Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1505OKUMA

İlk adım olarak cildini makyaja hazırlamalısın. Bu uygulama hem yaptığın makyajın daha iyi görünmesini sağlar hem de cildinin kurumasını, pul pul görünmesini engeller.

Cilt temizliği

Makyajdan önce yüzünüzü temizlersen, makyajla cildinin bütünleşmesini sağlamış olursun. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütlerinden destek alabilirsin.

Tonikle

Cildine düzenli bakım yaparsan ph seviyesini dengeler ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlarsın. Böylelikle kozmetik ürünleri cildinde çok daha iyi görünür.

Nemlendir

Kuru ciltler için en önemli adımlardan biri de nemlendirme işlemidir. Hafif masaj hareketleriyle uyguladığın nemlendirici krem cildini makyaja hazırlarken kan dolaşımını da artırmaya yardımcı olur.

Fondöten seçimi

Pudra formundaki fondötenler yerine krem fondötenleri tercih etmelisin. Yoğun yapısı ve içeriğinde çeşitli yağlar barındıran krem fondöten, kuru ciltler için çok uygundur. Özellikle kış aylarında parmak uçlarınla uygulayabilirsin.

Allık seçimi

Yapıları tamamıyla kremsi olan krem allıklar, kuru ciltler için ideal seçim olur. Aynı şekilde pudranı da kremsi formlarda seçebilirsin.

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

1778

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

2475

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

2139

Evde BB krem yapımı

Evde BB krem yapımı ile günlük makyaj malzemelerinden tasarruf edebilirsin.

13241