Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

  • 108PAYLAŞIM
  • 18036OKUMA

Asi, kabaran, kalın telli saçlara doğru bakım önerilerini uygulayarak rahatlıkla hükmedebilirsin.

Sık yıkama

Saçlarının kalın telli ve sert olması her gün saçlarını yıkamanı gerektirmiyor. Kuru saçlar için üretilmiş şampuanlar tercih ederek, haftada 1-2 kez yıkaman yeterli olur.

Nem detoksu

Sağlıklı saçlar için saçlarına nem takviyesi uygulamalısın. Ayrıca fön, düzleştirici, maşa gibi sıcaklık veren şekillendiricileri olabildiğince az kullanmaya özen göstermelisin.

Kırıklar gitsin

Kalın telli saçlara sahipsen, saçların kuru olmaya da meyillidir. Bu nedenle saçlarının kuruluğu seni rahatsız etmeye başladığı an saç uçlarını mutlaka kestirmelisin. Hatta 2 ayda bir kalın telli saçların kesilmesi gerekir.

Doğru ürün kullanımı

İçerisinde alkol bulunan ürünler, kalın telli saçları kurutur ve daha fazla kabarmasına neden olur. Her daim saçlarını yumuşatan ürünler tercih etmelisin. Parlaklık veren spreyler ve waxlar senin için ideal seçimler arasında.

Katlı kesim

Saçlarına hareket katmak istiyorsan, omuz hizasında katlı modelleri tercih edebilirsin. Saçlarının doku ve katlarınla oynamaktan çekinmemelisin.

Saç kesiminde kahküllü modellerden uzak durmalısın. Kahküller, saçlarını olduğundan daha kalın telli ve hareketsiz gösterir.

Doğal yağ

Menekşe yağı özellikle kalın telli saçlara parlaklık kazandırır. Her yıkamadan sonra saç kremi ve menekşe yağı kullanabilirsin.

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

315

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

427

Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sa

749

En iyi 5 saç bakım ürünü

Cildimize gösterdiğimiz ilgi ve önemi saçlarımıza da göstermeliyiz. Aksi halde mısır püskülüne dönmüş saçlarla karşılaşabiliriz.

840