Ramazanda cilt bakımı için 8 öneri

Ramazan ayında uzun süre susuz kalmak ve güneşin etkileri birleşince cildin kuruyarak yıpranabilir. Bu nedenle Ramazanda cilt bakımına iki kat daha özen göstermelisin.

  • 163PAYLAŞIM
  • 27248OKUMA

Uyku düzeni

Ramazanda uyku düzenin değişeceği için uykusuz kalmamaya dikkat etmelisin. Düzenli uyku cilt güzelliğinde büyük rol oynar.

Susuz kalma

Su, canlı ve sağlıklı bir cilt için büyük önem taşıyor. Bu nedenle iftardan sahura kadar aralıklarla en az 1.5 litre su tüketmelisin.

Nem takviyesi

Cildine hem içeriden hem de dışarıdan nem takviyesi yapmalısın. Cilt tipine uygun bir nemlendirici yıpranmaya karşı koruyucu kalkan görevi üstlenir. Eğer yağlı bir cilde sahipsen yağ oranını dengeleyen bir nemlendirici kullanabilirsin.

Cilt temizliği

Cildini sadece su ile temizlemek yeterli olmayabilir. Cildin yağlı ise yüz temizleme jeli, cildin kuru ise süt formunda temizleyici kullanabilirsin.

Sağlıklı beslenme

Ramazan ayında yapılan beslenme hataları hem tırnak hem de saç sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle cilt, tırnak ve saç sağlığın için kırmızı et, kabak çekirdeği, yeşil yapraklı sebzeler, susam gibi gıdaları iftar sofrasından eksik etmemelisin.

Biotin desteği

Ramazanda eksikliği sık görülen vitaminlerden biri de biotin. Biotin ağırlıklı beslenmek için yumurta, ceviz, fındık gibi kuru yemişler veya kuru baklagiller tüketebilirsin.

Yaşlanma karşıtı vitaminler

Ramazan ayında antioksidan içeren vitaminler tüketmelisin. Bu vitaminler A, C ve E vitaminleridir. Kırmızı ve turuncu renkli meyve sebzeler de bol miktarda bulunur.

Detoks banyosu

İftardan sonra kendini detoks banyosu ile şımartabilirsin. Deniz tuzu, karbonat ve İngiliz tuzundan oluşan karışımı yüzünüze ovarak sürebilirsin. Böylelikle toksinlerin cildinden atılmasını sağlamış olursun.

4 adımda kağıt maske kullanımı

Cilt bakım trendlerinin yeni gözdesi: Kağıt maskeler...

144

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

1782

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

798

C vitamini serumu nasıl kullanılır?

Cildimiz zaman içerisinde kimyasallardan, güneş ışınlarından ve sağlıksız beslenmekten etkilenir. Bu durumda imdadımıza C vitamini serumu yetişir ve ilerleyen yaşlarda en önemli cilt bakım ürünü olara

1057