Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyajı önerilerine göz atabilirsin.

  • 10PAYLAŞIM
  • 1652OKUMA

Kaşları doldur

Selfie’lerde yüz ifadenin daha etkin ve belirgin olması için kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurarak işe başlayabilirsin. Böylelikle fotoğraflarda daha sağlıklı ve dinç yüz görünümü elde edebilirsin.

Kozmetik ürünlerinden yardım al

Fotoğraflarda daha iyi görünmek için oyuncular için tasarlanan HD makyaj ürünlerinden destek alabilirsin. Özellikle HD fondötenlerin içerisindeki bulunan partiküller, fotoğraflarda cildinin filtreliymiş gibi görünmesini sağlar.

Gözlere ve dudaklara vurgu

Çoğu zaman selfie’lerde doğal görünmek için yok gibi makyaj tekniğini tercih ediyor olabilirsin. Bu durum fotoğraflarda hem yorgun görünmene hem de cildinin yeteri kadar sağlıklı görünmemesine neden olur. Selfie makyaj tekniğini uygularken, ten makyajından sonra gözlerine ve dudaklarına vurgu yapmayı denemelisin.

Yanlış pudra seçimi

Selfie çekerken cildinin parlamasını önlemek için muhtemelen sık sık pudranı tazeliyorsun. Oysa ki kat kat uygulanan pudra, fotoğraflarda cildinin daha kuru ve daha yaşlı görünmesine sebep olur. Her zaman kullandığın pudranı transparan bir pudra ile değiştirip tek kat uygulayarak cildinin parlamasını önleyebilirsin.

Aydınlatıcı kullanımı

Selfie makyajında aydınlatıcını çok yoğun kullanırsan, yüzünün disko topu gibi görünmesine sebep olursun. Aydınlatıcını elmacık kemiklerine, göz pınarlarına ve dudak üzerine uygulayabilirsin. Doğal bir görünüm için fondötenini içine aydınlatıcı karıştırarak tüm yüzünüze sürebilirsin.

Hacimli kirpikler

Fotoğraflarda kısa ve düz kirpikler seni olduğundan daha yorgun gösterir. Bunun önüne geçmek için sevdiğin bir maskara ile kirpiklerine hacim verebilirsin.

Makyaj hilesi

Selfie çekerken kameranın flaşını kullanıyorsan, muhtemelen bembeyaz bir surat ile karşı karşıya kalıyorsan. Bunun nedeni kullandığın kozmetik ürünlerindeki SPF içeriği… Güneş korumanı asla makyaj rutinininden çıkarmamalı, ancak bol bol selfie çekeceğin günler daha düşük faktörlü ürünler kullanmalısın.

Fotoğraflarda güzel çıkmanın 10 yolu

Modası geçmeyen 5 makyaj stili

Makyaj trendleri her yıl kendini güncellese de bazı makyaj stilleri var ki, zamana inat her daim yerini koruyor.

33915

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

1673

Sosyal medyaya çocuğunun fotoğraflarını yüklemeden önce bilmen gerekenler

Yemek yerken, uyurken, ağlarken, gülerken, kızgınken… Ebeveynler artık çocuklarının neredeyse her anını fotoğraflayıp sosyal medyada paylaşıyor. Keyifle yapılan bu paylaşımlar bazen çocuklar için tehl

662

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

581