Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

  • 213PAYLAŞIM
  • 35627OKUMA

Saç kremini saçlarına doğru tekniklerle uygularsan yarattığı mucizevi etkilere inanamayacaksın.

Elektriklenen saçlar, kuruyan ve kaşınan saç derisi ya da saç stilinden sıkıldıydan saç kremini doğru tekniklerle uygulayıp, günlük bakım rutinine ekleyebilirsin.

Saç kremi sürme yöntemi

Muhtemelen saç kremini bir duş aışkanlığı olarak saçlarına üstün körü uyguluyorsun. Saç kreminin saçlarına iyice nüfus etmesi için, saçındaki fazla suyu sıktıktan sonra kremi uygula ve saçlarını yukarıdan aşağıya doğru tara. Bu işlemde geniş uçlu bir saç fırçası kullanabilirsin.

Saç derini rahatlat

Özellikle mevsim geçişlerinde saç derin kuruyarak kaşıntıya neden olabilir. Bu durumda saç kremini uygularken saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yapabilirsin.

Durulanmayan saç kremi

Saçlarına şekil vermek için durulanmayan saç kremlerini tercih edebilirsin. Örneğin kusursuz dalgalar yaratmak isitiyorsan sprey saç kremleri ilk tercihin olmalı. Duştan çıktıktan sonra hafif nemli saçlarına saç kremini sık ve uyumadan önce topuz yap. Sabah kalktığında muhteşem buklelere sahip olacaksın.

Kuru saç kremi

Yoksa sen hala kuru saç kremini denemedin mi? Hava şartlarından etkilenen, elektriklenen, kabaran saçların varsa kuru saç kremini mutlaka denemelisin.

Saçlarını klordan koru

Tatilde saçlarını klordan korunmanın en kolay yolu, bir miktar saç kremi uygulamaktan geçiyor. Havuza girmeden önce saçlarına bir miktar saç kremi uygulayarak yıpranmasını önleyebilirsin.

Saç kremi ile saç düzleştirme

Saç kremi aynı zamanda düzleştirici işlevi de görüyor. Suyla dolu bir sprey şişesinin içerisine bir çay kaşığı saç kremi, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir çay kaşığı saç jölesi ekle ve tüm malzemenin karışmasını sağla. Daha sonra saçlarına uygulayarak ısıya maruz kalmadan düzleşmesini sağlayabilirsin.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

26789

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı

Hindistan cevizi yağı ile saç bakım trendi son dönemlerin gözdesi oldu.

12737

Yağlı saçlar için bakım önerileri

Doğru bakım önerileri ile yağlı saç probleminin üstesinden gelebilirsin.

8400

Pratik saç şekillendirme yöntemleri

İşe, toplantıya ya da herhangi bir davete yetişmeye çalıştığımız günlerde, bir türlü şekil almayan saçlarımız kabusumuz olur. İşte bu şanssız günleri pratik saç şekillendirme yöntemleri ile avantaja ç

10143