Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

  • 110PAYLAŞIM
  • 18400OKUMA

Asi, kabaran, kalın telli saçlara doğru bakım önerilerini uygulayarak rahatlıkla hükmedebilirsin.

Sık yıkama

Saçlarının kalın telli ve sert olması her gün saçlarını yıkamanı gerektirmiyor. Kuru saçlar için üretilmiş şampuanlar tercih ederek, haftada 1-2 kez yıkaman yeterli olur.

Nem detoksu

Sağlıklı saçlar için saçlarına nem takviyesi uygulamalısın. Ayrıca fön, düzleştirici, maşa gibi sıcaklık veren şekillendiricileri olabildiğince az kullanmaya özen göstermelisin.

Kırıklar gitsin

Kalın telli saçlara sahipsen, saçların kuru olmaya da meyillidir. Bu nedenle saçlarının kuruluğu seni rahatsız etmeye başladığı an saç uçlarını mutlaka kestirmelisin. Hatta 2 ayda bir kalın telli saçların kesilmesi gerekir.

Doğru ürün kullanımı

İçerisinde alkol bulunan ürünler, kalın telli saçları kurutur ve daha fazla kabarmasına neden olur. Her daim saçlarını yumuşatan ürünler tercih etmelisin. Parlaklık veren spreyler ve waxlar senin için ideal seçimler arasında.

Katlı kesim

Saçlarına hareket katmak istiyorsan, omuz hizasında katlı modelleri tercih edebilirsin. Saçlarının doku ve katlarınla oynamaktan çekinmemelisin.

Saç kesiminde kahküllü modellerden uzak durmalısın. Kahküller, saçlarını olduğundan daha kalın telli ve hareketsiz gösterir.

Doğal yağ

Menekşe yağı özellikle kalın telli saçlara parlaklık kazandırır. Her yıkamadan sonra saç kremi ve menekşe yağı kullanabilirsin.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

1484

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8768

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

2146

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

1666