Pratik saç uzatma yöntemleri

Her kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saç uzatma yöntemleri ile sen de hayalindeki uzun saçlara sahip olabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1365OKUMA

Uzun saçlara sahip olmak için, öncelikle sağlıklı saç tellerine ve saç köklerine sahip olman gerekiyor.

Saçlarda şok etkisi

Duş alırken saçlarına olabildiğince nazik davranmalı ve sürekli suyun sıcaklığını değiştirmelisin. Ilık su sonrası uygulayacağın soğuk su, saçlarında şok etkisi yaratarak ölü hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Masaj yap

Saçlarını yıkarken parmak uçlarınla saç derine masaj yapmak da saç uzatma yöntemleri arasında yer alıyor. Bu uygulama hem saç köklerini uyarır, hem de saçlarının daha sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlar.

Sağlıklı beslen

İçten gelen güzelliğin saçlarına da olumlu etkileri mevcut. Bu nedenle balık, fındık gibi besinler tüketerek saçların için yararlı yağ asitlerinden faydalanabilirsin.

Kırıkları aldır

Saç uzatma yöntemleri arasında en önemli adım ise belli aralıklarla saç uçlarını kestirmek. Çünkü kırık saçlar hem çok geç uzar, hem de saçın sağlıklı uzamasına izin vermez.

Kuru havaya dikkat

Aşırı sıcak ve kuru havası olan ortamlardan olabildiğince uzak durmalısın. Çünkü kuru hava saç derisinin ve saçının kurumasına neden olur.

Maske uygula

Evde kolayca hazırlayabileceğin saç bakım maskeleri, kafa derindeki kan akışını hızlandırarak saçlarının uzamasına yardımcı olur. Bir yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı Hint yağını karıştır. Daha sonra bu karışımı kafa derine masaj yaparak uygula. En az 3 saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

312

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

718

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1033

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

6738