Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

  • 7PAYLAŞIM
  • 1176OKUMA

Önce cilt temizliği

Makyaja başlamadan önce mutlaka cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin. Böylelikle kusursuz bir ten makyajı elde edebilirsin.

Fondöten seçimi

Ten makyajı için cilt tonundan bir ton açık fondöten tercih etmelisin. Fondöteni cildine eşit şekilde uygulamalı ve boyun ile yüzünün arasında renk farkı oluşmamasına dikkat etmelisin. Krem bir allıkla yüzüne sağlıklı bir görüntü kazandırabilirsin.

Göz makyajı

Göz makyajında ışıltı kullanırken gümüş renginin yanı sıra altın ve bakır tonlarını da deneyebilirsin. Göz diplerine parlak sarı ve altın rengi, göz kapaklarına ise bronz tonlar uygulayabilirsin. Böylelikle her üç tonun yumuşak geçişlerle birbirine karışmasını sağlayabilirsin. Bol maskara sürülmüş kirpiklerle de göz makyajına son noktayı koyabilirsin.

Odak noktası

Yılbaşı makyajında tek bir noktaya odaklanmalısın. Gözler ya da dudaklar, birini seçmen gerekiyor. Buna karar verirken gideceğin yerde çok önemli. Eğer tüm gece dışarıda olacaksan göz makyajına ağırlık vermelisin. Çünkü göz makyajı daha kalıcıdır. Dudak makyajı çabuk bozulabilir.

Kırmızı ruj seçimi

Herkese yakışan bir kırmızı vardır. Önemli olan ten rengine uygun bir kırmızı ruj seçmek. Beyaz tenliysen, içinde kızıl ve turuncu tonlarının yer aldığı rujlar tercih etmelisin. Koyu tenlilerde ise kiremit ve kahve tonları mükemmel durur.

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

1841

Makyaj süngeri kullanımında 3 püf nokta

Makyaj süngerleri makyaj çantasının en vazgeçilmez üyeleri... Fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı, krem allık ve renkli nemlendirici uygulamalarının ise baş tacı.

7795

7 adımda ilk buluşma makyajı

Beklediğin özel buluşmaya saatler kala paniğe kapılmamak için, ilk buluşma makyajı önerilerine mutlaka göz atmalısın.

25960

Makyajsız güzel görünmenin 8 sırrı

Makyajsız güzel görünmenin popüler olduğu günümüzde, sen de kendi güzelliğini keşfedebilirsin.

27244