Ramazanda cilt bakımı için 8 öneri

Ramazan ayında uzun süre susuz kalmak ve güneşin etkileri birleşince cildin kuruyarak yıpranabilir. Bu nedenle Ramazanda cilt bakımına iki kat daha özen göstermelisin.

  • 167PAYLAŞIM
  • 27969OKUMA

Uyku düzeni

Ramazanda uyku düzenin değişeceği için uykusuz kalmamaya dikkat etmelisin. Düzenli uyku cilt güzelliğinde büyük rol oynar.

Susuz kalma

Su, canlı ve sağlıklı bir cilt için büyük önem taşıyor. Bu nedenle iftardan sahura kadar aralıklarla en az 1.5 litre su tüketmelisin.

Nem takviyesi

Cildine hem içeriden hem de dışarıdan nem takviyesi yapmalısın. Cilt tipine uygun bir nemlendirici yıpranmaya karşı koruyucu kalkan görevi üstlenir. Eğer yağlı bir cilde sahipsen yağ oranını dengeleyen bir nemlendirici kullanabilirsin.

Cilt temizliği

Cildini sadece su ile temizlemek yeterli olmayabilir. Cildin yağlı ise yüz temizleme jeli, cildin kuru ise süt formunda temizleyici kullanabilirsin.

Sağlıklı beslenme

Ramazan ayında yapılan beslenme hataları hem tırnak hem de saç sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle cilt, tırnak ve saç sağlığın için kırmızı et, kabak çekirdeği, yeşil yapraklı sebzeler, susam gibi gıdaları iftar sofrasından eksik etmemelisin.

Biotin desteği

Ramazanda eksikliği sık görülen vitaminlerden biri de biotin. Biotin ağırlıklı beslenmek için yumurta, ceviz, fındık gibi kuru yemişler veya kuru baklagiller tüketebilirsin.

Yaşlanma karşıtı vitaminler

Ramazan ayında antioksidan içeren vitaminler tüketmelisin. Bu vitaminler A, C ve E vitaminleridir. Kırmızı ve turuncu renkli meyve sebzeler de bol miktarda bulunur.

Detoks banyosu

İftardan sonra kendini detoks banyosu ile şımartabilirsin. Deniz tuzu, karbonat ve İngiliz tuzundan oluşan karışımı yüzünüze ovarak sürebilirsin. Böylelikle toksinlerin cildinden atılmasını sağlamış olursun.

Yosun yağı yüze nasıl uygulanır?

Son dönemde güzellik ve bakım rituellerinin bir parçası olan yosun yağı, cildimizin ihtiyacı olan bir çok mineral ve vitamin barındırıyor. Selülitlerden göz altı sorunlarına çatlaklardan cilt lekeleri

13171

Zeytinyağı ile cilt bakımı

Cildi yumuşatan, parlaklık kazandıran, gençleştiren ve besleyen zeytinyağını sen de doğal güzellik ürünü olarak kullanabilirsin. Yüz maskesi, nemlendirici krem ya da serum... Seçim senin...

19586

Cilt güzelliği için 6 faydalı mineral

Cildine ihtiyacı olan minerallerle destek vererek güzelliğini uzun yıllar koruyabilirsin.

23293

Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

12002