Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

  • 563PAYLAŞIM
  • 94462OKUMA

Aşırı sıcağa dikkat

Sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk yolu; saçlarını aşırı sıcağa maruz bırakmamak. Özellikle saçlarını kuruturken makinenin en sıcak halinden şiddetle kaçınmalısın. Saçlarını düzleştirici ile şekillendiriyorsan saç tellerine de direk olarak zarar veriyorsun demektir.

Saçlarını fön çekerek kurut

Kurutma makinesinin sıcak ayarı yerine ılık ve soğuk ayarlarını tercih edebilirsin. Saçlarını kurutma makinesini 20 santimetre uzakta tutarak kurutmalısın. Makinenin hava akışının, saçlarının alt kısımlarına doğru gittiğinden emin olmalısın.

Uzun saçların bakımı

Uzun saçlara sahipsen, her 6 ya da 8 haftada bir uçlarından kestirmen gerekir. Kesimden sonraki gün ise kurumayı önlemek için mutlaka nem detoksu uygulamalısın.

Dalgalı saçlar

Dalgalı saçların için içeriğinde yağ içermeyen şampuanlar tercih etmelisin. Saçlarını at kuyruğu şekline getirecekmiş gibi parmaklarınla masaj yaparak yıkayabilirsin.

Doğaldan vazgeçme

Saçlarını tararken doğal fırçalar tercih etmelisin. Doğal fırçalar daha yumuşak ve esnek olduğu için saç tellerine daha az verir.

Saç kırıklarını önle

Saçların ıslak iken en kırılgan halindedir. Bu nedenle saçının bir bölümünü kurutana kadar aşırı fırçalamak ya da taramaktan kaçınmalısın.

Kıvrılmaları engelle

Saçlarını kremledikten sonra soğuk su ile durulamalısın. Bu uygulama saç derinin kapanmasına ve nemin saç diplerine ulaşmasını engeller. Bu da saçında istemediğin kıvrılmaların önüne geçer.

Sağlıklı düzleştir

Eğer saçlarınızı düzleştirmek istiyorsan, mutlaka saç serumu kullanmalısın. Böylelikle saçında bir nem bariyeri oluşur ve saçlarını düzleştirirken saç tellerinin kırılmasını önlemiş olursun.

Hacim kazandır

Saçların kuru ise diplerine hacim artırıcı bir sprey uygula ve saçını öne atarak kurut. Son olarak, düzeltilmesi gereken saç tellerin varsa yumuşak bir fırça yardımıyla şekil verebilirsin.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

560

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

917

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1173

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

6923