Sivilce ve lekeleri kapatmak için makyaj hileleri

Güzelliğine gölge düşüren sivilce ve leke izlerini makyaj hileleri ile gizleyebilirsin.

  • 53PAYLAŞIM
  • 8778OKUMA

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sivilce ve lekeler hayatını kabusa çeviriyorsa, makyaj hileleriyle bu izlerin görünümünü azaltabilir ve cildini pürüzsüz hale getirebilirsin.

Sivilce lekeleri

Nemlendirici uygula

Sivilce lekelerinin görünümünü azaltmak için, ilk olarak nemledirici ya da baz uygulamalısın. Böylelikle nemli olan cildine kapatıcıyı uygulamak çok daha kolay olur. Ardından fondöten ve kapatıcıyı lekelerine uygulayarak cilt tonunu eşitleyebilirsin.

Doğru teknikleri kullanma

Fondötenini cildine hafif fırça hareketleri ile uygulamalısın. Kapatıcıyı ise uygularken parmaklarından yararlanabilirsin. Parmaklarındaki ısı kapatıcının cildine daha iyi dağılmasını sağlar ve hafif bir uygulama oluşturur.

Pudra uygulaması

Transparan pudranı allık fırçası yardımıyla tüm yüzünüze uygulayabilirsin.

Sivilce

Hazırlık aşaması

Sivilceyi kapatacağın bölgenin nemsiz ve yağsız olduğuna emin olmalısın. Parlamayı önlemek için de kapatıcı uygulamadan önce bir kat pudra sürebilirsin.

Kapatıcı uygulama

Sİvilceli bölgeye kapatıcıyı, küçük kapatıcısı fırçası yardımıyla ve mümkün olduğunca tampon hareketlerle uygulamalısın. Cildindeki renk tonunu eşitlemek için kapatıcıyı birden fazla kat sürmek zorunda kalabilirsin.

Son adım

Sivilcelerini kapattıktan sonra bir mendil yardımıyla nemini aldırabilirsin. Daha sonra kapatıcıyı sabitlemek için fırça yardımı ile transparan pudra kullanabilirsin. Böylece uyguladığın makyaj cildinde daha uzun süre kalır.

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

343

Kışın edinilmesi gereken makyaj ürünleri

Sonbahara veda ederken yüzümüze allık sürüp çıktığımız günlere de veda ediyoruz. Yeni sezona girerken mutlaka edinmen gereken makyaj ürünlerini senin için listeledik.

791

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

809

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

704