Kahverengi gözler için 4 makyaj önerisi

Göz makyajı şüphesiz her kadın için sihirli değnek görevi görür.

  • 155PAYLAŞIM
  • 25893OKUMA

Kahverengi gözlere sahipsen, doğru makyaj teknikleri ve uygun renk paletini kullanarak kalabalığın içinde tek parıldayan sen olabilirsin.

Mavinin tonları

Kahverengi gözlerini vurgulamak istiyorsan, kontrast yaratan renkler tercih etmelisin. Bunun için de kobalt mavisi ve lacivert tonlarını kullanabilirsin. Bu renkler bakışlarında elegan bir görüntü yaratır.

Mor tonları

Mor gölgelerin kahverengi gözlerini daha belirgin hale getireceğini biliyor musun? Özellikle morun kızala yakın tonları siyah göz kalemiyle birleşince yer yerinden oynayacak.

Bronz tonlar

Gözlerine aydınlık katmanın en kolay yolu bronz tonları kullanmaktan geçiyor. Gözlerinin iç köşelerini aydınlattıktan sonra bronz farını göz kapağına uygulayabilirsin. Metalik renklerin moda olduğu 2017 yılında, daha çarpıcı bakışlara kavuşmanı sağlayacak bu trendi mutlaka denemelisin.

Siyah

Kahverengi gözlerini öne çıkarmanın en basit yolu tabii ki siyah far kullanmak. Bunun için alt ve üst kirpik diplerine siyah kalem geçtikten sonra siyah farını uygulayabilirsin.

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

4407

Far sürme teknikleri

Göz makyajının en kolay kısmı far uygulaması gibi gözükse de, far sürme tekniklerini öğrenince fikrin değişebilir.

8495

5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

7214

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2017 yazının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

9552