Makyaj tekniklerinde son trend: Draping makyaj

Draping makyaj adeta 70’lerin makyaj modasına gönderme yapıyor. Geçmişte kullanılan bu makyaj tekniği güncellenerek tekrar günümüze uyarlanıyor.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1467OKUMA

“Doğal güzelliğe geri dönüş” modası kaçınılmaz oldu, durum böyle olunca doğallıktan yana olanlar ve doğal tonları sevenlerin imdadına draping makyaj yetişti. Son birkaç sezonun en trend makyaj akımı, kontürleme tekniğini bile geride bıraktı.

Draping makyajı kontürleme tekniğinden ayıran en önemli özellik ise, bronzer yerine ana malzeme olarak allıklar kullanılıyor.

Bu teknikte, pembe ve şeftali tonlarında allıklarla yüzünü gölgelendirip aydınlatıyorsun. Bir allık fırçası ile bu görünümü kolaylıkla yakalayabilirsin. Şakakların altına ve elmacık kemiklerinin altına allık uyguladıktan sonra, birkaç ton açık başka bir allıkla da elmacık kemiklerinin üzerini aydınlatabilirsin. Bu uygulamayla hem naturel hem de aydınlık bir ten makyajı yapmış olacaksın.

Şeftali ve pembe allıkların hakimiyeti olan bu makyajı uygularken tabii ki dikkat etmen gereken teknikler var. Bu teknikte amacın yanaklarını ön plana çıkarmak olmalı. Hafif bir göz makyajı ve nude rengi dudaklarla draping makyajı kolaylıkla yakalayabilirsin.

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

284

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

770

2018 makyaj trendleri

2018 makyaj trendleri ile klasik makyajları geride bırakıyoruz. Yeni yılda doğal ten makyajı yükselişe geçerken ifadeli kaşlar bakışları daha cazip kılıyor. Dudaklarda ise çarpıcı tonlar makyajına ka

522

Burnu küçük gösteren makyaj teknikleri

Burnunu olduğundan daha küçük göstermek istiyorsan bu makyaj tekniklerini deneyebilirsin.

10175