Strobing makyaj nasıl yapılır?

Strobing makyaj Hollywood ünlülerinden, podyumlara sıçradı ve sosyal medyayı kasıp kavurmaya başladı.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1222OKUMA

Strobing makyaj Hollywood ünlülerinden, podyumlara sıçradı ve sosyal medyayı kasıp kavurmaya başladı.

Güncellenen makyaj trendleri arasında öne çıkan strobing makyaj akımına kapıldıysan doğru teknikleri uyguladığına emin olmalısın.

Strobing makyaj cildine ışıltı vererek daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Bu makyaj tekniğinde amaç, yüzünde ışığın doğal olarak vurduğu noktaları daha doğal, nemli ve aydınlık bir hale getirmek. Zaten bildiğimiz aydınlatma tekniklerini gölgelendirme yani kontur olmadan uyguladığında ve bunu ışıltılı ürünlerle yaptığında strobing makyaj yapmış oluyorsun.

İşte adım adım strobing makyaj uygulaması;

Öncelikle iyi bir nemlendirici kullanarak cildini makyaja hazırlamalısın.

Ardından yüzüne makyaj bazı ve makyaj altı bazı uygulamalısın. Fondötenini de uyguladıktan sonra aydınlatma işlemine geçebilirsin.

Aydınlatıcıyı yalnızca ışığın yüzünde aydınlattığı noktalara uygulamalısın. Bu bölgeler; elmacık kemikleri, şakaklar, alın veya kaş kavisi üstü, kaş altı, burun köprüsü, burun ucu, gözlerin burun köprüsüne yakın iç köşesi, dudak üstü olarak sıralanabilir. Örneğin; Daha ince bir buruna sahip olmak istiyorsan aydınlatıcıyı burun kemiğinin üzerine sürmelisin.

Cildine en yakın tonlarda highlighter yani aydınlatıcı kullanmalısın. Aydınlatıcı sürerken fırça kullanmalı ve mümkün olduğu kadar ince sürmeye özen göstermelisin. Aydınlatıcı uyguladıktan sonra T bölgen için transparan pudra kullanabilirsin.

Günlük makyaj rutinine rahatlıkla ekleyebileceğin bu makyaj tekniğinde doğallık çok önemli. Bu nedenle fazla abartmadan, aşırıya kaçmadan günün her saatinde dilediğin gibi kullanabilirsin.

Mat makyaj teknikleri

Günlük makyajında mat makyajı tercih ediyorsan, bu önerileri mutlaka dikkate almalısın.

11403

Modası geçmeyen 5 makyaj stili

Makyaj trendleri her yıl kendini güncellese de bazı makyaj stilleri var ki, zamana inat her daim yerini koruyor.

33306

Ten rengine göre nude ruj seçimi

Ten rengine göre nude ruj seçimi makyajında ideal görüntü oluşturur.

5488

Makyaj tekniklerinde son trend: Draping makyaj

Draping makyaj adeta 70’lerin makyaj modasına gönderme yapıyor. Geçmişte kullanılan bu makyaj tekniği güncellenerek tekrar günümüze uyarlanıyor.

1383