Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

  • 133PAYLAŞIM
  • 22295OKUMA

Cilde tazelik kazandırmayı amaçlayan non-touring makyaj tekniğini sen de sadece 3 malzemeyle uygulayabilirsin.

Non-touring makyaj nedir? Nasıl uygulanır? İşte, 3 adımda non-touring makyaj tekniği….

1. adım: Makyaj bazı

Makyajda non-touring tekniğini uygulamak için, öncelikle cildini makyaj bazı ile hazırlaman gerekiyor. Kusursuz bir görümün için makyaj bazını cilt tipine göre seçmelisin. Yağlı bir cilde sahipsen mat bazlar kullanmalı, kuru bir cildin varsa hafif ışıltı veren bazları tercih etmelisin.

2. adım: BB krem

Daha doğal ve taze bir görünüm elde etmek için ağır bir fondöten yerine BB krem veya renkli nemlendirici kullanmalısın. Eğer cildinde leke veya sivilceler varsa bölgesel kapatıcı uygulayabilirsin.

3. adım: Aydınlatıcı(highlighter)

Son adıma cilt rengine uygun bir aydınlatıcı seçerek başlamalısın. Eğer cilt rengin soğuk alt tonluysa, şeftali ve toz pembe alt tonlarında bir aydınlatıcı tercih edebilirsin. Sıcak alt tonluysa ise bronz aydınlatıcı kullanabilirsin. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üstü, kaş hizasının aşağısı, burun kemiğinin altı gibi ışığın doğal olarak vurduğu ve yüzünün öne çıkan noktalarına fırça yardımıyla uygulayabilirsin.

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

567

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

434

5 adımda gölgeli dudak makyajı

Son zamanlarda podyumları sallayan gölgeli dudak makyajını denemeye ne dersin? Sen de farklı görünmek ve dudaklarını odak noktası yapmak için gölgeli dudak makyajını deneyebilirsin.

557

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

543