Pratik saç uzatma yöntemleri

Her kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saç uzatma yöntemleri ile sen de hayalindeki uzun saçlara sahip olabilirsin.

  • 11PAYLAŞIM
  • 1691OKUMA

Uzun saçlara sahip olmak için, öncelikle sağlıklı saç tellerine ve saç köklerine sahip olman gerekiyor.

Saçlarda şok etkisi

Duş alırken saçlarına olabildiğince nazik davranmalı ve sürekli suyun sıcaklığını değiştirmelisin. Ilık su sonrası uygulayacağın soğuk su, saçlarında şok etkisi yaratarak ölü hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Masaj yap

Saçlarını yıkarken parmak uçlarınla saç derine masaj yapmak da saç uzatma yöntemleri arasında yer alıyor. Bu uygulama hem saç köklerini uyarır, hem de saçlarının daha sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlar.

Sağlıklı beslen

İçten gelen güzelliğin saçlarına da olumlu etkileri mevcut. Bu nedenle balık, fındık gibi besinler tüketerek saçların için yararlı yağ asitlerinden faydalanabilirsin.

Kırıkları aldır

Saç uzatma yöntemleri arasında en önemli adım ise belli aralıklarla saç uçlarını kestirmek. Çünkü kırık saçlar hem çok geç uzar, hem de saçın sağlıklı uzamasına izin vermez.

Kuru havaya dikkat

Aşırı sıcak ve kuru havası olan ortamlardan olabildiğince uzak durmalısın. Çünkü kuru hava saç derisinin ve saçının kurumasına neden olur.

Maske uygula

Evde kolayca hazırlayabileceğin saç bakım maskeleri, kafa derindeki kan akışını hızlandırarak saçlarının uzamasına yardımcı olur. Bir yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı Hint yağını karıştır. Daha sonra bu karışımı kafa derine masaj yaparak uygula. En az 3 saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

315

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

427

Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sa

749

En iyi 5 saç bakım ürünü

Cildimize gösterdiğimiz ilgi ve önemi saçlarımıza da göstermeliyiz. Aksi halde mısır püskülüne dönmüş saçlarla karşılaşabiliriz.

840