Maskara uygulama teknikleri

Maskara uygulama teknikleri ile çekici bakışlara sahip olabilirsin.

  • 44PAYLAŞIM
  • 4530OKUMA

Uzatma / ayırma / koyulaştırma teknikleri ile uyguladığın maskara; kirpiklerinin daha dolgun ve uzun, gözlerinin ise daha aydınlık görünmesini sağlar.

Uzun kirpikler

Maskarayı ilk olarak kirpiklerinin uç kısımlarına uygula. Daha sonra her zaman yaptığın gibi dipten uç kısımlarına sür.

Maskaranın bulaşmasını önlemek için

Maskarayı alt kirpiklerine uygularken göz altlarına bulaşabilir. Bunu önlemek için, kaşığı göz altında tut ve maskaranı öyle uygula. Böylelikle maskara göz altı yerine kaşığa bulaşır.

Göz kapaklarına bulaşmasını engellemek için de sürdükten sonra ellerinle rüzgar yaparak kirpiklerindeki maskaranın kurumasını sağlayabilirsin.

Yapışan kirpikleri ayır

Maskarayı uygularken kirpiklerin birbirine yapışıyorsa makyaj temizleme suyundan yararlanabilirsin. Kullanmadığın bir maskara fırçanı makyaj temizleme suyuna batırarak yapışmış kirpiklerini ayırabilirsin.

Kirpiklerini maskaraya hazırla

Temiz bir fırça yardımıyla kirpiklerine önce vazelin, daha sonra maskara uygula. Vazelin kirpiklerinin daha yoğun, parlak ve kalın gözükmesini sağlar.

Kirpiklerinin her noktasına ulaş

Maskara fırçan kirpiklerinin her noktasına ulaşmak için yetersiz kalıyorsa, seyahat boyu maskaralardan faydalanabilirsin. Bu maskaraların fırçası daha küçük olduğundan kirpiklerinin her noktasına rahatlıkla ulaşabilirsin.

Alt kirpiğe rimel nasıl sürülür?

Alt kirpiğe rimel sürme teknikleri ile daha dolgun kirpiklere kavuşabilirsin.

19395