Salisilik asidin cilde faydaları

Sivilce izlerinden ve inatçı lekelerden salisilik asit sayesinde kurtulabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1449OKUMA

Salisilik asit hem cildini tahriş etmez hem de leke gidericiler arasında en etkili sonucu verir.

Salisilik asit nerelerde kullanılır?

Yüz ve vücut için kullanılabilir. Yüz için konstantrasyonu %0.5’ten %2’ye kadar olmalı vücudun geri kalanı için de %3 salisilik asit yeterli olur. Peelingler, yüz maskeleri ve nemlendiricilerde bulunur.

Sivilce ve lekeleri nasıl tedavi eder?

Sivilce, gözenek içerisinde aşırı derecede ölü hücre birikiminin olması ve ciltteki fazla yağ ile bu gözeneğin tıkanması sonucu oluşur. Salisilik asit ise gözenek içerisinde oluşmuş sivilce ile savaşır ve sivilcelerin oluşumunu sağlayan ölü hücreleri ve fazla yağı ciltten uzaklaştırır. Ayrıca salisilik asit cildin üst katmanını nazikçe soyarak gözeneklerin temiz kalmasını sağlar ve tıkanmasının önüne geçmeye yardımcı olur.

Tüm bu farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor olması sivilce ve kızarıklıkla mücadelede salisilik asidi farklı bir yere koyar. Ayrıca ileride oluşabilecek sivilceleri cildi temiz tutarak engellemesi de onu sivilce ürünlerinin gözde içeriği yapar.

Benzoil Peroksitten farkı nedir?

Salisilik asit cildini soyarken yenilenmesini sağlar. Benzoil peroksit ise antibakteriyel içeriğe sahip olduğu için gözeneklerdeki akne oluşumuna sebep olan bakterileri öldürür.

Yosun yağı yüze nasıl uygulanır?

Son dönemde güzellik ve bakım rituellerinin bir parçası olan yosun yağı, cildimizin ihtiyacı olan bir çok mineral ve vitamin barındırıyor. Selülitlerden göz altı sorunlarına çatlaklardan cilt lekeleri

13185

Zeytinyağı ile cilt bakımı

Cildi yumuşatan, parlaklık kazandıran, gençleştiren ve besleyen zeytinyağını sen de doğal güzellik ürünü olarak kullanabilirsin. Yüz maskesi, nemlendirici krem ya da serum... Seçim senin...

19597

Cilt güzelliği için 6 faydalı mineral

Cildine ihtiyacı olan minerallerle destek vererek güzelliğini uzun yıllar koruyabilirsin.

23293

Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

12002