Kış için el bakım önerileri

Soğuk hava ve rüzgar ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Kış aylarında yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan kış için el bakım önerilerini uygulayabilirsin.

  • 4PAYLAŞIM
  • 529OKUMA

Kış için el bakımı

Ellerine kendi kendine bakım yapmak için 50 ml gülsuyu içine, 1 çay kaşığı gliserin ekle. Ellerine uygula ve yarım saat beklet. Bekleme süresinden sonra ılık su ile yıkayabilirsin.

Duş öncesi koruma

Duş almadan önce yapacağın el bakımı ile ellerini sabun ve klorun etkisinden de korumuş olursun. Bunun için, el kreminin içerisine bir kaç damla limon suyu ve bir miktar zerdeçal ekleyip karıştır. Duştan 30 dakika önce uygulayabilirsin.

Duştan sonra ellerine bakım yap

Duştan sonra nemlendirici kremlerle ellerine masaj yapabilirsin. Böylelikle hem ellerinin yumuşamasını sağlamış olur hem de kan akışını düzenlersin. Ellerin nemliyken uygulayacağın kremler cildine daha hızlı nüfus eder. Eğer doğal yağlardan destek almak istersen, susam veya badem yağını tercih edebilirsin.

Eldiven şart

Kurumuş, kızarmış, çatlamış ellere sahip olmak istemiyorsan, hem dışarı çıkarken hem de ev işlerini yaparken mutlaka eldiven kullanmalısın. Unutma, soğuk hava kadar deterjanlar da ellerinin kurumasına neden olur.

Kışın bebek nasıl giydirilmeli?

Küçük bebeğini soğuk kış günlerinde dışarı çıkarmak birçokları için endişe yaratır. Bebeğin kış mevsiminde nasıl giydirileceği, hem rahat hem soğuktan nasıl korunacağı anne ve babaların en önemli düşü

109

Kış için güzellik önerileri

Havaların soğumasıyla cildin kuruması ve pul pul dökülmesi de kaçınılmaz oluyor. Kışın güzelliğine gölge düşürmesini istemiyorsan kış için hazırladığımız güzellik önerilerini uygulayabilirsin.

1173

Kış sebze ve meyvelerin faydaları

Kış aylarında bol meyve ve sebze tüketerek vücut direncini artırabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilirsin.

252

Çocuğu kış hastalıklarından korumanın 10 yolu

Kış aylarında kapalı mekanlarda geçirilen zamanın uzaması özellikle çocukları hastalıklara karşı savunmasız hale getiriyor. Ancak alacağın basit önlemlerle çocuklarını kış hastalıklarından koruyabilir

417