Kuru saçlar için 3 doğal yöntem

Kuru saçlara sahipsen saçlarını nemlendirmek için bu doğal yöntemleri uygulayabilirsin.

  • 54PAYLAŞIM
  • 9055OKUMA

Saçların gün içerisinde güneşe ve toza maruz kalıyor. Bu da yetmiyormuş gibi kimyasal içeren saç ürünleri kullanarak saç diplerinde bulunan yağ bezelerinin kurumasına neden oluyorsun. Bunun sonucunda da saçların parlaklığını kaybediyor, kepek oluşuyor, kırılmalar başlıyor ve kafa derinde kaşıntı oluşuyor. Saçlarını nemlendirmek için bu 3 doğal yöntemi deneyebilirsin.

Sütlü saç bakımı

Bir kabın içerisine bir miktar süt aktar ve süte bir pamuk batırarak kafa derine uygula. Bir saat bekleme süresinden sonra saçlarını yıkayabilirsin. Alternatif olarak, yumurta sarısı, yarım çorba kaşığı zeytinyağı ve şekeri bir kapta karıştır. Sütlü saç bakımdan sonra bu karşımı da saç derine uygulayarak yarım saat bekletebilirsin.

Yumurtalı saç bakımı

Yarım fincan zeytinyağı ile iki yumurtayı karıştır ve saç derine uygula. Bir saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin. Diğer bir alternatif; üç yumurta, iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı limon suyu ve balı karıştır. 30 dakika boyunca saç derin üzerinde bu karışımı beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Hindistan cevizli saç bakımı

Saç derine hindistan cevizi yağı ile masaj yap ve bir gece beklet. Sabah yıkadığında saçlarının parladığını fark edeceksin. Bir diğer yöntem ise hindistan cevizi yağı ve zeytin yağını karıştır. Karışımı saçlarına masaj yaparak uygula. Bir gece beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne kar

7648

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

1484

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8768

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

2146