Kış için el bakım önerileri

Soğuk hava ve rüzgar ellerin kurumasına ve çatlamasına neden olur. Kış aylarında yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan kış için el bakım önerilerini uygulayabilirsin.

  • 7PAYLAŞIM
  • 1015OKUMA

Kış için el bakımı

Ellerine kendi kendine bakım yapmak için 50 ml gülsuyu içine, 1 çay kaşığı gliserin ekle. Ellerine uygula ve yarım saat beklet. Bekleme süresinden sonra ılık su ile yıkayabilirsin.

Duş öncesi koruma

Duş almadan önce yapacağın el bakımı ile ellerini sabun ve klorun etkisinden de korumuş olursun. Bunun için, el kreminin içerisine bir kaç damla limon suyu ve bir miktar zerdeçal ekleyip karıştır. Duştan 30 dakika önce uygulayabilirsin.

Duştan sonra ellerine bakım yap

Duştan sonra nemlendirici kremlerle ellerine masaj yapabilirsin. Böylelikle hem ellerinin yumuşamasını sağlamış olur hem de kan akışını düzenlersin. Ellerin nemliyken uygulayacağın kremler cildine daha hızlı nüfus eder. Eğer doğal yağlardan destek almak istersen, susam veya badem yağını tercih edebilirsin.

Eldiven şart

Kurumuş, kızarmış, çatlamış ellere sahip olmak istemiyorsan, hem dışarı çıkarken hem de ev işlerini yaparken mutlaka eldiven kullanmalısın. Unutma, soğuk hava kadar deterjanlar da ellerinin kurumasına neden olur.

Doğal güzellik sırları

Evde uygulayabileceğin doğal güzellik sırları ile sağlıklı bir cilde ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsin.

39529

Bakımlı eller için 5 pratik öneri

Bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan, aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsin.

1841

Kışın tüketmen gereken 8 sağlıklı besin

Kış aylarında grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalığa yakalanmak istemiyorsan, bu besinleri tüketerek vücut direncini artırabilirsi

770

Kış sebze ve meyvelerin faydaları

Kış aylarında bol meyve ve sebze tüketerek vücut direncini artırabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilirsin.

935