Nar maskesi ve faydaları

Nar, hem çok iyi bir antioksidan kaynağı hem de B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin. Eski çağlardan beri güzellik iksirlerinden biri olarak kabul edilen nar maskesi, serbest radikalleri nötralize ederek cildi koruyor ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor.

  • 174PAYLAŞIM
  • 29176OKUMA

Sivilcelere iyi geliyor

Cildinde çıkan sivilceleri nar maskesi ile engelleyebilirsin. Bir miktar nar suyunu pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine uygulayarak, daha hızlı kurumalarını sağlayabilirsin. Nar suyu aynı zamanda leke görünümünü de azaltır.

Anti Aging

Nar suyu cilt sağlığı ve yeni cilt hücresi üretimi için gereken birçok antioksidan içeriyor. Bu nedenle cildinin kolajen ve elastin üretimini artırarak sıkılaşmasına yardımcı olur ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

Yaralar

Nar suyu, cildi etkileyen enfeksiyonlara karşı koruma sağlar ve yaranın iyileştikten sonra ciltte kalan izini önemli oranda azaltır.

Nar maskesi tarifi:

Bir çay kaşığı nar suyu, 1 tatlı kaşığı yaş maya ve 3 damla nar çekirdeği yağını bir kabın içerisinde karıştır. Elde ettiğin nar maskesini temiz cildine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Cilt güzelliği için tarçın maskeleri

Tarçın maskelerini cilt bakım rutinine ekleyerek mükemmel bir cilt görünümü elde edebilirsin.

1981

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

2247

Kalın kaşlar için doğal maske tarifleri

Doğal maske tarifleri ile gür ve dolgun kaşlara sahip olabilirsin.

2429

Cildi tazeleyen maske tarifleri

Çevresel etkenlerden dolayı elastikiyetini kaybeden cilt, canlılığını korumak için yoğun neme ihtiyaç duyuyor. Cildinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak için yüz maskelerinden yardım alabilirsin.

2702