Saça hacim kazandırma yolları

Şampuan reklamlarındaki hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak için saça hacim kazandırma yollarını deneyebilirsin.

  • 11PAYLAŞIM
  • 1834OKUMA

Saçlarına ne yaparsan yap sönük mü duruyor? Bu doğal yöntemlerle sen de hacimli saçlara kavuşabilirsin.

Yönünü değiştir

Saçlarını sürekli ortadan ya da yandan ayırmak yerine zaman zaman zigzag, çapraz veya hiç ayırmadan kullanabilirsin. Bu basit hileyle saç köklerine dolgunluk kazandırmış olacaksın.

Saç kurutma yöntemi

Saçlarını kökünden uca doğru kurutmalısın. Başınızı öne eğmek rahatsızlık veriyorsa, saçlarını ucundan tutup havaya kaldırarak da kurutabilirsin.

Kuru şampuan kullan

Kuru şampuan, köklerdeki kiri alırken aynı zamanda daha dik durarak saçının canlı görünmesine yardımcı olur. Aynı etkiyi bebek pudrasıyla da yakalayabilirsin.

Salaş şaç modeli

Düzenli bir şekilde taranmış bir saç modeli fazla soluk ve ölü görünebilir. Hafif dalgalı saç modelleri ise saçlara hacimli bir görüntü kazandırır.

Saç köpüğü kullanımı

Fazla köpük kullanmak saçının cansız ve bakımsız görünmesine neden olur. Kısa – omuz boy saçlar için bir ceviz kadar köpük, uzun saçlar içinse büyük bir yumurta kadar köpük kullanımı yeterli.

Ombre saç modeli

Saçına açık ve koyu tonlar eklemek, aynı rengin farklı tonlarını kullanmak hacim illüzyonu yaratır.

Katlı kesim

Olduğundan daha gür ve daha dolgun görünümlü bir saç elde etmek için katlı ve dağınık bir kesim tercih edebilirsin.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

1481

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8764

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

2142

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

1666