Pratik saç şekillendirme yöntemleri

İşe, toplantıya ya da herhangi bir davete yetişmeye çalıştığımız günlerde, bir türlü şekil almayan saçlarımız kabusumuz olur. İşte bu şanssız günleri pratik saç şekillendirme yöntemleri ile avantaja çevirebilirsin.

  • 58PAYLAŞIM
  • 9734OKUMA

Doğal dalgalar

Saçında mükemmel dalgalar oluşturmak istiyorsan, maşa yerine düzleştiricilerden yararlanabilirsin. Bu pratik saç şekillendirme yöntemi için, saçlarını rastgele tutamlara ayır ve her birini kıvır. Kıvırdığın tutamların üzerinden düzleştirici ile geçebilirsin. Daha sonra oluşturduğun dalgaları parmakların yardımıyla doğal görünmesini sağlayabilirsin.

Doğru kurutma yöntemi

Duştan hemen sonra ıslak saçlarını fön makinesiyle kurutuyorsan, saçlarının daha çabuk kabarmasını sağlıyorsun. Saçlarını kurutmaya başlamadan önce tutamlara ayır ve fön makinesini aşağıya doğru tutarak kurutmaya çalış. Böylelikle hem saçlarının kabarmasını önlersin hem de saçlarına volüm kazandırmış olursun.

Kakülleri şekillendir

Kaküllerine şekil verirken kuru olmasına ve silindir şeklinde küçük fırçalar kullanmaya özen göstermelisin. Fön makinesini yukarıdan tutarak, fırça yardımı ile istediğin yöne doğru kaküllerini şekillendirebilirsin.

Deniz dalgası

Pratik saç şekillendirme yöntemleri arasında yer alan deniz dalgası, 10 dakika vaktini bile almayacak. Uygulama için, saçlarını tutamlara ayır, her tutamı maşanın etrafına dola ve 10 saniye kadar beklet. Son olarak, saç spreyi ve parmaklarının yardımıyla doğal deniz dalgalarına sahip olabilirsin.

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1379

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

700

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

644

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

896