Muzlu peeling tarifleri

Doğal güzelliğini korumak için kozmetik markalarının ürünlerini tercih etmek zorunda değilsin. Muzla yapabileceğin doğal peeling tarifleri ile cildini harika bir görünüme kavuşturabilirsin.

  • 12PAYLAŞIM
  • 1887OKUMA

Muzun cilde faydaları oldukça fazla. Vitamin, anti-oksidan ve mineral bakımından zengin olan muz hem cildini güzelleştirmeye yardımcı oluyor hem de kusursuz bir görünüme kavuşturuyor.

Muzlu sivilce peelingi

Muz kabuğunun iyileştirici ve yenileyici etkisi, sivilcelerin azalmasını sağlar.

Bir adet muzu soy ve kabuğun iç kısmı ile günde 2-3 defa yavaşça sivilce izlerine sürerek masaj yapabilirsin. Muzun kabuğu kahverengiye dönene kadar bu işleme devam etmelisin. Yarım saat bekleme süresinden sonra cildini bol su ile durulayabilirsin.

Muzlu botoks maskesi

Muzlu botoks maskesi ile gergin ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

Bir adet püre haline getirilmiş muz, 2 yemek kaşığı bal ve çeyrek fincan yoğurdu bir kapta karıştır. Elde ettiğin karışımı cildine masaj yaparak uygulayabilirsin. 20 dakika bekleme süresinden sonra cildini soğuk su ile temizleyebilirsin. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulaman yeterli olur.

Muzlu peeling tarifi

Bu peeling ile hem cildini ölü derilerden arındırmış olacaksın hem de ışıl ışıl bir cilt görünümü elde edeceksin. Bir adet muzu ezerek içine iki kaşık esmer şeker ve bir kaşık Hindistan cevizi yağı ilave et. Karışımı cildine ovarak uygula. Cildini temizledikten sonra yüzünün parladığını hissedeceksin.

Muzlu ayak bakımı

Muz kabuğunun içindeki lifli kısımları çıkartarak ayağındaki kuru bölgelere uygula ve 20 dakika kadar beklet. Ardından ayaklarını bol su ile yıkayabilirsin. Bu peelingi düzenli uygularsan ayaklarındaki kuru bölgelerin azaldığını fark edeceksin.

Kırışık karşıtı muzlu peeling

Göz çevresi , dudaklar ve ense bölgesi gibi kırışıklıklara yatkın bölgelere masaj yaparak muz kabuğunun sıkılaştırıcı etkisinden faydalanabilirsin.

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

27538

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45455

Yüz serumu kullanımı ve önerileri

Yüz serumları, anti-aging özellikleriyle ile günlük cilt bakımının en büyük tamamlayıcıları... Cildin daha güzel ve daha genç görünmesini sağlayan yüz serumları, cildi derinlemesine besler ve cilt so

11778

Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

6990