Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

  • 209PAYLAŞIM
  • 35028OKUMA

Saç kremini saçlarına doğru tekniklerle uygularsan yarattığı mucizevi etkilere inanamayacaksın.

Elektriklenen saçlar, kuruyan ve kaşınan saç derisi ya da saç stilinden sıkıldıydan saç kremini doğru tekniklerle uygulayıp, günlük bakım rutinine ekleyebilirsin.

Saç kremi sürme yöntemi

Muhtemelen saç kremini bir duş aışkanlığı olarak saçlarına üstün körü uyguluyorsun. Saç kreminin saçlarına iyice nüfus etmesi için, saçındaki fazla suyu sıktıktan sonra kremi uygula ve saçlarını yukarıdan aşağıya doğru tara. Bu işlemde geniş uçlu bir saç fırçası kullanabilirsin.

Saç derini rahatlat

Özellikle mevsim geçişlerinde saç derin kuruyarak kaşıntıya neden olabilir. Bu durumda saç kremini uygularken saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsin.

Durulanmayan saç kremi

Saçlarına şekil vermek için durulanmayan saç kremlerini tercih edebilirsin. Örneğin kusursuz dalgalar yaratmak isitiyorsan sprey saç kremleri ilk tercihin olmalı. Duştan çıktıktan sonra hafif nemli saçlarına saç kremini sık ve uyumadan önce topuz yap. Sabah kalktığında muhteşem buklelere sahip olacaksın.

Kuru saç kremi

Yoksa sen hala kuru saç kremini denemedin mi? Hava şartlarından etkilenen, elektriklenen, kabaran saçların varsa kuru saç kremini mutlaka denemelisin.

Saçlarını klordan koru

Tatilde saçlarını klordan korunmanın en kolay yolu, bir miktar saç kremi uygulamaktan geçiyor. Havuza girmeden önce saçlarına bir miktar saç kremi uygulayarak yıpranmasını önleyebilirsin.

Saç kremi ile saç düzleştirme

Saç kremi aynı zamanda düzleştirici işlevi de görüyor. Suyla dolu bir sprey şişesinin içerisine bir çay kaşığı saç kremi, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir çay kaşığı saç jölesi ekle ve tüm malzemenin karışmasını sağla. Daha sonra saçlarına uygulayarak ısıya maruz kalmadan düzleşmesini sağlayabilirsin.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

529

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

886

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1155

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

6895