Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

  • 138PAYLAŞIM
  • 23055OKUMA

Cilde tazelik kazandırmayı amaçlayan non-touring makyaj tekniğini sen de sadece 3 malzemeyle uygulayabilirsin.

Non-touring makyaj nedir? Nasıl uygulanır? İşte, 3 adımda non-touring makyaj tekniği….

1. adım: Makyaj bazı

Makyajda non-touring tekniğini uygulamak için, öncelikle cildini makyaj bazı ile hazırlaman gerekiyor. Kusursuz bir görümün için makyaj bazını cilt tipine göre seçmelisin. Yağlı bir cilde sahipsen mat bazlar kullanmalı, kuru bir cildin varsa hafif ışıltı veren bazları tercih etmelisin.

2. adım: BB krem

Daha doğal ve taze bir görünüm elde etmek için ağır bir fondöten yerine BB krem veya renkli nemlendirici kullanmalısın. Eğer cildinde leke veya sivilceler varsa bölgesel kapatıcı uygulayabilirsin.

3. adım: Aydınlatıcı(highlighter)

Son adıma cilt rengine uygun bir aydınlatıcı seçerek başlamalısın. Eğer cilt rengin soğuk alt tonluysa, şeftali ve toz pembe alt tonlarında bir aydınlatıcı tercih edebilirsin. Sıcak alt tonluysa ise bronz aydınlatıcı kullanabilirsin. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin üstü, kaş hizasının aşağısı, burun kemiğinin altı gibi ışığın doğal olarak vurduğu ve yüzünün öne çıkan noktalarına fırça yardımıyla uygulayabilirsin.

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

1820

Pastel’in en yeni 7 makyaj ürünü

Uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj ürünleri sunan Pastel kozmetik, yeni ürünleriyle bizlere kaliteyi ucuza alma fırsatı sunuyor.

10675

Yaz için en iyi 8 CC krem

Cilt kusurlarına en etkin yardımcın olacak CC kremler, ciltteki yorgun görünüm, kızarıklık ve renk eşitsizliklerini düzenliyor. Fondötenden daha hafif yapısıyla dikkat çeken CC kremleri sen de sıcak y

34720

Pudra kullanmanın 4 püf noktası

Pudra kadınların günlük makyaj ritüelinin bir parçası. Pudra kullanımı ile gün boyu makyajının tazeliğini koruyabilir ve kusursuz bir cilt görünümü elde edebilirsin. Aynı zamanda küçük hilelerle cildi

25666