Kışın dudak bakımı için 3 pratik öneri

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

  • 12PAYLAŞIM
  • 1887OKUMA

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

Soğuk hava, dudaklarımızın hızla kurumasına ve yaşlanmasına sebep olur. Özellikle kış aylarında dudak yalama alışkanlığı, kozmetik ürünlerinin dudaklara temas etmesi sonucu dudakların tahriş olması kaçınılmaz oluyor.

Kışın dudak bakımı için;

Nem detoksu

Dudaklarında kuruluk hissettiğin zaman vakit kaybetmeden nemlendirici uygulamalısın. Çantanda kolayca taşıyabileceğin bir dudak nemlendiricisi her an yanında olmalı. Yaz kış demeden kullandığın ürünlerin içeriğinde güneş koruyucu olmasına da dikkat etmelisin.

Peeling

Kışın etkili bir dudak bakım için, sabah ve akşam dudaklarını yumuşak bir fırçayla ovmalısın. Böylece günde iki kez yüzeysel dudak peelingi uygulamış olacaksın. Ayrıca bir çay kaşığı balı aynı miktarda zeytinyağı ve iki çay kaşığı esmer şeker ile karıştır. Hamur kıvamına gelince dudaklarınla hafif hareketle uygula ve durula. Bu dudak peelingi çatlayan dudaklarını hızlı ve etkili bir şekilde onaracak.

Alerjiye dikkat

Dudaklarına ruj sürdükten sonra kaşıntı, kızarıklık gibi şikayetlerin varsa, ruj içeriğindeki maddeye karşı alerjin olabilir. Bu durumda hemen bir uzmana başvurmalısın.

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

1050

Kışın bebek nasıl giydirilmeli?

Küçük bebeğini soğuk kış günlerinde dışarı çıkarmak birçokları için endişe yaratır. Bebeğin kış mevsiminde nasıl giydirileceği, hem rahat hem soğuktan nasıl korunacağı anne ve babaların en önemli düşü

326

Kış için güzellik önerileri

Havaların soğumasıyla cildin kuruması ve pul pul dökülmesi de kaçınılmaz oluyor. Kışın güzelliğine gölge düşürmesini istemiyorsan kış için hazırladığımız güzellik önerilerini uygulayabilirsin.

1505

Kış sebze ve meyvelerin faydaları

Kış aylarında bol meyve ve sebze tüketerek vücut direncini artırabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilirsin.

522