Makyaj süngeri kullanımında 3 püf nokta

Makyaj süngerleri makyaj çantasının en vazgeçilmez üyeleri... Fondöten, kapatıcı, aydınlatıcı, krem allık ve renkli nemlendirici uygulamalarının ise baş tacı.

  • 47PAYLAŞIM
  • 7882OKUMA

Makyaj süngerini doğru kullanırsan, ürünün cildine eşit miktarda yayılmasını sağlar ve makyajında çok daha doğal bir görünüm elde edersin.

Makyaj süngeri ne işe yarar?

Makyaj süngeri kullanımı hem makyaj yapımı sırasında sana kolaylık sağlar, hem de makyajını yaptıktan sonra ortaya çıkan görüntü daha iyi hissetmene neden olur.

Son dönemlerde popüler hale gelen makyaj süngerlerinin doğru kullanımı ile ortaya muhteşem sonuçlar çıkarabilirsin. Doğru bir seçimle cilt tonunu dengeleyebilir ve daha pürüzsüz bir ten makyajı elde edebilirsin.

Makyaj süngeri nasıl kullanılır?

Makyaj süngerini kullanmadan önce hafifçe ıslat ve suyunu sıkarak nemli kalmasını sağla. Fondöteni süngerin kalın tarafına sıkarak yumuşak darbelerle yüzüne uygulayabilirsin.

Makyaj süngerinin sivri tarafınla göz altı kapatıcını uygulayabilir, kalın tarafıyla elmacık kemiklerine kontur tekniği uygulayarak gölge oyunları yaratabilirsin.

Aydınlatıcı ve krem allık gibi makyaj malzemelerini de makyaj süngerinin ucuyla kullanabilirsin.

Makyaj süngerinin temizliği

Cilt sağlığın için makyaj süngerini haftada bir veya iki kere temizlemeye özen göstermelisin. Makyaj malzemelerine özel üretilmiş temizlik spreylerini kullanarak kolayca temizleyebilirsin.

Makyaj süngeri kullanımında 3 püf nokta

Kurudukça ıslat

Makyaj sırasında süngerin kurumaya başlarsa, su ya da yüz spreyi ile ıslatarak nemli kalmasını sağlayabilirsin.

Kullanım süresi

Süngerin rengini kaybetmeye ve şekli bozulmaya başladığında kullanım süresi dolmuş demektir. Eğer makyaj süngerini her gün kullanıyorsan, iki ya da üç ayda bir değiştirmelisin.

Makyaj çantanda temizleyip sakla

Süngerini her kullanım sonrası temizlemeden çantana atıyorsan, cildine büyük haksızlık yapıyorsun. Temizlemeden makyaj çantana koyduğun makyaj süngerinin içinde bakteri oluşumu başlar ve bu da yüzünde sivilce gibi cilt problemlerinin oluşmasına neden olur.

Pastel’in en yeni 7 makyaj ürünü

Uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj ürünleri sunan Pastel kozmetik, yeni ürünleriyle bizlere kaliteyi ucuza alma fırsatı sunuyor.

10630

Yaz için en iyi 8 CC krem

Cilt kusurlarına en etkin yardımcın olacak CC kremler, ciltteki yorgun görünüm, kızarıklık ve renk eşitsizliklerini düzenliyor. Fondötenden daha hafif yapısıyla dikkat çeken CC kremleri sen de sıcak y

34699

Pudra kullanmanın 4 püf noktası

Pudra kadınların günlük makyaj ritüelinin bir parçası. Pudra kullanımı ile gün boyu makyajının tazeliğini koruyabilir ve kusursuz bir cilt görünümü elde edebilirsin. Aynı zamanda küçük hilelerle cildi

25648

Yüz hatlarını belirginleştirmek için makyaj taktikleri

Yüz hatlarını belirgenleştirmek için makyaj stiline bir tutam eğlence katman yeterli!

20143