Limonun cilt güzelliğine 6 faydası

Kabuğundan suyundan yaralandığımız limonun cilt güzelliğine faydaları da azımsanmayacak nitelikte...

  • 116PAYLAŞIM
  • 19397OKUMA

Cildin için temizleme, arındırma ve canlandırma özelliğine sahip limonu güzelliğin için de kullanmayı ihmal etmemelisin.

Beyaz dişler

Sağlıklı ve beyaz dişler kocaman bir gülümsemeyle birleşince çekiciliğin kat be kat artar. Bembeyaz dişlere sahip olmak için; limon suyu ve karbonatı karıştırarak, macun yerine bu doğal iksiri uygulayabilirsin. Hem sağlıklı dişlere hem genç kalmanın sırrı olan kocaman bir gülümseye kavuşarak bir taşla iki kuş vurabilirsin.

Aydınlık yüz

Aydınlık bir yüz, güzelliğinin olmazsa olmazı. Soluk cilt, koyu lekelerden kurtulmak için limonu doğal parlatıcı olarak kullanabilirsin. Üstelik sabahları yüzünü yıkadığın suya birkaç damla limon suyu ekleyerek…

Pürüzsüz bir cilt

Yağlı cildin varsa ya da siyah noktalarından şikayetçiysen limon ile bu dertlerine son verebilirsin. Bir parça pamuğa bir kaç damla limon suyu sık ve uyumadan önce tonik yerine bu mucizevi iksirle cildini temizle. Siyah noktalar için ise yarım limon suyunu bal ile karıştırıp siyah noktalı bölgeye uygula ve 5 dakika bekleyip soğuk suyla yıkayabilirsin.

Doğal gölgeli saçlar

Limon suyu ile doğal gölgeli saçlara sahip olmak çok kolay. Limon suyunu saç bakım spreyine ekle ve saç tutamlarına püskürt. Güneşin etkisiyle doğal gölgeler artık seninle.

Sivilcelere son

Limonun içeriğindeki doğal sitrik asit sayesinde sivilcelerinden kurtulabilirsin. Gece yatmadan önce limonu direk sivilcelerinin üzerine uygula. Hafif yanma hissine aldırış etmeden, sabah kalktığında gözle görülür iyileşmeyi fark edeceksin.

Yumuşacık eller ve güçlü tırnaklar

Bir yemek kaşığı zeytinyağına bir kaç damla limon ekle ve karıştır. Bu karışımı gece yatmadan önce ellerine ve tırnaklarına uygula. Etkisini artırmak için üzerine eldiven giyebilirsin. Sabah uyandığında ellerin yumuşacık ve tırnakları ise güçlenmiş olacak.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

277

Cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Kış yaklaşırken cilt bakım rutinini de oluşturma zamanı geldi. Günlük, haftalık ya da aylık cilt bakım rutinini çok basit adımlarla oluşturabilirsin.

931

Cilt bakımı nasıl yapılır?

Pürüzsüz, parlak ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsan günlük cilt bakımını ihmal etmemelisin. Ancak gündelik koşuşturmalar ve çalışma hayatının yoğunluğundan dolayı cilt bakımına zaman ayıramıyor

1824

En iyi cilt bakım kremleri

Cilt bakımı, kadınların en önemli güzellik rutinlerinden biri. Ancak bu bakımı uygularken cildimiz için en iyi cilt bakım kremlerinin hangisi olduğunu düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Biz de büt

1285