Pratik saç uzatma yöntemleri

Her kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saç uzatma yöntemleri ile sen de hayalindeki uzun saçlara sahip olabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1512OKUMA

Uzun saçlara sahip olmak için, öncelikle sağlıklı saç tellerine ve saç köklerine sahip olman gerekiyor.

Saçlarda şok etkisi

Duş alırken saçlarına olabildiğince nazik davranmalı ve sürekli suyun sıcaklığını değiştirmelisin. Ilık su sonrası uygulayacağın soğuk su, saçlarında şok etkisi yaratarak ölü hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Masaj yap

Saçlarını yıkarken parmak uçlarınla saç derine masaj yapmak da saç uzatma yöntemleri arasında yer alıyor. Bu uygulama hem saç köklerini uyarır, hem de saçlarının daha sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlar.

Sağlıklı beslen

İçten gelen güzelliğin saçlarına da olumlu etkileri mevcut. Bu nedenle balık, fındık gibi besinler tüketerek saçların için yararlı yağ asitlerinden faydalanabilirsin.

Kırıkları aldır

Saç uzatma yöntemleri arasında en önemli adım ise belli aralıklarla saç uçlarını kestirmek. Çünkü kırık saçlar hem çok geç uzar, hem de saçın sağlıklı uzamasına izin vermez.

Kuru havaya dikkat

Aşırı sıcak ve kuru havası olan ortamlardan olabildiğince uzak durmalısın. Çünkü kuru hava saç derisinin ve saçının kurumasına neden olur.

Maske uygula

Evde kolayca hazırlayabileceğin saç bakım maskeleri, kafa derindeki kan akışını hızlandırarak saçlarının uzamasına yardımcı olur. Bir yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı Hint yağını karıştır. Daha sonra bu karışımı kafa derine masaj yaparak uygula. En az 3 saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Saça hacim kazandırma yolları

Şampuan reklamlarındaki hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak için saça hacim kazandırma yollarını deneyebilirsin.

840

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

623

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

1054

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1292