Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

  • 10PAYLAŞIM
  • 1523OKUMA

Jojoba yağının kimyasal yapısı vücudun ürettiği cilt yağı ile büyük benzerlikler gösterdiği için cilde iyi gelen besleyici ve faydalı yağlardan biridir. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Cilde esneklik kazandırır ve ciltteki yağ oranını dengeler. Yorgun, yıpranmış cildi besler ve canlılık katar.

Jojoba yağı sivilcelere iyi gelir mi?

Jojoba yağını sürekli kullandığında cildinde oluşan sivilce ve sivilce lekelerini tedavi etmeye yardımcı olur. Cilt üzerinde oluşan kırışıklıkları ortadan kaldırır ve cildindeki yağ oranını stabil tutarak dengeler.

Jojoba yağının cilde faydaları:

E vitamini açısından zengindir, hücre yenileyici özelliği vardır ve antialerjendir.

Yaşlanma belirtisi olan kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir.

Çizik, kesik gibi yaralarda iyileştirici özelliği vardır.

Bacak, göbek, basen ve göğüs bölgesindeki çatlakları önler.

Jojoba yağı, cildi temizler, nemlendirir, besler ve makyaj kalıntılarından arındırır.

Ciltte yanma, kuruma ve dökülmeyi önler.

Cilde esneklik kazandırır.

Jojoba yağı yüze nasıl uygulanır?

Bir pamuğa çok az miktarda jojaba yağı sürüp yüzünü bununla temizleyebilirsin.

Cilt bakım ürünü olarak kullanmak istersen de bir miktar jojoba yağının temizleyip kuruladığın cildine masaj yaparak uygula. Yarım saat beklettikten sonra cildini ılık su ile yıkayabilirsin.

Günlük kullandığın nemlendiricinin içerisine 1 çay kaşığı kadar jojoba yağı ekle ve iyice karışmasını sağla. Özellikle kış aylarında yüz, el, dudak kurumaları ve çatlamaları için bu formülü uygulayabilirsin.

Jojoba yağının saça faydaları:

Saç derisini besler ve nemledirilmesine yardımcı olur. Böylelikle kepek oluşumunu da engellemiş olur.

Yeni saç oluşumunu destekler ve saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saçların kırılmasını önler.

Jojoba yağı saça nasıl uygulanır?

Bu doğal yağı saç diplerinden uçlarına doğru dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsin. Uygulama sonrası saçlarını tarayarak derinlemesine nüfus etmesini sağlayabilirsin. 45 dakika bekleme süresinden sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Jojoba yağını saç şekilllendirici olarak da kullanabilirsin. Örneğin temiz ve kuru saçlarına çok diplere ulaşmadan jojoba yağı sürersen şekillendirmen daha kolay olur.

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

938

Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

2461

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

2629

Güzellikte yeni trend: Çay ağacı yağı

Avustralya'da uzun süre kesik ve yara tedavileri için kullanılan çay ağacı yağı şimdilerde bir güzellik kurtarıcısı görevi üstleniyor.

2727