Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

  • 162PAYLAŞIM
  • 27202OKUMA

Yaz mevsiminde kendini serin sulardan kızgın kumlara bırakırken ve güneşin keyfini çıkarırken saçlarının yavaş yavaş yıprandığını unutmamalısın.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Su tüketimini artır

Vücudunun olduğu gibi saçlarının da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarında oluşan nem kaybını en aza indirgemek için alabileceğin ilk önlem su tüketimini artırmak. Günde en az iki litre su içtiğinden emin olmalısın.

Denizden sonra saçlarını yıka

Yaz aylarında tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçların güneşin etkisiyle de kuruyarak yıpranır. Yazın havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra, saçlarını direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce bol suyla yıkamalısın.

Argan yağı kullan

Yazın saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak, kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsan argan yağı kullanabilirsin. Aynı zamanda kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olur.

Güneşten koru

Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka kullanabilirsin. Plajda da şapkayla ya da şemsiyeyle saçlarını olabildiğince güneşten korumalısın. Ayrıca güneşten koruyan doğal saç bakım ürünleri de kullanabilirsin.

Şekillendiricilere ara ver

Saçların zaten yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bir de fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletlerle daha fazla yıpranmasına izin vermemelisin.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

18543

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Yaz makyajı sade ve hafif olmalı; ancak seni yataktan çıkmış görüntüsünden de kurtarmalı.

28742

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

1530

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8820