Yağmurlu havalar için saç ve makyaj önerileri

Yağmurlu havada yağış ve nem oranı, hem saçlarının kötü gözükmesine hem de makyajının bozulup akmasına neden olur.

  • 21PAYLAŞIM
  • 3476OKUMA

Ancak, yapabileceğin etkili saç ve makyaj önerileri ile yağmurlu havanın stilinin önüne geçmesini engelleyebilirsin.

Yağmurlu hava için saç modelleri;

At kuyruğu

Sezonun yükselen trendleri arasında yer alan ensede at kuyruğu modelleri, yağmurlu günler için de kurtarıcın olacak. Sıkı bir at kuyruğunu şapka ile tamamladığında artık fırtına çıksa seni etkilemez.

Topuz

Nemli havada saçlarının kabarmasını istemiyorsan, o halde topuz modellerini denemelisin. Böylelikle saçlarına nemin girmesini engelleyerek kabarmasını da önlemiş olursun. At kuyruğu veya salaş bir topuz yapıp üzerine takacağın bir fular ile hem şık hem de dertsiz saçlara kavuşabilirsin.

Örgü

Şık görünmenin en kolay yollarından biri de örgü modelleri… Yağmurlu havada saçlarına yapacağın sıkı bir örgü, gün boyu rahat etmeni sağlar.

Yağmurlu hava için makyaj önerileri;

BB krem

Yağmurlu havada fondöten yerine BB krem kullanmak; hem cildinde ağırlık yapmaz, hem de ince yapısı nedeniyle daha uzun süre dayanır.

Suya dayanıklı maskara

Hava yağmurlu bile olsa, akmış gözlerle kim dolaşmak ister ki? Güzelliğinden ödün vermek istemiyorsan, böyle günlerde suya dayanıklı maskara tercih etmelisin.

Krem allık

Krem allık yağmurlu havalar için biçilmiş kaftan… Yağmurla boğuşurken bir de yüzünden akıp gidecek allıkla uğraşmak zorunda kalmazsın.

Genç gösteren saç modelleri

Seni genç gösteren saç kesim modelleri ile yıllara meydan okuyabilirsin.

31353

Ensede topuz nasıl yapılır?

Sokak stilinin cool ve çabasız görünümü saçlara yansıyor ve birbirinden şık ense topuzu modelleri stilini tamamlıyor.

23692

Saçlarda yüksek at kuyruğu trendi

Kırmızı halıdan sokak stiline sıçrayan saçlarda yüksek at kuyruğu sezonun en güçlü güzellik trendi olma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

2069

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

4316