Kuru saçlar için 3 doğal yöntem

Kuru saçlara sahipsen saçlarını nemlendirmek için bu doğal yöntemleri uygulayabilirsin.

  • 48PAYLAŞIM
  • 7994OKUMA

Saçların gün içerisinde güneşe ve toza maruz kalıyor. Bu da yetmiyormuş gibi kimyasal içeren saç ürünleri kullanarak saç diplerinde bulunan yağ bezelerinin kurumasına neden oluyorsun. Bunun sonucunda da saçların parlaklığını kaybediyor, kepek oluşuyor, kırılmalar başlıyor ve kafa derinde kaşıntı oluşuyor. Saçlarını nemlendirmek için bu 3 doğal yöntemi deneyebilirsin.

Sütlü saç bakımı

Bir kabın içerisine bir miktar süt aktar ve süte bir pamuk batırarak kafa derine uygula. Bir saat bekleme süresinden sonra saçlarını yıkayabilirsin. Alternatif olarak, yumurta sarısı, yarım çorba kaşığı zeytinyağı ve şekeri bir kapta karıştır. Sütlü saç bakımdan sonra bu karşımı da saç derine uygulayarak yarım saat bekletebilirsin.

Yumurtalı saç bakımı

Yarım fincan zeytinyağı ile iki yumurtayı karıştır ve saç derine uygula. Bir saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin. Diğer bir alternatif; üç yumurta, iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı limon suyu ve balı karıştır. 30 dakika boyunca saç derin üzerinde bu karışımı beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Hindistan cevizli saç bakımı

Saç derine hindistan cevizi yağı ile masaj yap ve bir gece beklet. Sabah yıkadığında saçlarının parladığını fark edeceksin. Bir diğer yöntem ise hindistan cevizi yağı ve zeytin yağını karıştır. Karışımı saçlarına masaj yaparak uygula. Bir gece beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Gözeneklerin sıkılaşması için 3 doğal yöntem

Geniş gözenekler cildini kusurlu, donuk ve pürüzlü gösterir. Gözenekler genetik olsa da bu görünümü azaltmak mümkün.

1306

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1351

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

690

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

630