Kış için güzellik önerileri

Havaların soğumasıyla cildin kuruması ve pul pul dökülmesi de kaçınılmaz oluyor. Kışın güzelliğine gölge düşürmesini istemiyorsan kış için hazırladığımız güzellik önerilerini uygulayabilirsin.

  • 12PAYLAŞIM
  • 1967OKUMA

Rüzgar, soğuk, hava kirliliği gibi dış etkenler, sağlıksız bir cilt görünümüne sebep olur. Bakım yapılmayan cilt ise zamanla esnekliğini yitirir, dokusundaki toksinler çoğalır, canlılığını kaybeder, kan dolaşımı yavaşlar, çizgiler artar ve cilt yaşlanmaya başlar. Bu durumda cildi öncelikle temizlemek, canlandırmak, nemlendirmek ve korumak gerekir.

Temizlik

Cildini düzenli olarak her gün temizlemen gerekiyor. Doğru bir temizlik yapmadan hiçbir kozmetik ürününden de tam anlamıyla verim alamazsın. Gün boyu kullandığın makyaj ürünleri, yapışan tozlar ve çevresel faktörlerden cildin kirlenir ve gözeneklerin tıkanır. Bu yüzden sabah ve akşam olmak üzere cildini günde iki kere temizlemelisin. Temizleme işlemini dairesel hareketlerle yaparsan, kan dolaşımın artar ve cildin daha taze görünür.

Derinlemesine temizlik

Cildini ölü derilerden, biriken yağlardan, kir ve tozla birleşen yağların oluşturduğu siyah noktalardan arındırmak için derinlemesine temizlemelisin. Derin temizlik işlemini peeling ile gerçekleştirebilirsin. Haftada bir uygulayacağın peeling sayesinde cildinden kirler, toksinler, yağlar arınmış olur.

Canlandırma

Temizleme işleminin ardından makyaj artıklarını ortadan kaldırıp, cildinin ferahlamasını ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamalısın. Bu işlemi tonikler ve maskelerle yapabilirsin. Kullanacağın tonik sayesinde gözeneklerin sıkılaşır ve cildin ferahlar. Tonik yerine cildine maden suyu da kullanabilirsin. Maske ise, cildin serinlemesini, rahatlamasını, nemlenmesini ve gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

Nemlendirme

Nem dengesi bozulan cilt kurur ve kırışık görünür. Sağlıklı ciltler ise ışıl ışıl parlar ve pürüzsüzdür. Su, nemlendiricilerin tümünde kullanılan en önemli malzemedir. Dış etkenler cildinin üst derisini sertleştirerek hücrelerin korunmasına yol açar. Cilt gergin ve donuk bir görünüm kazanır. Bu nedenle cildini gün içinde mutlaka nemlendirmelisin.

Koruma

Güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz mevsiminin yanı sıra kışın da güneşten koruyucu ya da güneşten koruyucu faktörlü nemlendiriciler kullanarak cildini lekelere ve yaşlanmaya karşı korumalısın.

Maske tarifi

Özellikle kış aylarında cildini avokado maskesi ile koruyabilirsin. Yarım avokadoyu püre haline getir. İçerisine bir tatlı kaşığı bal karıştırıp boyun ve dekolte bölgen dahil olmak üzere tüm yüzüne uygulayabilirsin. Çok kuru ve olgun ciltler bu karışımın içine bir adet E vitamini kapsülü de ekleyebilir. 20 dakika bekleme süresinden sonra maskeyi su ile cildinden temizleyebilirsin.

Kuru fırçalama tekniği ile cildinizi yenileyin

Son dönemin en popüler cilt bakım trendi olan kuru fırçalama tekniği ile cildini ölü derilerden arındırabilir, kan dolaşımı hızlandırabilir ve selülitlerinin görünümünü hafifletebilirsin.

28539

E vitaminli 3 cilt bakım maskesi

E vitamini, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için gerekli olan en önemli vitaminler arasında yer alıyor.

21375

En iyi cilt bakım kremleri

Cilt bakımı, kadınların en önemli güzellik rutinlerinden biri. Ancak bu bakımı uygularken cildimiz için en iyi cilt bakım kremlerinin hangisi olduğunu düşünmekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Biz de büt

4323

Argan yağının cilde 5 önemli faydası

Saçları onarmaya bire bir gelen argan yağı, aynı zamanda cilt problemlerinle de savaşıyor. Bu mucizevi yağı güçlü antioksidanlar sayesinde gençlik iksiri olarak da kullanabilirsin.

2310