Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

  • 210PAYLAŞIM
  • 35179OKUMA

Saç kremini saçlarına doğru tekniklerle uygularsan yarattığı mucizevi etkilere inanamayacaksın.

Elektriklenen saçlar, kuruyan ve kaşınan saç derisi ya da saç stilinden sıkıldıydan saç kremini doğru tekniklerle uygulayıp, günlük bakım rutinine ekleyebilirsin.

Saç kremi sürme yöntemi

Muhtemelen saç kremini bir duş aışkanlığı olarak saçlarına üstün körü uyguluyorsun. Saç kreminin saçlarına iyice nüfus etmesi için, saçındaki fazla suyu sıktıktan sonra kremi uygula ve saçlarını yukarıdan aşağıya doğru tara. Bu işlemde geniş uçlu bir saç fırçası kullanabilirsin.

Saç derini rahatlat

Özellikle mevsim geçişlerinde saç derin kuruyarak kaşıntıya neden olabilir. Bu durumda saç kremini uygularken saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsin.

Durulanmayan saç kremi

Saçlarına şekil vermek için durulanmayan saç kremlerini tercih edebilirsin. Örneğin kusursuz dalgalar yaratmak isitiyorsan sprey saç kremleri ilk tercihin olmalı. Duştan çıktıktan sonra hafif nemli saçlarına saç kremini sık ve uyumadan önce topuz yap. Sabah kalktığında muhteşem buklelere sahip olacaksın.

Kuru saç kremi

Yoksa sen hala kuru saç kremini denemedin mi? Hava şartlarından etkilenen, elektriklenen, kabaran saçların varsa kuru saç kremini mutlaka denemelisin.

Saçlarını klordan koru

Tatilde saçlarını klordan korunmanın en kolay yolu, bir miktar saç kremi uygulamaktan geçiyor. Havuza girmeden önce saçlarına bir miktar saç kremi uygulayarak yıpranmasını önleyebilirsin.

Saç kremi ile saç düzleştirme

Saç kremi aynı zamanda düzleştirici işlevi de görüyor. Suyla dolu bir sprey şişesinin içerisine bir çay kaşığı saç kremi, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir çay kaşığı saç jölesi ekle ve tüm malzemenin karışmasını sağla. Daha sonra saçlarına uygulayarak ısıya maruz kalmadan düzleşmesini sağlayabilirsin.

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1383

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

704

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

648

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

896