Makyajsız güzel görünmenin 8 sırrı

Makyajsız güzel görünmenin popüler olduğu günümüzde, sen de kendi güzelliğini keşfedebilirsin.

  • 163PAYLAŞIM
  • 27237OKUMA

Temiz bir cilt

Sağlıklı bir cilt, makyajsız da güzel görünür. Cilt tipine uygun bir bir ürünle düzenli olarak cildini temizlersen, sağlıklı görünen bir cildin temellerini de atmış olursun.

Nemlendir

İyi nemlenmiş ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahipsen, makyaj yapmaya ihtiyaç bile duymazsın. Günlük rutin bakımına yaşına ve cilt tipine uygun bir nemlendirici mutlaka eklemelisin. Gece yatmadan önce cildine uygulayacağın nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanı sağlar.

Göz çevresi bakımı

Göz altı kapatıcıları özellikle çalışan kadınların en büyük kurtarıcıları. Aslında koyulaşan göz altlarına, kapatıcı uyguladıkça çıkmaz bir döngüye giriyoruz. Bunun yerine geceleri yatmadan göz çevresi kremleriyle bakım yapabilir ya da yaşına uygun serumlar kullanabilirsin. Gündüzleri ise aydınlatıcı etkiye sahip göz çevresi kremlerini kullanmak, seni kapatıcı kullanmaktan kurtarabilir.

Uyku düzeni çok önemli

Cildinin en önemli besin kaynağı; düzenli uyku. Cildinin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyuman gerekiyor. Böylelikle göz altı morluklarından kısa sürede kurtulabilir, güne taptaze başlayabilirsin.

Düzenli peeling

Makyajsız güzel görünebilmek için cildine düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipine uygun ürünler tercih etmelisin.

Kaşlarını toparla

Makyajsızken kaşlar daha çok dikkat çekiyor. Bu nedenle iyi taranmış ve düzenli kaşlar makyajsız da güzel görünmeni sağlar. Eğer kaşlarının yeteri kadar dolgun olmadığını düşünüyorsan, bakım ürünleriyle sıklaşmasını sağlayabilirsin.

Kirpiklere bakım

Rimel sürmeden de güzel kirpiklere sahip olabilirsin. Her gece yatmadan önce kirpiklerine uygulayacağın bir miktar vazelinle kirpiklerininin daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirsin.

Sağlıklı beslenme

Cildini dışarıdan olduğu kadar içeriden beslemek de çok önemli. Çünkü sağlıklı beslenme cildinin makyaj olmadan da güzel görünmesini sağlar.

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

1824

Makyaj süngeri kullanımında 3 püf nokta

Makyaj süngerleri makyaj çantasının en vazgeçilmez üyeleri... Fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı, krem allık ve renkli nemlendirici uygulamalarının ise baş tacı.

7791

7 adımda ilk buluşma makyajı

Beklediğin özel buluşmaya saatler kala paniğe kapılmamak için, ilk buluşma makyajı önerilerine mutlaka göz atmalısın.

25949

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

22950