Nar maskesi ve faydaları

Nar, hem çok iyi bir antioksidan kaynağı hem de B ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin. Eski çağlardan beri güzellik iksirlerinden biri olarak kabul edilen nar maskesi, serbest radikalleri nötralize ederek cildi koruyor ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor.

  • 175PAYLAŞIM
  • 29334OKUMA

Sivilcelere iyi geliyor

Cildinde çıkan sivilceleri nar maskesi ile engelleyebilirsin. Bir miktar nar suyunu pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine uygulayarak, daha hızlı kurumalarını sağlayabilirsin. Nar suyu aynı zamanda leke görünümünü de azaltır.

Anti Aging

Nar suyu cilt sağlığı ve yeni cilt hücresi üretimi için gereken birçok antioksidan içeriyor. Bu nedenle cildinin kolajen ve elastin üretimini artırarak sıkılaşmasına yardımcı olur ve kırışıklıkların görünümünü hafifletir.

Yaralar

Nar suyu, cildi etkileyen enfeksiyonlara karşı koruma sağlar ve yaranın iyileştikten sonra ciltte kalan izini önemli oranda azaltır.

Nar maskesi tarifi:

Bir çay kaşığı nar suyu, 1 tatlı kaşığı yaş maya ve 3 damla nar çekirdeği yağını bir kabın içerisinde karıştır. Elde ettiğin nar maskesini temiz cildine masaj yaparak uygulayabilirsin.

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45560

Kalın kaşlar için doğal maske tarifleri

Doğal maske tarifleri ile gür ve dolgun kaşlara sahip olabilirsin.

3350

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

3766

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

791