Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

  • 107PAYLAŞIM
  • 17812OKUMA

Asi, kabaran, kalın telli saçlara doğru bakım önerilerini uygulayarak rahatlıkla hükmedebilirsin.

Sık yıkama

Saçlarının kalın telli ve sert olması her gün saçlarını yıkamanı gerektirmiyor. Kuru saçlar için üretilmiş şampuanlar tercih ederek, haftada 1-2 kez yıkaman yeterli olur.

Nem detoksu

Sağlıklı saçlar için saçlarına nem takviyesi uygulamalısın. Ayrıca fön, düzleştirici, maşa gibi sıcaklık veren şekillendiricileri olabildiğince az kullanmaya özen göstermelisin.

Kırıklar gitsin

Kalın telli saçlara sahipsen, saçların kuru olmaya da meyillidir. Bu nedenle saçlarının kuruluğu seni rahatsız etmeye başladığı an saç uçlarını mutlaka kestirmelisin. Hatta 2 ayda bir kalın telli saçların kesilmesi gerekir.

Doğru ürün kullanımı

İçerisinde alkol bulunan ürünler, kalın telli saçları kurutur ve daha fazla kabarmasına neden olur. Her daim saçlarını yumuşatan ürünler tercih etmelisin. Parlaklık veren spreyler ve waxlar senin için ideal seçimler arasında.

Katlı kesim

Saçlarına hareket katmak istiyorsan, omuz hizasında katlı modelleri tercih edebilirsin. Saçlarının doku ve katlarınla oynamaktan çekinmemelisin.

Saç kesiminde kahküllü modellerden uzak durmalısın. Kahküller, saçlarını olduğundan daha kalın telli ve hareketsiz gösterir.

Doğal yağ

Menekşe yağı özellikle kalın telli saçlara parlaklık kazandırır. Her yıkamadan sonra saç kremi ve menekşe yağı kullanabilirsin.

Saça hacim kazandırma yolları

Şampuan reklamlarındaki hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak için saça hacim kazandırma yollarını deneyebilirsin.

840

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

623

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

1054

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1292