Kışın dudak bakımı için 3 pratik öneri

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

  • 16PAYLAŞIM
  • 1620OKUMA

Kış aylarında yapacağın dudak bakımı ile sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsin.

Soğuk hava, dudaklarımızın hızla kurumasına ve yaşlanmasına sebep olur. Özellikle kış aylarında dudak yalama alışkanlığı, kozmetik ürünlerinin dudaklara temas etmesi sonucu dudakların tahriş olması kaçınılmaz oluyor.

Kışın dudak bakımı için;

Nem detoksu

Dudaklarında kuruluk hissettiğin zaman vakit kaybetmeden nemlendirici uygulamalısın. Çantanda kolayca taşıyabileceğin bir dudak nemlendiricisi her an yanında olmalı. Yaz kış demeden kullandığın ürünlerin içeriğinde güneş koruyucu olmasına da dikkat etmelisin.

Peeling

Kışın etkili bir dudak bakım için, sabah ve akşam dudaklarını yumuşak bir fırçayla ovmalısın. Böylece günde iki kez yüzeysel dudak peelingi uygulamış olacaksın. Ayrıca bir çay kaşığı balı aynı miktarda zeytinyağı ve iki çay kaşığı esmer şeker ile karıştır. Hamur kıvamına gelince dudaklarınla hafif hareketle uygula ve durula. Bu dudak peelingi çatlayan dudaklarını hızlı ve etkili bir şekilde onaracak.

Alerjiye dikkat

Dudaklarına ruj sürdükten sonra kaşıntı, kızarıklık gibi şikayetlerin varsa, ruj içeriğindeki maddeye karşı alerjin olabilir. Bu durumda hemen bir uzmana başvurmalısın.

Doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemleri

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olma arzusu ağır geliyor ama estetik operasyonlardan kaçınıyorsan, doğal yollarla dudak dolgunlaştırma yöntemlerini deneyebilirsin.

7313