Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Sezonun dikkat çeken trendlerinden mavi göz makyajı ile hem modern hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle kahverengi gözlüler, esmer ve buğday tenliler bu rengi mutlaka denemeliler.

  • 374PAYLAŞIM
  • 39233OKUMA

İşte adım adım mavi göz makyajı…

Önce ten makyajı

Göz makyajına başlamadan önce ten makyajını yapmalısın. Gözlerinde yoğun bir renk kullanacağın için odak noktası tamamen gözlerin olmalı. Düzgün, homojen bir cilde sahip olursan tüm dikkatleri gözlerine çekebilirsin. Cildini makyaj bazı ve fondöten kullanarak kusursuzlaştırmalı, boynun ve yüzün arasında da ton farkı olmamasına dikkat etmelisin.

Mavi eyeliner

Mavi göz makyajı aktığında korkunç bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu yüzden göz kapağına ince bir kat primer sürerek başlayabilirsin. Ardından tam kirpiklerinin üzerinden ince bir mavi eyeliner çekebilirsin. Böylece makyajın daha güçlü ve çekici durur. Mavi far sürdüğünde siyah eyelinerdan uzak durmalısın.

Mavinin iki tonu

Mavi göz makyajında mavinin iki tonunu kullanmalısın. Daha açık renk olan tonu göz kapağının alt kısmına, koyu tonu ise rengi vurgulamak için üst tarafına sürmelisin. Bunu uygularken mavi farın kaşının başladığı yere kadar çıkmamasına dikkat etmelisin. Mavi göz makyajını siyah maskarayla tamamlayabilirsin.

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

8648