Salisilik asidin cilde faydaları

Sivilce izlerinden ve inatçı lekelerden salisilik asit sayesinde kurtulabilirsin.

  • 11PAYLAŞIM
  • 1712OKUMA

Salisilik asit hem cildini tahriş etmez hem de leke gidericiler arasında en etkili sonucu verir.

Salisilik asit nerelerde kullanılır?

Yüz ve vücut için kullanılabilir. Yüz için konstantrasyonu %0.5’ten %2’ye kadar olmalı vücudun geri kalanı için de %3 salisilik asit yeterli olur. Peelingler, yüz maskeleri ve nemlendiricilerde bulunur.

Sivilce ve lekeleri nasıl tedavi eder?

Sivilce, gözenek içerisinde aşırı derecede ölü hücre birikiminin olması ve ciltteki fazla yağ ile bu gözeneğin tıkanması sonucu oluşur. Salisilik asit ise gözenek içerisinde oluşmuş sivilce ile savaşır ve sivilcelerin oluşumunu sağlayan ölü hücreleri ve fazla yağı ciltten uzaklaştırır. Ayrıca salisilik asit cildin üst katmanını nazikçe soyarak gözeneklerin temiz kalmasını sağlar ve tıkanmasının önüne geçmeye yardımcı olur.

Tüm bu farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor olması sivilce ve kızarıklıkla mücadelede salisilik asidi farklı bir yere koyar. Ayrıca ileride oluşabilecek sivilceleri cildi temiz tutarak engellemesi de onu sivilce ürünlerinin gözde içeriği yapar.

Benzoil Peroksitten farkı nedir?

Salisilik asit cildini soyarken yenilenmesini sağlar. Benzoil peroksit ise antibakteriyel içeriğe sahip olduğu için gözeneklerdeki akne oluşumuna sebep olan bakterileri öldürür.

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8659

Avokado yağının güzelliğe 5 faydası

Avokado yağı, son yılların en popüler güzellik ürünleri arasında yer alıyor.

15120

Güneş lekeleri için 6 doğal maske tarifi

Güneş lekelerine bitkisel çözüm arıyorsan bu doğal maske tariflerini deneyebilirsin.

34006

Yüz maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yüz maskeleri bakım ritüellerinin vazgeçilmezleri.... Cildimizi toz, rüzgar ve olumsuz faktörlere karşı koruyan yüz maskelerini uygularken bu kurallara dikkat etmelisin.

8848