Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1477OKUMA

Sürekli elektriklenen kabaran saçlar, saçlarının fönsüz şekil almaması ve kolay kırılması keratin dokusunun yıpranmasından kaynaklanır. Genellikle saçlarındaki parlaklığın derecesi keratin ve nem yeterliliği ile alakalıdır.

Profesyonel uygulama şart

Keratin bakımının profesyonel şekilde uygulanması büyük önem taşıyor. Aksi halde parlaklığını yitirmiş ve yıpranmış saçlara geçici çözüm sağlıyor. Bu tip saç bakımları özellikle kimyasala maruz kalmış, aşırı yıpranmış ve kırılgan saçlarda, yanlış uygulanırsa saçın kopması ya da daha çok kırılması ile sonuçlanabilir.

Keratin bakımının zararları

Keratin bakımının avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. Saçta geçici parlaklık sağlayan bu işlem, özellikle boyalı saçlarda etkisini yitirdikçe aşırı kuruma yaratabiliyor.

Keratin bakımının faydaları

Saça keratin uygulaması elektriklenen, kabaran ve kolay şekil almayan saçlarda düzleştirici bir etki gösteriyor. Ev tipi keratin bakımları ise günlük bir etki sağlıyor.

Keratin bakımının süresi

Keratin uygulamasının etkisi ise dört ay kadar sürüyor. Saçlarında aynı parlak görüntünün devam edebilmesi için de uygulamanın ara ara yenilenmesi gerekiyor.

Evde keratin bakımı nasıl yapılır?

Hazırlık:

Saçlarını kalıntılardan arındırmak için, aldığın ürüne özel şampuanla saçlarını yıka ve iyice durulanmasını sağla. Bu aşamada saç kremi kullanmamaya özen göstermelisin.

Keratin yükleme:

Saçlarını kuruladıktan sonra boyar gibi keratinleri saçına uygulayabilirsin. Elinle masaj yaparak keratinleri saçına iyice yedirmelisin.

Dinlendirme:

Keratini uyguladıktan sonra saçlarını en az 30-40 dakika dinlendirmelisin. Kurumadan önce belli aralıklarla saçlarını tarayabilirsin. Dinlendirme sonrası, saçlarını ılık suyla durulamalı ve havluyla hafifçe kurutmalısın.

Yağlı saçlar için bakım önerileri

Doğru bakım önerileri ile yağlı saç probleminin üstesinden gelebilirsin.

8285

Pratik saç şekillendirme yöntemleri

İşe, toplantıya ya da herhangi bir davete yetişmeye çalıştığımız günlerde, bir türlü şekil almayan saçlarımız kabusumuz olur. İşte bu şanssız günleri pratik saç şekillendirme yöntemleri ile avantaja ç

10014

3 adımda şampuansız saç yıkama

Şampuansız şaç yıkama yani no-poo akımından yoksa sen hala haberdar değil misin?

9692

Saç maskesi tarifleri

Saç bakımı için pahalı kozmetik malzemelerine başvurmak yerine, evde yapabileceğin saç maskesi tarifleri ile hem bütçeni koruyabilir, hem de daha etkili bir saç bakımı yapabilirsin.

10780