Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

  • 161PAYLAŞIM
  • 26989OKUMA

Yaz mevsiminde kendini serin sulardan kızgın kumlara bırakırken ve güneşin keyfini çıkarırken saçlarının yavaş yavaş yıprandığını unutmamalısın.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Su tüketimini artır

Vücudunun olduğu gibi saçlarının da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarında oluşan nem kaybını en aza indirgemek için alabileceğin ilk önlem su tüketimini artırmak. Günde en az iki litre su içtiğinden emin olmalısın.

Denizden sonra saçlarını yıka

Yaz aylarında tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçların güneşin etkisiyle de kuruyarak yıpranır. Yazın havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra, saçlarını direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce bol suyla yıkamalısın.

Argan yağı kullan

Yazın saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak, kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsan argan yağı kullanabilirsin. Aynı zamanda kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olur.

Güneşten koru

Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka kullanabilirsin. Plajda da şapkayla ya da şemsiyeyle saçlarını olabildiğince güneşten korumalısın. Ayrıca güneşten koruyan doğal saç bakım ürünleri de kullanabilirsin.

Şekillendiricilere ara ver

Saçların zaten yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bir de fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletlerle daha fazla yıpranmasına izin vermemelisin.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

95421

Yaz aylarında serinleten 4 sağlıklı yiyecek

“Esmiyor!” dediğini duyar gibiyiz; evet esmiyor fakat ferahlamak için başka yollar da var. Bugünlerde serinlik veren yiyeceklerden faydalanmanın tam zamanı.

20822

Saç için ısırgan otu kürü tarifi

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak istiyorsan ısırgan otu kürünü deneyebilirsin.

28616

Kepek için çözüm önerileri

Kuru, yağlı veya normal saç ayırt etmeden, kadın-erkek fark etmeksizin oluşan kepeğin sonunu hazırlıyoruz. Yıllardır sonu gelmeyen kepek sorununa, önerilerle cevap veriyoruz.

21655