Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

  • 564PAYLAŞIM
  • 94675OKUMA

Aşırı sıcağa dikkat

Sağlıklı saçlara sahip olmanın ilk yolu; saçlarını aşırı sıcağa maruz bırakmamak. Özellikle saçlarını kuruturken makinenin en sıcak halinden şiddetle kaçınmalısın. Saçlarını düzleştirici ile şekillendiriyorsan saç tellerine de direk olarak zarar veriyorsun demektir.

Saçlarını fön çekerek kurut

Kurutma makinesinin sıcak ayarı yerine ılık ve soğuk ayarlarını tercih edebilirsin. Saçlarını kurutma makinesini 20 santimetre uzakta tutarak kurutmalısın. Makinenin hava akışının, saçlarının alt kısımlarına doğru gittiğinden emin olmalısın.

Uzun saçların bakımı

Uzun saçlara sahipsen, her 6 ya da 8 haftada bir uçlarından kestirmen gerekir. Kesimden sonraki gün ise kurumayı önlemek için mutlaka nem detoksu uygulamalısın.

Dalgalı saçlar

Dalgalı saçların için içeriğinde yağ içermeyen şampuanlar tercih etmelisin. Saçlarını at kuyruğu şekline getirecekmiş gibi parmaklarınla masaj yaparak yıkayabilirsin.

Doğaldan vazgeçme

Saçlarını tararken doğal fırçalar tercih etmelisin. Doğal fırçalar daha yumuşak ve esnek olduğu için saç tellerine daha az verir.

Saç kırıklarını önle

Saçların ıslak iken en kırılgan halindedir. Bu nedenle saçının bir bölümünü kurutana kadar aşırı fırçalamak ya da taramaktan kaçınmalısın.

Kıvrılmaları engelle

Saçlarını kremledikten sonra soğuk su ile durulamalısın. Bu uygulama saç derinin kapanmasına ve nemin saç diplerine ulaşmasını engeller. Bu da saçında istemediğin kıvrılmaların önüne geçer.

Sağlıklı düzleştir

Eğer saçlarınızı düzleştirmek istiyorsan, mutlaka saç serumu kullanmalısın. Böylelikle saçında bir nem bariyeri oluşur ve saçlarını düzleştirirken saç tellerinin kırılmasını önlemiş olursun.

Hacim kazandır

Saçların kuru ise diplerine hacim artırıcı bir sprey uygula ve saçını öne atarak kurut. Son olarak, düzeltilmesi gereken saç tellerin varsa yumuşak bir fırça yardımıyla şekil verebilirsin.

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1386

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

707

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

648

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

896