Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

  • 15PAYLAŞIM
  • 2464OKUMA
karbon peeling ne ise yarar

Yıllara meydan okuyan cilt yapısına sahip olmak ve yaşlılık izlerini ortadan kaldırmak kadınların en büyük hayali. Son dönemde en çok tercih edilen yöntemler arasında ise karbon peeling yer alıyor.

Karbon peeling ne işe yarar?

Makyaj ürünleri, çevresel etkenler, hava kirliliği gibi etmenler zaman içerisinde cildinde lekelenmeye neden olur. Cilt lekelerinden kurtulmak için bir çok insan soyma işlemini tercih ediyor. Ancak cildini soyma yöntemine maruz bırakmadan lekelerinden kurtulmak istiyorsan, karbon peelingini de tercih edebilirsin. Karbon peeling, yüksek lazer ışınları ile gerçekleştiriliyor ve kısa sürede cildinde istenilen sonuçları elde etmeni sağlıyor.

Karbon peeling nedir?

Lazer yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen karbon peeling de soyma işlemi asla yapılmıyor. Ağrısız ve iğnesiz yapılan bu işlem, cilt lekelerinin ortadan kaldırıyor, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor ve cildinin nem oranını dengeliyor.

Karbon peeling uygulaması

Karbon peeling uygulamasının ilk adımında cilt karbon bir krem ile kaplanıyor. Böylelikle cilte enerji seviyesi yükseliyor ve yüzeydeki deri tabakasının karbon ile birlikte buharlaşıp kalkmasına olanak sağlıyor. Bu kremin bir başka etkisi ise ciltteki kolajen üretimini tetikliyor, cilt elastikiyetini geri kazandırıyor ve sarkmaların toparlanması sağlıyor. Karbon peeeling uygulaması yaklaşık 15 dakika sürüyor.

Karbon peeling yaptıranlar

Karbon peelingin faydaları bu kadar çok olunca yaptıranların sayısı da oldukça fazla. Karbon peeling yaptıranlar, bu işlemin etkili olduğunu ve kısa sürede olumlu sonuçlar aldıklarını belirtiyorlar. İlk seansta gözle görülür bir sonuç verse de tam verim almak istiyorsan düzenli olarak yaptırmalısın. 10 seanslık bir uygulama ile istenilen sonucu elde edebilirsin. Karbon peeling uygulamasını tamamladıktan 1,5 yıl sonra bu işlemi isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak tekrar gerçekleştirebilirsin.

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

938

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

2629

Güzellikte yeni trend: Çay ağacı yağı

Avustralya'da uzun süre kesik ve yara tedavileri için kullanılan çay ağacı yağı şimdilerde bir güzellik kurtarıcısı görevi üstleniyor.

2727

Sütün cilde 3 önemli faydası

Yüz yıllar öncesinde bile kadınların cilt güzelliğini korumak için sütten faydalandığını biliyor musun?

17861