Kuru saçlar için 3 doğal yöntem

Kuru saçlara sahipsen saçlarını nemlendirmek için bu doğal yöntemleri uygulayabilirsin.

  • 49PAYLAŞIM
  • 8173OKUMA

Saçların gün içerisinde güneşe ve toza maruz kalıyor. Bu da yetmiyormuş gibi kimyasal içeren saç ürünleri kullanarak saç diplerinde bulunan yağ bezelerinin kurumasına neden oluyorsun. Bunun sonucunda da saçların parlaklığını kaybediyor, kepek oluşuyor, kırılmalar başlıyor ve kafa derinde kaşıntı oluşuyor. Saçlarını nemlendirmek için bu 3 doğal yöntemi deneyebilirsin.

Sütlü saç bakımı

Bir kabın içerisine bir miktar süt aktar ve süte bir pamuk batırarak kafa derine uygula. Bir saat bekleme süresinden sonra saçlarını yıkayabilirsin. Alternatif olarak, yumurta sarısı, yarım çorba kaşığı zeytinyağı ve şekeri bir kapta karıştır. Sütlü saç bakımdan sonra bu karşımı da saç derine uygulayarak yarım saat bekletebilirsin.

Yumurtalı saç bakımı

Yarım fincan zeytinyağı ile iki yumurtayı karıştır ve saç derine uygula. Bir saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin. Diğer bir alternatif; üç yumurta, iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı limon suyu ve balı karıştır. 30 dakika boyunca saç derin üzerinde bu karışımı beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Hindistan cevizli saç bakımı

Saç derine hindistan cevizi yağı ile masaj yap ve bir gece beklet. Sabah yıkadığında saçlarının parladığını fark edeceksin. Bir diğer yöntem ise hindistan cevizi yağı ve zeytin yağını karıştır. Karışımı saçlarına masaj yaparak uygula. Bir gece beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

35357

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45560

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

25960

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

676