Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

  • 159PAYLAŞIM
  • 26632OKUMA

Yaz mevsiminde kendini serin sulardan kızgın kumlara bırakırken ve güneşin keyfini çıkarırken saçlarının yavaş yavaş yıprandığını unutmamalısın.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Su tüketimini artır

Vücudunun olduğu gibi saçlarının da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarında oluşan nem kaybını en aza indirgemek için alabileceğin ilk önlem su tüketimini artırmak. Günde en az iki litre su içtiğinden emin olmalısın.

Denizden sonra saçlarını yıka

Yaz aylarında tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçların güneşin etkisiyle de kuruyarak yıpranır. Yazın havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra, saçlarını direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce bol suyla yıkamalısın.

Argan yağı kullan

Yazın saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak, kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsan argan yağı kullanabilirsin. Aynı zamanda kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olur.

Güneşten koru

Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka kullanabilirsin. Plajda da şapkayla ya da şemsiyeyle saçlarını olabildiğince güneşten korumalısın. Ayrıca güneşten koruyan doğal saç bakım ürünleri de kullanabilirsin.

Şekillendiricilere ara ver

Saçların zaten yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bir de fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletlerle daha fazla yıpranmasına izin vermemelisin.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

3 adımda şampuansız saç yıkama

Şampuansız şaç yıkama yani no-poo akımından yoksa sen hala haberdar değil misin?

9692

Saç maskesi tarifleri

Saç bakımı için pahalı kozmetik malzemelerine başvurmak yerine, evde yapabileceğin saç maskesi tarifleri ile hem bütçeni koruyabilir, hem de daha etkili bir saç bakımı yapabilirsin.

10777

Evde fön çekmenin püf noktaları

Evde fön çekmenin püf noktalarını öğrenerek hem kuaför masrafından hem de zamandan tasarruf edebilirsin.

9510

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1827