Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1222OKUMA

Sürekli elektriklenen kabaran saçlar, saçlarının fönsüz şekil almaması ve kolay kırılması keratin dokusunun yıpranmasından kaynaklanır. Genellikle saçlarındaki parlaklığın derecesi keratin ve nem yeterliliği ile alakalıdır.

Profesyonel uygulama şart

Keratin bakımının profesyonel şekilde uygulanması büyük önem taşıyor. Aksi halde parlaklığını yitirmiş ve yıpranmış saçlara geçici çözüm sağlıyor. Bu tip saç bakımları özellikle kimyasala maruz kalmış, aşırı yıpranmış ve kırılgan saçlarda, yanlış uygulanırsa saçın kopması ya da daha çok kırılması ile sonuçlanabilir.

Keratin bakımının zararları

Keratin bakımının avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. Saçta geçici parlaklık sağlayan bu işlem, özellikle boyalı saçlarda etkisini yitirdikçe aşırı kuruma yaratabiliyor.

Keratin bakımının faydaları

Saça keratin uygulaması elektriklenen, kabaran ve kolay şekil almayan saçlarda düzleştirici bir etki gösteriyor. Ev tipi keratin bakımları ise günlük bir etki sağlıyor.

Keratin bakımının süresi

Keratin uygulamasının etkisi ise dört ay kadar sürüyor. Saçlarında aynı parlak görüntünün devam edebilmesi için de uygulamanın ara ara yenilenmesi gerekiyor.

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Hazırlık:

Saçlarını kalıntılardan arındırmak için, aldığın ürüne özel şampuanla saçlarını yıka ve iyice durulanmasını sağla. Bu aşamada saç kremi kullanmamaya özen göstermelisin.

Keratin yükleme:

Saçlarını kuruladıktan sonra boyar gibi keratinleri saçına uygulayabilirsin. Elinle masaj yaparak keratinleri saçına iyice yedirmelisin.

Dinlendirme:

Keratini uyguladıktan sonra saçlarını en az 30-40 dakika dinlendirmelisin. Kurumadan önce belli aralıklarla saçlarını tarayabilirsin. Dinlendirme sonrası, saçlarını ılık suyla durulamalı ve havluyla hafifçe kurutmalısın.

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1386

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

707

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

648

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

896