Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

  • 16PAYLAŞIM
  • 2604OKUMA

Alkolsüz ürünler

Cilt temizliğinde alkol içermeyen ürünler kullanmalısın. Alkolsüz cilt temizleyici veya tonik kullanırsan hem yüzünüzdeki biriken yağ tabakasından kurtulmuş olursun hem de gözeneklerin açılarak cildin nefes alır.

Derinlemesine temizlik

Taze domates püresinin arındırıcı ve sıkılaştırıcı özelliği mevcut. Özellikle aşırı yağlı cildin varsa makyaj öncesi domates püresini yüzüne uygula ve 5-10 dakika kadar beklet. Cildini iyice temizledikten sonra makyajını yapabilirsin.

Nemlendirme

Cildini nemlendirmek için de yağlı ciltler için özel olarak üretilen yağsız nemlendirici kremleri tercih edebilirsin.

Süt ile cilt bakımı

Soğuk süt yağlı ciltler için doğal bir temizleyici olarak kullanılabilir. Soğuk süt ile gün içinde bir kaç kez yüzünü temizleyebilirsin.

Papaya bakımı

Tropikal bir meyve olan papaya posası yine yağlı cilt için doğal bir temizleyicidir. Ayrıca ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olur.

Doğal maske tarifi

Yağlı ciltler için doğal maske yapmak istiyorsan doğal kil, bal, limon suyu ve yumurta beyazını karıştır ve yüzüne uygula. 20 dakika bekleme süresinden sonra cildini ılık su ile durulayabilirsin.

Yoğurt ve kil maskesi

Yağlı ciltler için en çok kullanılan bir diğer maske de yoğurt ve kil maskesi. Yoğurt ve doğal kili karıştırarak yüzüne uygula ve 15 dakika, kuruyuncaya kadar beklet. Bu maske cildinin hem yumuşamasını sağlayacak hem de cildindeki yağ oranını dengeleyecek.

Gül suyu maskesi

Sandal ağacı tozu ve bir kaç damla gül suyu ile hazırladığın maskeyi yüzüne uygula. Kuruyuncaya kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsin.

Badem maskesi

İki adet badem içini ez ve bir çorba kaşığı bal ile iyice karıştırarak macun kıvamına getir. Yağlı ciltler için kullanılan bu doğal maske yağ miktarını azalttığı gibi cildine doğal bir parlaklık da verecek.

Mısır nişastası kullan

Mısır nişastası ve suyu macun haline gelinceye kadar karıştır. Yüzünüze 10 dakika kadar masaj yaparak uygula. Kuruyunca bol ılık su ile cildini temizleyebilirsin.

Sağlıklı beslenme

Doğal cilt bakım önerileri haricinde yağlı cildine kalıcı bir çözüm bulmak istiyorsan beslenme alışkanlıklarını mutlaka düzenlemelisin. Hazır gıdalardan, işlenmiş gıdalardan, şekerli içeceklerden, çay ve kahveden uzak durmalı ve bol bol taze meyve sebze tüketmelisin.

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

27538

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45455

Yüz serumu kullanımı ve önerileri

Yüz serumları, anti-aging özellikleriyle ile günlük cilt bakımının en büyük tamamlayıcıları... Cildin daha güzel ve daha genç görünmesini sağlayan yüz serumları, cildi derinlemesine besler ve cilt so

11778

Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

6990