Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

  • 134PAYLAŞIM
  • 22463OKUMA

Cilde tazelik kazandırmayı amaçlayan non-touring makyaj tekniğini sen de sadece 3 malzemeyle uygulayabilirsin.

Non-touring makyaj nedir? Nasıl uygulanır? İşte, 3 adımda non-touring makyaj tekniği….

1. adım: Makyaj bazı

Makyajda non-touring tekniğini uygulamak için, öncelikle cildini makyaj bazı ile hazırlaman gerekiyor. Kusursuz bir görümün için makyaj bazını cilt tipine göre seçmelisin. Yağlı bir cilde sahipsen mat bazlar kullanmalı, kuru bir cildin varsa hafif ışıltı veren bazları tercih etmelisin.

2. adım: BB krem

Daha doğal ve taze bir görünüm elde etmek için ağır bir fondöten yerine BB krem veya renkli nemlendirici kullanmalısın. Eğer cildinde leke veya sivilceler varsa bölgesel kapatıcı uygulayabilirsin.

3. adım: Aydınlatıcı(highlighter)

Son adıma cilt rengine uygun bir aydınlatıcı seçerek başlamalısın. Eğer cilt rengin soğuk alt tonluysa, şeftali ve toz pembe alt tonlarında bir aydınlatıcı tercih edebilirsin. Sıcak alt tonluysa ise bronz aydınlatıcı kullanabilirsin. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üstü, kaş hizasının aşağısı, burun kemiğinin altı gibi ışığın doğal olarak vurduğu ve yüzünün öne çıkan noktalarına fırça yardımıyla uygulayabilirsin.

Parti makyajının püf noktaları

Parti makyajının püf noktalarını keşfet!

249

Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

336

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

518

Kışın edinilmesi gereken makyaj ürünleri

Sonbahara veda ederken yüzümüze allık sürüp çıktığımız günlere de veda ediyoruz. Yeni sezona girerken mutlaka edinmen gereken makyaj ürünlerini senin için listeledik.

1190