Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri ile hem daha genç görünebilir hemde kırışıklarını ortadan kaldırabilirsin.

  • 207PAYLAŞIM
  • 34759OKUMA

Kırışıklıklar, lekeler, çizgiler, sarkmalar ve cildinde oluşan diğer yaşlanma belirtilerinden bu doğal maske tarifleri ile kurtulabilirsin. İşte yaşlanmaya savaş açan doğal maske tarifleri…

Yaşlanma karşıtı polen maskesi

Polen hücrelerin yenilenmesine ve yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesine yardımcı olur.

Bir tatlı kaşığı arı poleni, aynı oranda zeytinyağı ve 1 yumurtanın sarısını iyice karıştır. Temizlediğin cildine uygula ve 10 dakika bekleme süresinin ardından yaşlanma karşıtı maskeyi soyarak çıkarabilirsin. Haftada bir kez uygulayabilirsin.

Kırışıkları azaltan yaban mersini maskesi

Vücudumuzda serbest radikallerin artmasıyla kırışıklar meydana gelir. Yaban mersini içerdiği antioksidanlar sayesinde hücrelerini serbest radikallerin zararlarından korur.

İki kaşık yaban mersinini, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, aynı oranda bal ve toz şekerle karıştır. Bu karışımı cildine uyguladıktan sonra 5- 10 dakika kadar kuruması için bekle. Ardından ılık suyla yüzünü yıkayabilirsin.

Sarkmalara karşı üzüm çekirdeği yağı

Mükemmel bir antioksidan kaynağı olan üzüm çekirdeği yağı, hem cildin yaşlanmasını geciktirir hem de bağ dokularını onararak cilt sarkmalarını engeller.

Bir miktar üzüm çekirdeği yağını nemlendirici kreminle karıştırarak cildine uygulayabilirsin.

Parlak bir cilt için avokado maskesi

Yüzüne nem maskesi uygulamak istiyorsan avokado maskesini deneyebilirsin.

Rendelenmiş 1 adet avokado içerisine, bir miktar zeytinyağı, 3-4 damla bal ekleyip iyice karışmasını sağla. Elde ettiğin karışımı yüzünde 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsin. Yaşlanma karşıtı bu doğal maske tarifi yüzündeki ince çizgilerin görünümünü hafifletecek.

Goji Berry’li maske tarifi

Goji berry, içerdiği antioksidan özelliği ve lifli yapısıyla yaşlanma karşıtı görevi görür ve cildin yaşlanmasını yavaşlatır.

İki yemek kaşığı kurutulmuş ve birkaç dakika suda bekletilmiş goji berry , 1 yemek kaşığı yulaf, aynı oranda yoğurt ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp çırpıdan geçir. Hazırladığın karışımı 15 dakika yüzünde beklettikten sonra durulayabilirsin.

Cilt yorgunluğu için salatalık maskesi

Salatalık, özellikle göz çevresinde oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklık oluşumunu da azaltır.

Bir adet rendelenmiş salatalığın içerisine 1 yemek kaşığı şeker ekleyerek buzdolabında beklet. Ardından temizlediğin cildine uygulayabilirsin.

Cildi tazeleyen maske tarifleri

Çevresel etkenlerden dolayı elastikiyetini kaybeden cilt, canlılığını korumak için yoğun neme ihtiyaç duyuyor. Cildinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak için yüz maskelerinden yardım alabilirsin.

1208

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Yağlı ciltler için evde yapabileceğin maske tarifleri ile parlak ve geniş gözenekli cilt görünümden kurtulabilirsin.

2062

Tırnak kırılmasını önleyen 4 doğal maske tarifi

Tırnak kırılmasını önlemek için evde bu doğal maske tariflerini uygulayabilirsin.

1582

Yüz maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yüz maskeleri bakım ritüellerinin vazgeçilmezleri.... Cildimizi toz, rüzgar ve olumsuz faktörlere karşı koruyan yüz maskelerini uygularken bu kurallara dikkat etmelisin.

6909