Muzlu peeling tarifleri

Doğal güzelliğini korumak için kozmetik markalarının ürünlerini tercih etmek zorunda değilsin. Muzla yapabileceğin doğal peeling tarifleri ile cildini harika bir görünüme kavuşturabilirsin.

  • 10PAYLAŞIM
  • 1516OKUMA

Muzun cilde faydaları oldukça fazla. Vitamin, anti-oksidan ve mineral bakımından zengin olan muz hem cildini güzelleştirmeye yardımcı oluyor hem de kusursuz bir görünüme kavuşturuyor.

Muzlu sivilce peelingi

Muz kabuğunun iyileştirici ve yenileyici etkisi, sivilcelerin azalmasını sağlar.

Bir adet muzu soy ve kabuğun iç kısmı ile günde 2-3 defa yavaşça sivilce izlerine sürerek masaj yapabilirsin. Muzun kabuğu kahverengiye dönene kadar bu işleme devam etmelisin. Yarım saat bekleme süresinden sonra cildini bol su ile durulayabilirsin.

Muzlu botoks maskesi

Muzlu botoks maskesi ile gergin ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

Bir adet püre haline getirilmiş muz, 2 yemek kaşığı bal ve çeyrek fincan yoğurdu bir kapta karıştır. Elde ettiğin karışımı cildine masaj yaparak uygulayabilirsin. 20 dakika bekleme süresinden sonra cildini soğuk su ile temizleyebilirsin. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulaman yeterli olur.

Muzlu peeling tarifi

Bu peeling ile hem cildini ölü derilerden arındırmış olacaksın hem de ışıl ışıl bir cilt görünümü elde edeceksin. Bir adet muzu ezerek içine iki kaşık esmer şeker ve bir kaşık Hindistan cevizi yağı ilave et. Karışımı cildine ovarak uygula. Cildini temizledikten sonra yüzünün parladığını hissedeceksin.

Muzlu ayak bakımı

Muz kabuğunun içindeki lifli kısımları çıkartarak ayağındaki kuru bölgelere uygula ve 20 dakika kadar beklet. Ardından ayaklarını bol su ile yıkayabilirsin. Bu peelingi düzenli uygularsan ayaklarındaki kuru bölgelerin azaldığını fark edeceksin.

Kırışık karşıtı muzlu peeling

Göz çevresi , dudaklar ve ense bölgesi gibi kırışıklıklara yatkın bölgelere masaj yaparak muz kabuğunun sıkılaştırıcı etkisinden faydalanabilirsin.

Hint yağının güzelliğe 3 önemli faydası

Güzelliğine katkı sağlayacak doğal bir çözüm arıyorsan, hint yağının mucizevi etkilerini deneyebilirsin. Hint yağı hem cildine derinlenmesine nüfuz eder hem de besleyici özelliği sayesinde cildinin ye

31241

Hassas ciltler için 6 bakım önerisi

Soğuğa ve sıcağa karşı aşırı duyarlı, çabuk kızaran hassas bir cilde sahipsen, bu sorunları nötralize edecek bakım önerilerine ihtiyacın var.

34262

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45560

Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

1099