Kışın dudak bakımı için 3 pratik öneri

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

  • 6PAYLAŞIM
  • 1005OKUMA

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

Soğuk hava, dudaklarımızın hızla kurumasına ve yaşlanmasına sebep olur. Özellikle kış aylarında dudak yalama alışkanlığı, kozmetik ürünlerinin dudaklara temas etmesi sonucu dudakların tahriş olması kaçınılmaz oluyor.

Kışın dudak bakımı için;

Nem detoksu

Dudaklarında kuruluk hissettiğin zaman vakit kaybetmeden nemlendirici uygulamalısın. Çantanda kolayca taşıyabileceğin bir dudak nemlendiricisi her an yanında olmalı. Yaz kış demeden kullandığın ürünlerin içeriğinde güneş koruyucu olmasına da dikkat etmelisin.

Peeling

Kışın etkili bir dudak bakım için, sabah ve akşam dudaklarını yumuşak bir fırçayla ovmalısın. Böylece günde iki kez yüzeysel dudak peelingi uygulamış olacaksın. Ayrıca bir çay kaşığı balı aynı miktarda zeytinyağı ve iki çay kaşığı esmer şeker ile karıştır. Hamur kıvamına gelince dudaklarınla hafif hareketle uygula ve durula. Bu dudak peelingi çatlayan dudaklarını hızlı ve etkili bir şekilde onaracak.

Alerjiye dikkat

Dudaklarına ruj sürdükten sonra kaşıntı, kızarıklık gibi şikayetlerin varsa, ruj içeriğindeki maddeye karşı alerjin olabilir. Bu durumda hemen bir uzmana başvurmalısın.

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

214

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olma arzusu ağır geliyor ama estetik operasyonlardan kaçınıyorsan, doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemlerini deneyebilirsin.

3630

Kış aylarında saç bakımı için 7 altın öneri

Kış aylarında yapılan saç bakımı güzel gözükmenin ilk kuralı. Dışarısı gerçekten soğuk ve bunun da saçlarımızı etkilememesi imkansız değil mi?

991

Kış stili için 11 trend öneri

Küçük dokunuşlarla kış stilini yenilemeye ne dersin? Kış aylarında stilini korumak kolay değil, ancak soğuk havanın tarzını yok etmesine izin vermemelisin.

2793