Sonbaharda uygulaman gereken 6 güzellik tüyosu

Sonbahara taze bir başlangıç yapmak ve yaz boyunca güneşin cildine verdiği zararları azaltmak için bu 6 güzellik tüyosunu uygulayabilirsin.

  • 15PAYLAŞIM
  • 2429OKUMA

Yastık kılıfını sık değiştir

Nevresimlerin ve yastık kılıflarının üzerinde ne kadar çok toz barındığını tahmin bile demezsin. Ayrıca yüzündeki makyaj kalıntılarının yastık kılıfına yapışması, bakterilerinin hızla üremesine neden olur. Bu nedenlerden dolayı en az haftada 1 kez yastık kılıfını değiştirmelisin.

Sivilcelerine dokunma

Yüzünde çıkan sivilcelerle oynaman, mikropların yayılmasına ve sivilcelerinin daha çok büyüyüp kızarmasına neden olur. Sivilcelerinin tüm cildine yayılmasına istemiyorsan, ellerini yüzünden olabildiğince uzak tutmalısın.

Makyaj fırçalarını temiz tut

Her gün kullandığın makyaj fırçaları, mikropların hem kozmetik ürünlerine hem de yüzüne yayılmasına neden oluyor. Bu nedenle makyaj fırçalarını temizlemeye özen göstermeli ve makyaj çantanda değil ayrı bir yerde muhafaza etmelisin.

Sağlıklı beslen

Güzel bir cilde sahip olmak istiyorsan, sağlıklı beslenmeye de özen göstermelisin. Sağlıklı ve güzel görünen cildin sırrı; taze sebze ve meyve tüketmekten geçiyor.

UV ışınlarından korun

Yaz kış demeden güneş koruyucu kremini mutlaka kullanmalısın. Güneş gri bulutların ardından da güzelliğine gölge düşürebilir. 20-30 faktörlü güneş koruyu kremin her daim çantanda yerini almalı.

Gece yatmadan önce makyajını temizle

Hücrelerinin gece boyunca kendini yenilemesi için, gece yatmadan önce makyajını mutlaka temizlemeli ve cildini nemlendirmelisin. Aynı şekilde sporda da cildin ısınıp, ter atma ihtiyacı duyar. Ancak yüzünde makyaj varsa, cildin nefes alamaz. Bu nedenle makyajını temizlemeyi asla atlamamalısın.

Hamile anneler için 10 güzellik önerisi

Hamile bir anneysen vücudundaki hormonların alt üst oluşunun güzelliğine nasıl etki edeceği konusunda endişeye kapılmış olabilirsin. Endişe etmekte haklısın. Çünkü her kadının hormonal düzeni farklı o

6703

Pembe parçaları kombinlemenin en iyi 4 yolu

Sonbahar geldi diye pembe tonlarından uzaklaşacağını sanıyorsan, yanılıyorsan. Yazın cıvıl cıvıl renkleri sonbahar/kış sezonunda da tüm enerjisiyle içimizi ısıtmaya devam edecek.

1621

Sonbahar için 4 ruj önerisi

Sonbahar makyajına rujunu yenileyerek başlamaya ne dersin?

1642

Kış için güzellik önerileri

Havaların soğumasıyla cildin kuruması ve pul pul dökülmesi de kaçınılmaz oluyor. Kışın güzelliğine gölge düşürmesini istemiyorsan kış için hazırladığımız güzellik önerilerini uygulayabilirsin.

1789