Nar maskesi ve faydaları

Nar, hem çok iyi bir antioksidan kaynağı hem de B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin. Eski çağlardan beri güzellik iksirlerinden biri olarak kabul edilen nar maskesi, serbest radikalleri nötralize ederek cildi koruyor ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor.

  • 167PAYLAŞIM
  • 27948OKUMA

Sivilcelere iyi geliyor

Cildinde çıkan sivilceleri nar maskesi ile engelleyebilirsin. Bir miktar nar suyunu pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine uygulayarak, daha hızlı kurumalarını sağlayabilirsin. Nar suyu aynı zamanda leke görünümünü de azaltır.

Anti Aging

Nar suyu cilt sağlığı ve yeni cilt hücresi üretimi için gereken birçok antioksidan içeriyor. Bu nedenle cildinin kolajen ve elastin üretimini artırarak sıkılaşmasına yardımcı olur ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

Yaralar

Nar suyu, cildi etkileyen enfeksiyonlara karşı koruma sağlar ve yaranın iyileştikten sonra ciltte kalan izini önemli oranda azaltır.

Nar maskesi tarifi:

Bir çay kaşığı nar suyu, 1 tatlı kaşığı yaş maya ve 3 damla nar çekirdeği yağını bir kabın içerisinde karıştır. Elde ettiğin nar maskesini temiz cildine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Cildi tazeleyen maske tarifleri

Çevresel etkenlerden dolayı elastikiyetini kaybeden cilt, canlılığını korumak için yoğun neme ihtiyaç duyuyor. Cildinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak için yüz maskelerinden yardım alabilirsin.

67

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Yağlı ciltler için evde yapabileceğin maske tarifleri ile parlak ve geniş gözenekli cilt görünümden kurtulabilirsin.

1348

Tırnak kırılmasını önleyen 4 doğal maske tarifi

Tırnak kırılmasını önlemek için evde bu doğal maske tariflerini uygulayabilirsin.

1306

Yüz maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yüz maskeleri bakım ritüellerinin vazgeçilmezleri.... Cildimizi toz, rüzgar ve olumsuz faktörlere karşı koruyan yüz maskelerini uygularken bu kurallara dikkat etmelisin.

6451