Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

  • 158PAYLAŞIM
  • 26387OKUMA

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak artık hayal değil. Doğal yağları kullanarak saçlarını dipten uca besleyebilir, sağlıklı şekilde uzamasını sağlayabilirsin.

Argan yağı

Saçlar için doğal yağ denildiğinde akla ilk gelen argan yağı oluyor. İçeriğinde bulundurduğu B ve E vitamini sayesinde , saçına parlaklık ve yumuşaklık verirken, bir yandan da saçının göreceği hasarı en aza indirgiyor. Bunun yanında saçlarının elastikiyetini artıran argan yağı, saç diplerini de nemlendirerek kepeklenmenin önüne geçiyor.

Biberiye yağı

Saça hacim kazandıran biberiye yağı, saç derini besleyerek kaşıntı ve kuruluğu yok ediyor. Aynı zamanda saçını güçlendireceği için kırılmaların da önüne geçiyor.

Jojoba yağı

Saçındaki nem oranını dengeleyen jojoba yağı, saç tellerini güçlendiriyor ve saçlara canlılık kazandırıyor. Kolay emilen özelliği sayesinde saç derisindeki kalıntıları, egzamaları ve kepeklenmeyi de yok ediyor.

Hindistan cevizi yağı

Saçlarının parlaklığını artırırken, saç derindeki yağ oranını da dengeleyen Hindistan cevizi yağı, hem kuru hem de yağlı saçlara iyi geliyor.

Avokado yağı

Saçlarının hızlı uzamasını istiyorsan avokado yağından faydalanabilirsin. İçerisinde bulundurduğu A, D, E ve B vitaminleri sayesinde saç derini yeniliyor ve saçlarının hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

Lavanta yağı

Saç derindeki kan dolaşımını sağlayarak, saç diplerine giden oksijen miktarını artırıyor. Böylelikle hem saçlarının uzamasını kolaylaştırıyor hem de besleyerek dökülmesini engelliyor.

Badem yağı

Saç bakımında kullanılan en önemli doğal yağlar arasında yer alıyor. Saçları besliyor ve gerekli olan E vitaminini karşılıyor. İçerisinde bulunan mineral sayesinde saçların güçlenmesine de yardımcı oluyor.

Keten yağı

Bu doğal yağı hem saçların için hem de güzelliğin için kullanabilirsin. Yapısındaki omega 3 yağlar, saçlarındaki hasarın onarılmasına, güçlenmesine ve parlaklığın artmasına yardımcı oluyor.

Zeytinyağı

Zeytinyağın içerisinde saç, yüz, vücut ve tırnaklar için son derece iyileştirici olan tekli doymamış yağlardan bulunuyor. Aynı zamanda saçın kırılmaya eğilimini azaltan ve parlaklığı arttıran E vitamini bakımından da oldukça zengin.

Haşhaş yağı

Haşhaş yağı, vücut losyonu olarak kullanılabildiği gibi saç tedavisinde de kullanılıyor. Kepek sorununu azaltıyor ve saçların hızlı uzamasını sağlıyor.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

1421

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8684

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

2072

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

1593