Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

  • 6PAYLAŞIM
  • 882OKUMA

Önce cilt temizliği

Makyaja başlamadan önce mutlaka cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin. Böylelikle kusursuz bir ten makyajı elde edebilirsin.

Fondöten seçimi

Ten makyajı için cilt tonundan bir ton açık fondöten tercih etmelisin. Fondöteni cildine eşit şekilde uygulamalı ve boyun ile yüzünün arasında renk farkı oluşmamasına dikkat etmelisin. Krem bir allıkla yüzüne sağlıklı bir görüntü kazandırabilirsin.

Göz makyajı

Göz makyajında ışıltı kullanırken gümüş renginin yanı sıra altın ve bakır tonlarını da deneyebilirsin. Göz diplerine parlak sarı ve altın rengi, göz kapaklarına ise bronz tonlar uygulayabilirsin. Böylelikle her üç tonun yumuşak geçişlerle birbirine karışmasını sağlayabilirsin. Bol maskara sürülmüş kirpiklerle de göz makyajına son noktayı koyabilirsin.

Odak noktası

Yılbaşı makyajında tek bir noktaya odaklanmalısın. Gözler ya da dudaklar, birini seçmen gerekiyor. Buna karar verirken gideceğin yerde çok önemli. Eğer tüm gece dışarıda olacaksan göz makyajına ağırlık vermelisin. Çünkü göz makyajı daha kalıcıdır. Dudak makyajı çabuk bozulabilir.

Kırmızı ruj seçimi

Herkese yakışan bir kırmızı vardır. Önemli olan ten rengine uygun bir kırmızı ruj seçmek. Beyaz tenliysen, içinde kızıl ve turuncu tonlarının yer aldığı rujlar tercih etmelisin. Koyu tenlilerde ise kiremit ve kahve tonları mükemmel durur.

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

284

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

231

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

655

5 dakikada makyaj yapımı

Sabah uykusunu sevenlerdensen, pratik makyaj oyunlarıyla 5 dakikada bakımlı ve çekici görünebilirsin.

938