Renk eşitleyici makyaj uygulaması

Cildinde renk eşitsizliği olanlar tek renk cildin ne kadar önemli olduğunu iyi bilirler. Uykusuz veya hastayken kurtarıcın olacak renk eşitleyici makyaj tekniği ile göz altı morluklarını, cilt lekelerini ya da burun kenarındaki kırmızılıkları rahatlıkla kapatabilirsin.

  • 80PAYLAŞIM
  • 13346OKUMA

Renk eşitleyici makyaj hem tüm cilt kusurlarını gizler hem de kusursuz bir ten görünümüne kavuşmana yardımcı olur. İşte senin için hazırladığımız 5 adımda renk eşitleyici makyaj uygulaması…

Renk tekeri

Renk eşitleyici makyajı kusursuz uygulamak için, aşağıdaki renk tekeri şemasından yardım alabilirsin. Renk tekerindeki her bir renk karşısındaki rengi nötrler. Örneğin; kırmızının tam karşısında yeşil olduğuna göre yeşil renk kırmızıyı nötrlüyor. Bu da demek oluyor ki, yüzündeki kızarıkları yeşil renk kapatıcınla kapatabilirsin.

Yeşil kapatıcılar

Cildinde kızarıklıklar varsa kırmızının karşıt rengi yeşil olduğu için bu kısımları yeşil kapatıcın ile gizleyebilirsin. Daha kalıcı sonuç almak için makyaj öncesi yeşil bir primer da kullanabilirsin.

Mor kapatıcılar

Solgun ve soluk bir cilde sahipsen mor kapatıcılardan faydalanabilirsin. Mor kapatıcılar, yüzünde istemediğin sarılıkları ve koyu lekeleri aydınlatmak için bire bir…

Şeftali kapatıcılılar

Göz çevresinde yorgun görünüm ve göz altında koyu halkalar varsa, şeftali tonlarındaki kapatıcını tercih etmelisin. Turuncu, sarı ve kırmızı tonlarının karışımı olan bu renk, renk şemasında mavi, mor ve yeşil tonlarının karşısında.

Sarı kapatıcılar

Eğer cildinde morluklar veya mavilikler yoğunsa sarı kapatıcını kullanabilirsin. Sarı kapatıcını aynı zamanda göz farı olarak da kullanabilirsin.

Profesyonel makyaj için gerekenler

Makyajının her adımının kusursuz olmasını istiyorsan modavemoda.com'un önerilerini uygulayabilirsin.

676

Parti makyajının püf noktaları

Parti makyajının püf noktalarını keşfet!

616

Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

749

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

791