Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2860OKUMA

Alkolsüz ürünler

Cilt temizliğinde alkol içermeyen ürünler kullanmalısın. Alkolsüz cilt temizleyici veya tonik kullanırsan hem yüzünüzdeki biriken yağ tabakasından kurtulmuş olursun hem de gözeneklerin açılarak cildin nefes alır.

Derinlemesine temizlik

Taze domates püresinin arındırıcı ve sıkılaştırıcı özelliği mevcut. Özellikle aşırı yağlı cildin varsa makyaj öncesi domates püresini yüzüne uygula ve 5-10 dakika kadar beklet. Cildini iyice temizledikten sonra makyajını yapabilirsin.

Nemlendirme

Cildini nemlendirmek için de yağlı ciltler için özel olarak üretilen yağsız nemlendirici kremleri tercih edebilirsin.

Süt ile cilt bakımı

Soğuk süt yağlı ciltler için doğal bir temizleyici olarak kullanılabilir. Soğuk süt ile gün içinde bir kaç kez yüzünü temizleyebilirsin.

Papaya bakımı

Tropikal bir meyve olan papaya posası yine yağlı cilt için doğal bir temizleyicidir. Ayrıca ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olur.

Doğal maske tarifi

Yağlı ciltler için doğal maske yapmak istiyorsan doğal kil, bal, limon suyu ve yumurta beyazını karıştır ve yüzüne uygula. 20 dakika bekleme süresinden sonra cildini ılık su ile durulayabilirsin.

Yoğurt ve kil maskesi

Yağlı ciltler için en çok kullanılan bir diğer maske de yoğurt ve kil maskesi. Yoğurt ve doğal kili karıştırarak yüzüne uygula ve 15 dakika, kuruyuncaya kadar beklet. Bu maske cildinin hem yumuşamasını sağlayacak hem de cildindeki yağ oranını dengeleyecek.

Gül suyu maskesi

Sandal ağacı tozu ve bir kaç damla gül suyu ile hazırladığın maskeyi yüzüne uygula. Kuruyuncaya kadar bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsin.

Badem maskesi

İki adet badem içini ez ve bir çorba kaşığı bal ile iyice karıştırarak macun kıvamına getir. Yağlı ciltler için kullanılan bu doğal maske yağ miktarını azalttığı gibi cildine doğal bir parlaklık da verecek.

Mısır nişastası kullan

Mısır nişastası ve suyu macun haline gelinceye kadar karıştır. Yüzünüze 10 dakika kadar masaj yaparak uygula. Kuruyunca bol ılık su ile cildini temizleyebilirsin.

Sağlıklı beslenme

Doğal cilt bakım önerileri haricinde yağlı cildine kalıcı bir çözüm bulmak istiyorsan beslenme alışkanlıklarını mutlaka düzenlemelisin. Hazır gıdalardan, işlenmiş gıdalardan, şekerli içeceklerden, çay ve kahveden uzak durmalı ve bol bol taze meyve sebze tüketmelisin.

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

938

Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

2461

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

2629

Güzellikte yeni trend: Çay ağacı yağı

Avustralya'da uzun süre kesik ve yara tedavileri için kullanılan çay ağacı yağı şimdilerde bir güzellik kurtarıcısı görevi üstleniyor.

2727