Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

  • 158PAYLAŞIM
  • 26443OKUMA

Yaz mevsiminde kendini serin sulardan kızgın kumlara bırakırken ve güneşin keyfini çıkarırken saçlarının yavaş yavaş yıprandığını unutmamalısın.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Su tüketimini artır

Vücudunun olduğu gibi saçlarının da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarında oluşan nem kaybını en aza indirgemek için alabileceğin ilk önlem su tüketimini artırmak. Günde en az iki litre su içtiğinden emin olmalısın.

Denizden sonra saçlarını yıka

Yaz aylarında tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçların güneşin etkisiyle de kuruyarak yıpranır. Yazın havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra, saçlarını direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce bol suyla yıkamalısın.

Argan yağı kullan

Yazın saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak, kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsan argan yağı kullanabilirsin. Aynı zamanda kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olur.

Güneşten koru

Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka kullanabilirsin. Plajda da şapkayla ya da şemsiyeyle saçlarını olabildiğince güneşten korumalısın. Ayrıca güneşten koruyan doğal saç bakım ürünleri de kullanabilirsin.

Şekillendiricilere ara ver

Saçların zaten yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bir de fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletlerle daha fazla yıpranmasına izin vermemelisin.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1379

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

704

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

648

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

896