Sarı saç bakım önerileri

Sarı saç bakımı zordur, zahmetlidir. Ancak, sarı saçın büyüsüne bir kez kapıldıysan vazgeçmek hepsinden daha da yıpratıcıdır.

  • 42PAYLAŞIM
  • 6955OKUMA

En moda saç renkleri arasında her daim yerini alan sarı saç, tabii ki 2017 yılında da yükselişe geçen saç renkleri arasında… İster dumanlı sarı, ister platin, ister röfle… Sarı saçlara sahip olmak için yaptırdığın boya ya da gölgeleme işlemleri düzenli bakım gerektiriyor.

Sarı saçlarından sen suçlusun

Sarı saçlara sahipsen onlara maksimum titizlik göstermeyi de göze almışsındır. O halde, saçlarına haftada en az bir kere nem maskesi uygulamaya üşenmemelisin. Nem maskesi saçındaki kuruluğu gidermeye yardımcı olur.

Rengini koruma

Tabii ki saç rengini korumak senin için çok önemli. Bu yüzden sarı saçlara özel üretilen şampuanları tercih etmelisin. Haftada iki kez de mor şampuan uygulamanı öneririz. Çoğu şampuan saçının ışığını alırken, rengini koyulmasına neden olur. Saçlarını çok sık yıkıyorsan, haftada bir iki gün kuru şampuan kullanabilirsin.

Sıcak işlemler

Saçını ne kadar çok sıcağa maruz bırakırsan, o kadar çabuk sıcağa karşı direnci azalır. Saçlarını fön yerine doğal yollarla kurutman rengi ve dokusunu korumak için en iyi yöntem. Böylelikle saçın nem ve esnekliğini kaybetmemiş olur.

Ilık duş

Mümkün olduğunca sıcak suyla duş almamaya özen göstermelisin. Soğuğa yakın ılık suda alacağın duş, saç renginin ışıldayıp parlamasını sağlar.

Saç tarama yöntemleri

Saçının en büyük nem kaynağı sudur ve nemliyken esneme oranı %50 civarındadır. Bu nedenle saçını nemliyken taramaya özen göstermelisin. Duş haricinde saçlarını tararken de mutlaka tarağını öncesinde nemlendirmelisin. Bu yöntem, saçlarının kırılıp dökülmesini bir nebze de olsa engeller.

Doğal yağ kullanımı

Biberiye yağının sarı saçlar için onarıcı, iyileştirici ve nemlendirici etkisi mevcut. 2 tatlı kaşığı biberiye ve yarım fincan zeytinyağını iyice karıştır ve saç derine masaj yaparak uygula. 10 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp ılık su ile yıkayabilirsin. Bu uygulama saçlarının kaybettiği nemi geri kazanmasını ve sağlıklı uzamasını sağlayacak.

Saça hacim kazandırma yolları

Şampuan reklamlarındaki hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak için saça hacim kazandırma yollarını deneyebilirsin.

840

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

623

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

1054

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1292