Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri ile hem daha genç görünebilir hemde kırışıklarını ortadan kaldırabilirsin.

  • 219PAYLAŞIM
  • 36712OKUMA

Kırışıklıklar, lekeler, çizgiler, sarkmalar ve cildinde oluşan diğer yaşlanma belirtilerinden bu doğal maske tarifleri ile kurtulabilirsin. İşte yaşlanmaya savaş açan doğal maske tarifleri…

Yaşlanma karşıtı polen maskesi

Polen hücrelerin yenilenmesine ve yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesine yardımcı olur.

Bir tatlı kaşığı arı poleni, aynı oranda zeytinyağı ve 1 yumurtanın sarısını iyice karıştır. Temizlediğin cildine uygula ve 10 dakika bekleme süresinin ardından yaşlanma karşıtı maskeyi soyarak çıkarabilirsin. Haftada bir kez uygulayabilirsin.

Kırışıkları azaltan yaban mersini maskesi

Vücudumuzda serbest radikallerin artmasıyla kırışıklar meydana gelir. Yaban mersini içerdiği antioksidanlar sayesinde hücrelerini serbest radikallerin zararlarından korur.

İki kaşık yaban mersinini, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, aynı oranda bal ve toz şekerle karıştır. Bu karışımı cildine uyguladıktan sonra 5- 10 dakika kadar kuruması için bekle. Ardından ılık suyla yüzünü yıkayabilirsin.

Sarkmalara karşı üzüm çekirdeği yağı

Mükemmel bir antioksidan kaynağı olan üzüm çekirdeği yağı, hem cildin yaşlanmasını geciktirir hem de bağ dokularını onararak cilt sarkmalarını engeller.

Bir miktar üzüm çekirdeği yağını nemlendirici kreminle karıştırarak cildine uygulayabilirsin.

Parlak bir cilt için avokado maskesi

Yüzüne nem maskesi uygulamak istiyorsan avokado maskesini deneyebilirsin.

Rendelenmiş 1 adet avokado içerisine, bir miktar zeytinyağı, 3-4 damla bal ekleyip iyice karışmasını sağla. Elde ettiğin karışımı yüzünde 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayabilirsin. Yaşlanma karşıtı bu doğal maske tarifi yüzündeki ince çizgilerin görünümünü hafifletecek.

Goji Berry’li maske tarifi

Goji berry, içerdiği antioksidan özelliği ve lifli yapısıyla yaşlanma karşıtı görevi görür ve cildin yaşlanmasını yavaşlatır.

İki yemek kaşığı kurutulmuş ve birkaç dakika suda bekletilmiş goji berry , 1 yemek kaşığı yulaf, aynı oranda yoğurt ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp çırpıdan geçir. Hazırladığın karışımı 15 dakika yüzünde beklettikten sonra durulayabilirsin.

Cilt yorgunluğu için salatalık maskesi

Salatalık, özellikle göz çevresinde oluşan kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklık oluşumunu da azaltır.

Bir adet rendelenmiş salatalığın içerisine 1 yemek kaşığı şeker ekleyerek buzdolabında beklet. Ardından temizlediğin cildine uygulayabilirsin.

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

19555

Güneş yanığı için doğal maske tarifleri

Bronz bir tene sahip olmak uğruna cildinde güneş yanıkları oluştuysa, cildi yatıştıran ve oluşan tahribatı iyileştiren güneş yanığı maskelerinden faydalanabilirsin.

30839

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45420

Nar maskesi ve faydaları

Nar, hem çok iyi bir antioksidan kaynağı hem de B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin. Eski çağlardan beri güzellik iksirlerinden biri olarak kabul edilen nar maskesi, serbest radikalleri nötra

29733