Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

  • 6PAYLAŞIM
  • 858OKUMA

İlk adım olarak cildini makyaja hazırlamalısın. Bu uygulama hem yaptığın makyajın daha iyi görünmesini sağlar hem de cildinin kurumasını, pul pul görünmesini engeller.

Cilt temizliği

Makyajdan önce yüzünüzü temizlersen, makyajla cildinin bütünleşmesini sağlamış olursun. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütlerinden destek alabilirsin.

Tonikle

Cildine düzenli bakım yaparsan ph seviyesini dengeler ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlarsın. Böylelikle kozmetik ürünleri cildinde çok daha iyi görünür.

Nemlendir

Kuru ciltler için en önemli adımlardan biri de nemlendirme işlemidir. Hafif masaj hareketleriyle uyguladığın nemlendirici krem cildini makyaja hazırlarken kan dolaşımını da artırmaya yardımcı olur.

Fondöten seçimi

Pudra formundaki fondötenler yerine krem fondötenleri tercih etmelisin. Yoğun yapısı ve içeriğinde çeşitli yağlar barındıran krem fondöten, kuru ciltler için çok uygundur. Özellikle kış aylarında parmak uçlarınla uygulayabilirsin.

Allık seçimi

Yapıları tamamıyla kremsi olan krem allıklar, kuru ciltler için ideal seçim olur. Aynı şekilde pudranı da kremsi formlarda seçebilirsin.

Modası geçmeyen 5 makyaj stili

Makyaj trendleri her yıl kendini güncellese de bazı makyaj stilleri var ki, zamana inat her daim yerini koruyor.

33915

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

1673

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

581

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

1082