Modası geçmeyen 5 makyaj stili

Makyaj trendleri her yıl kendini güncellese de bazı makyaj stilleri var ki, zamana inat her daim yerini koruyor.

  • 197PAYLAŞIM
  • 32991OKUMA

Modası geçmeyen makyaj stilleri ile ister ansızın belli olan bir davete katıl, ister kız arkadaşlarınla eğlenebildiğin kadar eğlen. Ancak son dakika heyecanına kapılarak, makyajda hataya düşememek için her an imdadına yetişen ve modası geçmeyen makyaj stillerine göz atmayı unutma.

Kırmızı dudaklar

Zamansız stilin öncüsü olan kırmızı dudaklar, tüm bakışları üzerine çevirmeye yetiyor. Cildine uygulayacağın hafif bir fondöten ve kirpiklerinde siyah maskara kırmızı rujuna eşlik etmek için yeterli. Eğer bir adım daha ileri gitmek istersen, gözlerinize ince bir eyeliner uygulayabilirsin.

Ufak dokunuşlarla kusursuz güzellik

Ağır fondötenler ya da pudralar kullanmadan küçük kapatıcı ve allık dokunuşlarıyla yaratacağın belli belirsiz ten makyajı seni asla yarı yolda bırakmaz. Cildine hafif bir fondöten uyguladıktan sonra göz çevreni kapatıcıyla destekleyebilirsin. Yanaklarına uygulayacağın hafif pembe allıkla da ten makyajına flörtöz bir hava katabilirsin.

Nude dudaklar

Nude dudaklar son birkaç sezondur revaçta olsa da, tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Gri ya da siyah buğulu göz makyajının en iyi partneri nude rengi rujlardır. Hatta nude dudak parlatıcılarını da çekinmeden deneyebilirsin.

Toprak tonlarında buğulu göz makyajı

Buğulu göz makyajı hiçbir zaman kötü sonuç vermeyecek klasiklerdendir. Bu göz makyajını kusursuz uygulamak için, kahve, bronz ve altın tonlarındaki farları göz kapağına uygulayabilirsin. Ardından kahverengi bir eyeliner ile kirpik çizginizi belirle ve gözünüzün iç kısmına siyah göz kalemi uygulayarak bakışlarını keskinleştir.

Bronz makyaj

Yaz aylarında trend olan bronz makyaj, kış aylarında da yaz boyunca güneşlenerek ulaştığın ten rengini elde etmeni sağlıyor. Bronz makyaj stilinde ihtiyacın olan malzemeler; aydınlatıcı, bronzlaştırıcı pudra ve ruj. Bu makyaj stilinde dikkat etmen gereken nokta ise cildine hafif bir ışıltı ve bronzluk katmak. Özellikle yaz aylarında hafifçe uygulanan bronz pudra yeterli olur.

Kışın edinilmesi gereken makyaj ürünleri

Sonbahara veda ederken yüzümüze allık sürüp çıktığımız günlere de veda ediyoruz. Yeni sezona girerken mutlaka edinmen gereken makyaj ürünlerini senin için listeledik.

25

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

606

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

476

5 adımda gölgeli dudak makyajı

Son zamanlarda podyumları sallayan gölgeli dudak makyajını denemeye ne dersin? Sen de farklı görünmek ve dudaklarını odak noktası yapmak için gölgeli dudak makyajını deneyebilirsin.

599