Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1264OKUMA

İlk adım olarak cildini makyaja hazırlamalısın. Bu uygulama hem yaptığın makyajın daha iyi görünmesini sağlar hem de cildinin kurumasını, pul pul görünmesini engeller.

Cilt temizliği

Makyajdan önce yüzünüzü temizlersen, makyajla cildinin bütünleşmesini sağlamış olursun. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütlerinden destek alabilirsin.

Tonikle

Cildine düzenli bakım yaparsan ph seviyesini dengeler ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlarsın. Böylelikle kozmetik ürünleri cildinde çok daha iyi görünür.

Nemlendir

Kuru ciltler için en önemli adımlardan biri de nemlendirme işlemidir. Hafif masaj hareketleriyle uyguladığın nemlendirici krem cildini makyaja hazırlarken kan dolaşımını da artırmaya yardımcı olur.

Fondöten seçimi

Pudra formundaki fondötenler yerine krem fondötenleri tercih etmelisin. Yoğun yapısı ve içeriğinde çeşitli yağlar barındıran krem fondöten, kuru ciltler için çok uygundur. Özellikle kış aylarında parmak uçlarınla uygulayabilirsin.

Allık seçimi

Yapıları tamamıyla kremsi olan krem allıklar, kuru ciltler için ideal seçim olur. Aynı şekilde pudranı da kremsi formlarda seçebilirsin.

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

1789

Pastel’in en yeni 7 makyaj ürünü

Uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj ürünleri sunan Pastel kozmetik, yeni ürünleriyle bizlere kaliteyi ucuza alma fırsatı sunuyor.

10658

Yaz için en iyi 8 CC krem

Cilt kusurlarına en etkin yardımcın olacak CC kremler, ciltteki yorgun görünüm, kızarıklık ve renk eşitsizliklerini düzenliyor. Fondötenden daha hafif yapısıyla dikkat çeken CC kremleri sen de sıcak y

34706

Pudra kullanmanın 4 püf noktası

Pudra kadınların günlük makyaj ritüelinin bir parçası. Pudra kullanımı ile gün boyu makyajının tazeliğini koruyabilir ve kusursuz bir cilt görünümü elde edebilirsin. Aynı zamanda küçük hilelerle cildi

25648