Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

  • 7PAYLAŞIM
  • 1103OKUMA

Jojoba yağının kimyasal yapısı vücudun ürettiği cilt yağı ile büyük benzerlikler gösterdiği için cilde iyi gelen besleyici ve faydalı yağlardan biridir. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Cilde esneklik kazandırır ve ciltteki yağ oranını dengeler. Yorgun, yıpranmış cildi besler ve canlılık katar.

Jojoba yağı sivilcelere iyi gelir mi?

Jojoba yağını sürekli kullandığında cildinde oluşan sivilce ve sivilce lekelerini tedavi etmeye yardımcı olur. Cilt üzerinde oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırır ve cildindeki yağ oranını stabil tutarak dengeler.

Jojoba yağının cilde faydaları:

E vitamini açısından zengindir, hücre yenileyici özelliği vardır ve antialerjendir.

Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir.

Çizik, kesik gibi yaralarda iyileştirici özelliği vardır.

Bacak, göbek, basen ve göğüs bölgesindeki çatlakları önler.

Jojoba yağı, cildi temizler, nemlendirir, besler ve makyaj kalıntılarından arındırır.

Ciltte yanma, kuruma ve dökülmeyi önler.

Cilde esneklik kazandırır.

Jojoba yağı yüze nasıl uygulanır?

Bir pamuğa çok az miktarda jojaba yağı sürüp yüzünü bununla temizleyebilirsin.

Cilt bakım ürünü olarak kullanmak istersen de bir miktar jojoba yağının temizleyip kuruladığın cildine masaj yaparak uygula. Yarım saat beklettikten sonra cildini ılık su ile yıkayabilirsin.

Günlük kullandığın nemlendiricinin içerisine 1 çay kaşığı kadar jojoba yağı ekle ve iyice karışmasını sağla. Özellikle kış aylarında yüz, el, dudak kurumaları ve çatlamaları için bu formülü uygulayabilirsin.

Jojoba yağının saça faydaları:

Saç derisini besler ve nemledirilmesine yardımcı olur. Böylelikle kepek oluşumunu da engellemiş olur.

Yeni saç oluşumunu destekler ve saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saçların kırılmasını önler.

Jojoba yağı saça nasıl uygulanır?

Bu doğal yağı saç diplerinden uçlarına doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsin. Uygulama sonrası saçlarını tarayarak derinlemesine nüfus etmesini sağlayabilirsin. 45 dakika bekleme süresinden sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Jojoba yağını saç şekilllendirici olarak da kullanabilirsin. Örneğin temiz ve kuru saçlarına çok diplere ulaşmadan jojoba yağı sürersen şekillendirmen daha kolay olur.

Hint yağının güzelliğe 3 önemli faydası

Güzelliğine katkı sağlayacak doğal bir çözüm arıyorsan, hint yağının mucizevi etkilerini deneyebilirsin. Hint yağı hem cildine derinlenmesine nüfuz eder hem de besleyici özelliği sayesinde cildinin ye

31241

Hassas ciltler için 6 bakım önerisi

Soğuğa ve sıcağa karşı aşırı duyarlı, çabuk kızaran hassas bir cilde sahipsen, bu sorunları nötralize edecek bakım önerilerine ihtiyacın var.

34262

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45560

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

2587