Pratik saç şekillendirme yöntemleri

İşe, toplantıya ya da herhangi bir davete yetişmeye çalıştığımız günlerde, bir türlü şekil almayan saçlarımız kabusumuz olur. İşte bu şanssız günleri pratik saç şekillendirme yöntemleri ile avantaja çevirebilirsin.

  • 59PAYLAŞIM
  • 9905OKUMA

Doğal dalgalar

Saçında mükemmel dalgalar oluşturmak istiyorsan, maşa yerine düzleştiricilerden yararlanabilirsin. Bu pratik saç şekillendirme yöntemi için, saçlarını rastgele tutamlara ayır ve her birini kıvır. Kıvırdığın tutamların üzerinden düzleştirici ile geçebilirsin. Daha sonra oluşturduğun dalgaları parmakların yardımıyla doğal görünmesini sağlayabilirsin.

Doğru kurutma yöntemi

Duştan hemen sonra ıslak saçlarını fön makinesiyle kurutuyorsan, saçlarının daha çabuk kabarmasını sağlıyorsun. Saçlarını kurutmaya başlamadan önce tutamlara ayır ve fön makinesini aşağıya doğru tutarak kurutmaya çalış. Böylelikle hem saçlarının kabarmasını önlersin hem de saçlarına volüm kazandırmış olursun.

Kakülleri şekillendir

Kaküllerine şekil verirken kuru olmasına ve silindir şeklinde küçük fırçalar kullanmaya özen göstermelisin. Fön makinesini yukarıdan tutarak, fırça yardımı ile istediğin yöne doğru kaküllerini şekillendirebilirsin.

Deniz dalgası

Pratik saç şekillendirme yöntemleri arasında yer alan deniz dalgası, 10 dakika vaktini bile almayacak. Uygulama için, saçlarını tutamlara ayır, her tutamı maşanın etrafına dola ve 10 saniye kadar beklet. Son olarak, saç spreyi ve parmaklarının yardımıyla doğal deniz dalgalarına sahip olabilirsin.

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45493

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

25911

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

637

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

739