Kahverengi gözler için 4 makyaj önerisi

Göz makyajı şüphesiz her kadın için sihirli değnek görevi görür.

  • 525PAYLAŞIM
  • 55080OKUMA

Kahverengi gözlere sahipsen, doğru makyaj teknikleri ve uygun renk paletini kullanarak kalabalığın içinde tek parıldayan sen olabilirsin.

Mavinin tonları

Kahverengi gözlerini vurgulamak istiyorsan, kontrast yaratan renkler tercih etmelisin. Bunun için de kobalt mavisi ve lacivert tonlarını kullanabilirsin. Bu renkler bakışlarında elegan bir görüntü yaratır.

Mor tonları

Mor gölgelerin kahverengi gözlerini daha belirgin hale getireceğini biliyor musun? Özellikle morun kızala yakın tonları siyah göz kalemiyle birleşince yer yerinden oynayacak.

Bronz tonlar

Gözlerine aydınlık katmanın en kolay yolu bronz tonları kullanmaktan geçiyor. Gözlerinin iç köşelerini aydınlattıktan sonra bronz farını göz kapağına uygulayabilirsin. Metalik renklerin moda olduğu 2017 yılında, daha çarpıcı bakışlara kavuşmanı sağlayacak bu trendi mutlaka denemelisin.

Siyah

Kahverengi gözlerini öne çıkarmanın en basit yolu tabii ki siyah far kullanmak. Bunun için alt ve üst kirpik diplerine siyah kalem geçtikten sonra siyah farını uygulayabilirsin.

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

8760