Salisilik asidin cilde faydaları

Sivilce izlerinden ve inatçı lekelerden salisilik asit sayesinde kurtulabilirsin.

  • 11PAYLAŞIM
  • 1834OKUMA

Salisilik asit hem cildini tahriş etmez hem de leke gidericiler arasında en etkili sonucu verir.

Salisilik asit nerelerde kullanılır?

Yüz ve vücut için kullanılabilir. Yüz için konstantrasyonu %0.5’ten %2’ye kadar olmalı vücudun geri kalanı için de %3 salisilik asit yeterli olur. Peelingler, yüz maskeleri ve nemlendiricilerde bulunur.

Sivilce ve lekeleri nasıl tedavi eder?

Sivilce, gözenek içerisinde aşırı derecede ölü hücre birikiminin olması ve ciltteki fazla yağ ile bu gözeneğin tıkanması sonucu oluşur. Salisilik asit ise gözenek içerisinde oluşmuş sivilce ile savaşır ve sivilcelerin oluşumunu sağlayan ölü hücreleri ve fazla yağı ciltten uzaklaştırır. Ayrıca salisilik asit cildin üst katmanını nazikçe soyarak gözeneklerin temiz kalmasını sağlar ve tıkanmasının önüne geçmeye yardımcı olur.

Tüm bu farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor olması sivilce ve kızarıklıkla mücadelede salisilik asidi farklı bir yere koyar. Ayrıca ileride oluşabilecek sivilceleri cildi temiz tutarak engellemesi de onu sivilce ürünlerinin gözde içeriği yapar.

Benzoil Peroksitten farkı nedir?

Salisilik asit cildini soyarken yenilenmesini sağlar. Benzoil peroksit ise antibakteriyel içeriğe sahip olduğu için gözeneklerdeki akne oluşumuna sebep olan bakterileri öldürür.

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

938

Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

2461

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

2629

Güzellikte yeni trend: Çay ağacı yağı

Avustralya'da uzun süre kesik ve yara tedavileri için kullanılan çay ağacı yağı şimdilerde bir güzellik kurtarıcısı görevi üstleniyor.

2727