Sivilce ve lekeleri kapatmak için makyaj hileleri

Güzelliğine gölge düşüren sivilce ve leke izlerini makyaj hileleri ile gizleyebilirsin.

  • 57PAYLAŞIM
  • 9447OKUMA

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan sivilce ve lekeler hayatını kabusa çeviriyorsa, makyaj hileleriyle bu izlerin görünümünü azaltabilir ve cildini pürüzsüz hale getirebilirsin.

Sivilce lekeleri

Nemlendirici uygula

Sivilce lekelerinin görünümünü azaltmak için, ilk olarak nemledirici ya da baz uygulamalısın. Böylelikle nemli olan cildine kapatıcıyı uygulamak çok daha kolay olur. Ardından fondöten ve kapatıcıyı lekelerine uygulayarak cilt tonunu eşitleyebilirsin.

Doğru teknikleri kullanma

Fondötenini cildine hafif fırça hareketleri ile uygulamalısın. Kapatıcıyı ise uygularken parmaklarından yararlanabilirsin. Parmaklarındaki ısı kapatıcının cildine daha iyi dağılmasını sağlar ve hafif bir uygulama oluşturur.

Pudra uygulaması

Transparan pudranı allık fırçası yardımıyla tüm yüzünüze uygulayabilirsin.

Sivilce

Hazırlık aşaması

Sivilceyi kapatacağın bölgenin nemsiz ve yağsız olduğuna emin olmalısın. Parlamayı önlemek için de kapatıcı uygulamadan önce bir kat pudra sürebilirsin.

Kapatıcı uygulama

Sİvilceli bölgeye kapatıcıyı, küçük kapatıcısı fırçası yardımıyla ve mümkün olduğunca tampon hareketlerle uygulamalısın. Cildindeki renk tonunu eşitlemek için kapatıcıyı birden fazla kat sürmek zorunda kalabilirsin.

Son adım

Sivilcelerini kapattıktan sonra bir mendil yardımıyla nemini aldırabilirsin. Daha sonra kapatıcıyı sabitlemek için fırça yardımı ile transparan pudra kullanabilirsin. Böylece uyguladığın makyaj cildinde daha uzun süre kalır.

Renk eşitleyici makyaj uygulaması

Cildinde renk eşitsizliği olanlar tek renk cildin ne kadar önemli olduğunu iyi bilirler. Uykusuz veya hastayken kurtarıcın olacak renk eşitleyici makyaj tekniği ile göz altı morluklarını, cilt lekeler

14112

Evde krem allık yapımı

Evde kendi krem allığını kendin yaparak yüzüne renkli, taze ve canlı bir dokunuş katabilirsin.

26299

5 adımda plaj makyajı

Plaj makyajı ile deniz, kum, güneş üçlüsünün keyfini çıkarmaya ne dersin?

9506

Yaşlı gösteren 7 makyaj hatası

Günlük makyajında fark etmeden yaptığın hatalar olduğundan daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

27332