göz makyajında ışıltı kullanırken gümüş renginin yanı sıra altın ve bakır tonlarını da deneyebilirsin. Göz diplerine parlak sarı ve altın rengi, göz kapaklarına ise bronz tonlar uygulayabilirsin. Böylelikle her üç tonun yumuşak geçişlerle birbirine karışmasını sağlayabilirsin. Bol maskara sürülmüş kirpiklerle de göz makyajına son noktayı koyabilirsin.

Odak noktası

Yılbaşı makyajında tek bir noktaya odaklanmalısın. Gözler ya da dudaklar, birini seçmen gerekiyor. Buna karar verirken gideceğin yerde çok önemli. Eğer tüm gece dışarıda olacaksan göz makyajına ağırlık vermelisin. Çünkü göz makyajı daha kalıcıdır. Dudak makyajı çabuk bozulabilir.

Kırmızı ruj seçimi

Herkese yakışan bir kırmızı vardır. Önemli olan ten rengine uygun bir kırmızı ruj seçmek. Beyaz tenliysen, içinde kızıl ve turuncu tonlarının yer aldığı rujlar tercih etmelisin. Koyu tenlilerde ise kiremit ve kahve tonları mükemmel durur.

Parti makyajının püf noktaları

Parti makyajının püf noktalarını keşfet!

249

Yılbaşı ojeleri

Yılbaşı gecesinin en önemli detaylarından biri de oje seçimi. O gece kusursuz görünmek istiyorsan, yılbaşı oje modellerinden faydalanabilirsin.

203

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

518

Kışın edinilmesi gereken makyaj ürünleri

Sonbahara veda ederken yüzümüze allık sürüp çıktığımız günlere de veda ediyoruz. Yeni sezona girerken mutlaka edinmen gereken makyaj ürünlerini senin için listeledik.

1190